השתין מהמקפצה: כשגיא גולד החליט לחנך את אברי גלעד

יממה לפני ההופעה של מדונה בארץ הקודש, שהתקיימה ב- 31 למאי, התארח צלם הפפראצי ניר פקין (פנאי פלוס) באולפן “העולם הבוקר”, תכנית הבוקר של קשת בהנחייתו של אברי גלעד. האייטם הוקדש לתקרית בה התפתחו מספר אירועים אלימים בין צלמי הפפראצי הרעבים לתמונות, לשוטרים שניסו לשמור על מדונה מפניהם במהלך הביקור שלה בארץ בימים שקדמו למופע. פקין, בחור צעיר וחביב ללא ניסיון טלויזיוני, לא הבין לאיזה מארב הוא נקלע. אברי גלעד, שבטנו ככל הנראה מלאה על צלמי הפפראצי, שתל את פקין בכיסאו במהלך כמעט 10 דקות שלמות, וניצל את חוסר האונים של פקין שהתקשה להסביר את עצמו, כדי להגיד בפני המצלמות מה הוא באמת חושב על פקין ועל המקצוע שלו. בין היתר שאל גלעד את פקין אם “בכלל יש לו לב”, מה הוא חושב כשהוא מסתכל במראה לפני שיוצא לעבודה בבוקר, וכמובן, הטיף לו על כך שמתפרנס מלצלם אנשים מוכשרים בהרבה ממנו.

גיא גולד, פאנליסט “15 דקות”,כתב בידור בפנאי פלוס ודמות חזקה מאוד ברשתות החברתיות, במקרה עובד עם ניר פקין, צפה באייטם, והתעצבן. התעצבן מאוד. הסיבה לעצבים שלו הייתה ברורה ומובנת. גלעד, איש חד לשון לכל הדעות, השתלח בצלם שלו, וגרם לו להיראות כמו ילדה קטנה וחסרת ישע תוך שהוא מנצל את הבלקאאוט וחוסר הנסיון של פקין. גולד, בעל פה גדול, שנון וחריף משלו לא נשאר חייב, ופרסם בפרופיל הפייסבוק שלו סטטוס חריף נגד גלעד והאמבוש הטלביזיוני על פקין:


בפוסט של גולד הוא מכנה את גלעד “אדם קטן מסכן וממורמר שמנצל את הבמה שניתנה לו, כדי להשתלח באחרים, עם 0 ניסיון בטלביזיה” והשתמש במילים קשות כנגד גלעד.  בסוף הפוסט, ממש כמו הזמנה לדו קרב, הציע גולד לאברי גלעד להזמין אותו להתארח ב”העולם הבוקר” ולראות האם “החיוך הזחוח והשחצני שלו” ישאר על פניו. למרבה ההפתעה, במערכת התכנית נענו לבקשה ואכן, בבוקר יום שישי האחרון, התייצב גולד באולפן ואכן, עמד במילותיו.


כפי שניתן לראות בקטע מתוך התכנית, גולד הגיע מוכן הטיח בגלעד המופתע את כל טענותיו באופן מלא ביטחון ותוך שהוא מצטט חלק מדבריו של גלעד מהאייטם המקורי.  גלעד ניסה להתגונן אך נראה מעט חסר ישע אל מות דבריו של גולד. גם שילוב הסיפורים האישיים שלו ושל עינב גלילי, וניסיונם מול צלמי פפראצי לא הועילו ולגולד הייתה תשובה מוכנה לכל סיטואציה. בסוף האייטם אילץ גולד את אברי גלעד להתנצל בפני קהילת הצלמים בכלל והצלם ניר פקין בפרט, ואפילו בפני הוריהם של הצלמים שישבו בבית והזילו דמעה למראה האייטם.

אפשר כמובן לפתח דיון מעמיק בנושא חשיבות צלמי הפפראצי, לגיטימיות חלקים מסוימים בעבודה שלהם, ועל מערכת היחסים המורכבת בינם לבין הידוענים. לדעתי, ואני לא מבין גדול בתחום הבידור, ישנם מצבים רבים בהם צלמי פפראצי חוצים את גבולות המותר ומצליחים להרגיז גם אותי. אולם, אכן נדמה שאברי גלעד שכח לרגע שהוא בתפקיד המגיש ולא בתפקיד עצמו, ולכן הביקורת של גולד מוצדקת בהחלט, על אף שאני חייב לומר שהסטטוס של גולד כנגד גלעד היה גם הוא מעט בוטה מידי לטעמי.  גולד סיכם את האירועים בסטטוס קצר וקולע שפרסם בצהריי יום שישי: “1-1”, ואכן נראה כי הוא לימד את גלעד לקח קטן בנוגע התנהגות ספורטיבית במצב של אי שוויון מוחלט בכוחות. מיותר לציין כי רוב תגובות הגולשים תמכו בגולד ונשמעו מרוצים מהמהלך של גולד. ומה באשר למדונה? עם או בלי הפפראצי, היא כבר חושפת פטמות במדינה אחרת. מוזמנים לעקוב אחר גיא גולד בטוויטר.

לייק לפטריה בפייסבוק