הצילו! חתכתי את עצמי ואני רוצה להציל חיים

כבר יצא לכולנו להיתקל בקמפיינים עצובים ומרגשים שמטרתם לעזור לחולי סרטן המחפשים תרומה והתאמה ספציפית של מח עצם. הקמפיינים הללו מעודדים את הצופים להגיע באופן יזום לעמדות בדיקת דם, ובמידה וישנה התאמה עם סוג הדם של החולה,  מזמינים אותם שוב לתרומה עצמה של מח העצם.

בימינו זה לא פשוט לגרום לאנשים לעזוב הכל על מנת ללכת לבדיקת דם. אנחנו תמיד עסוקים, בין אם זה עבודה, ילדים, משפחה וכו’. המשפט השכיח ביותר של אנשים שלא מגיעים לתרום דם (מעבר לפוביה ממחטים)הוא לרוב “עכשיו לעזוב הכול וללכת לתרום…  למי יש זמן !?”, תירוץ דיי רופס כשמדובר בהצלת חיי אדם.  כמובן שיש הרבה אנשים שכן הולכים לתרום, אך הגלים הגדולים של התורמים באים רק בעקבות קמפיין טלויזיוני או אינטרנטי מרגש וסוחט דמעות שמעודד אותנו לשכוח מהצרות שלנו לזמן מה, ולתרום קצת לטובתו של האחר.


חברה אמריקאית בשם Help המשווקת קיטים רפואיים ייחודיים, יצאה בקמפיין מעניין ומעורר השראה, בו מנסה לעודד אנשים ללכת לבדיקת דם מבלי לצאת מהבית או המשרד. התהליך ש Help  מציעה שונה ממה שהכרנו עד היום בדרכים המקובלות של עמדות בדיקת דם המוקמות רק במקומות מסוימים וביום ושעה מוגדרים מראש, החברה משווקת קיט בו יש 16 פלסטרים, מקלון עם צמר גפן ומעטפה שכתוב עליה מראש את הכתובת של המרכז לבדיקת מח עצם. במידה ואדם נפצע בטעות, גם אם מדובר בחתכון קטנטן, יוכל לגשת אל קיט הפלסטרים, לנגב מעט דם באמצעות המקלון ולשלוח אותו בדואר עם המעטפה לבדיקת מח עצם.

על הקיט מופיע הכיתוב: מצטערים שחתכת את עצמך, אך בתקווה ייצא מזה דבר טוב,   הקמפיין I’ve Cut Myself and I Want to Save a Life   הוא קמפיין עם גישה מאוד אופטימית. אם כבר קרה אירוע פחות נעים והחתול שרט אתכם, הקקטוס החמוד שלכם נפל עליכם, או לחילופין חתכתם את עצמכם בזמן הכנת סלט כרוב, לא נורא. למה לא להוציא מזה את המיטב. והמיטב הזה יכול להציל חיי אדם. הקמפיין והמוצר בהחלט מנסים להסתכל על חצי הכוס המלאה ושימוש באירוע פחות נעים למטרה מבורכת. מקסים בעייני.  הקיט עצמו עולה 4$ וניתן לרכוש אותו בכל העולם דרך האתר של החברה.

את הקמפיין ליווה סרטון פרסומת פסיכי-משעשע שאומר תודה לכל אותם החפצים החדים שחותכים אותנו, דרך מוזרה לפנות אל לקוחות, אך עם זאת עדיין מדובר על רעיון יפה שתורם בדרך חדשה לציבור העצלנים שלא הולך לתרום דם ולבדוק התאמה לתרומת מח עצם.

לייק לפטריה בפייסבוק