ליהנות כמו ילד עם שוקולד השחר (העולה)

אני מנסה לאמץ את המוח החלוד שלי, ולנסות להיזכר מתי לאחרונה נתקלתי בפרסומת טלויזיה לשוקולד השחר, וכרגיל הוא בוגד בי, ושום נקודת ציון שכזו אינה עולה לי לראש. השחר, אולי בחמישיית המותגים הכי ישראלים על המדף, אינם מרבים לפרסם, מלבד כמה סרטונים בודדים שנעשו בשיתוף פעולה עם שרוטונים, והנה צצו להן לפתע בימים האחרונים  צמד פרסומות חדשות למותג הכל כך עתיק ונהדר הזה.

ההפתעה הגדולה – הפרזנטור בפרסומת הראשונה שעלתה הוא לא אחר מאשר אברום (אברהם) בורג. בתחילת הפרסומת, בשוט הראשון של בורג יושב מול הלפטופ שלו בשולחן העבודה, עושה רושם שזו הולכת להיות עוד אחת מהפרסומות של הסוכנות היהודית, או עמותה כלשהי. למרבה ההפתעה, מספר שניות מאוחר יותר אברום בורג כבר עם שתי אצבעות בתוך קופסת שוקולד השחר העולה, מלקק שוקולד כמו ילד. בורג תרם את הכסף עבור השתתפותו בפרסומת, והבחירה בו היא פשוט גאונית. שוקולד השחר העולה זורק את כולנו, אוהבי השוקולד,  היישר לימי הילדות שלנו. מי מאיתנו לא עושה את הפעולה שביצע בורג מידי פעם באמצעות האצבעות, או עם כפית. אין כמו לאכול ישר מהקופסא.  בורג מסמל ישראליות, יושר, אמינות, צבריות ועוד המון תכונות המתיישבות בול עם תדמית השחר העולה.

גם הפרסומת השניה בכיכובה של סנדרה שדה, משעשעת ביותר, ומציגה את שדה כאישה עמידה, החייה חיים עשירים וקפדניים, ואוכלת אפילו תות עם סכין ומזלג. אולם, כשזה מגיע לשוקולד השחר, ואל מעט השוקולד המבוזבז שנדבק למכסה המתכת, אי אפשר שלא לוותר על הנימוסים ולהשתולל.  יופי של קמפיין, עדין, עשוי בטוב טעם, משעשע, ואכן מחזיר את כולנו לילדות, או שאולי בעצם לפעם האחרונה בה התחרענו על שוקולד השחר, במקרה שלי, לפני יומיים.

ענבר/מרחב/ניסן, שוקולד השחר העולה, 2012


לייק לפטריה בפייסבוק