המלצה לטיול בצפון עם הילדים – נחל השופט

אם יש לכם ילדים קטנים ומתחשק לכם לקחת אותם לעשות איתם טיול נחלים מרענן ומקסים בחיק הטבע אז טיול בנחל השופט יהיה מושלם עבורכם. למי מכם שאינו מכיר את נחל השופט, מדובר בנחל איתן הממוקם באזור רמות מנשה בצפון הארץ.

הנחל מתחיל את דרכו בין היישובים רמת השופט ועין העמק ומסתיים בהישפכו אל נחל קישון. מדובר במסלול טיול לא ארוך, שיפגיש אתכם בדרך עם הפתעות שהילדים בטוח יאהבו כמו מערות, בריכות, מפלים קטנים, טחנת קמח ישנה, גשרים, ספסלי ישיבה ועוד.

כדי להגיע לתחילת המסלול עליכם לכוון את הווייז ל”חניון חרובים“, ממנו מתחילים את מסלול ההליכה. החניון נמצא על גדות נחל השופט וממוקמים ממש לידו ספסלים ושולחנות בהם תוכלו לעשות פיקניק נחמד.

ניתן לעשות מסלול קצר מעגלי של ק”מ וחצי או מסלול ארוך של 4-5 ק”מ. את המסלול הקצר המעגלי מתחילים בהליכה מהחניון בכיוון צפון מזרחה כמה מאות מטרים עד למעיין עין עמי, ממשיכים בכיוון מזרח אל טחנת הקמח ופינות הישיבה, לאחר מכן המשך הליכה בנחל לכיוון דרום מערב עד הגעה לעלייה חזרה לחניון חרובים.

במהלך המסלול אתם תעברו בנחל, בבריכות טבעיות שניתן להיכנס אליהן, מערות מרשימות שהילדים בטוח יתלהבו מהן. המסלול מתאים למשפחות עם ילדים קטנים, בהנחה שהילדים שלכם עברו את גיל 3-4 לא תהיה להם בעיה ללכת את המסלול. המסלול מוצל כמעט לכל אורכו מכיוון שנמצאים בתוך יער, אך חשוב להצטייד בשתייה,כובעים וכו’. חשוב לציין שניתן להשתכשך במים של הנחל אך המים אינם לשתייה.

דגשים נוספים:

רמת קושי: קל

המסלול ללא עלות

המסלול מתאים לאופניים וכמו כן גם לעגלות

והנה כמה תמונות מהטיול שעשינו שם לאחרונה (יולי 2021)

נחל השופט 4
נחל השופט | צילום: מורן גזית
נחל השופט 1
צילום: מורן גזית
נחל השופט 5
צילום: מורן גזית
נחל השופט 7
צילום: מורן גזית
נחל השופט 3
צילום: מורן גזית
נחל השופט 9
צילום: מורן גזית
נחל השופט 10
צילום: מורן גזית
צילום: מורן גזית
מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק