זו הסיבה המפתיעה בגללה אף פעם לא תזכו לטעום גלידה בטעם ענבים

זוכרים את הרגע הקסום ההוא בו טעמתם בפעם הראשונה בחייכם גלידה בטעם ענבים? זוכרים את הטעם המופלא, המרקם המושלם והתחושה הצוננת והמתוקה שמילאה את חלל הפה שלכם? כמובן שלא, כי באופן די מוזר, ולמרות הפופולריות הגדולה מאוד של הטעם הזה בסוגי מזון אחרים, לא קיימת גלידה בטעם ענבים. אז נכון, בטוח טעמתם ארטיק קרח בטעם ענבים, שלוק בטעם ענבים, אולי אפילו איזה סורבה שהזכיר את הטעם האהוב, אבל גלידה? לא ולא.

אז מדוע אף אחת מחברות הגלידה הגדולות בעולם לא מייצרת גלידה בטעם הזה? ואיך יכול להיות שאף פעם לא חשבתם על זה למרות שגם אתם, בסבירות גבוהה, מאוד אוהבים ענבים?

לסוגיה הזאת יש שני הסברים נפוצים: הראשון: לא ניתן להקפיא ענבים. השני: ענבים מסוכנים מאוד לכלבים ולכן גלידה כזאת מעמידה אותם בסיכון. האגדה אף מספרת כי בן כהן, אחד ממייסדי בן אנד ג’ריס, יצר פעם גלידה בטעם ענבים כדי להרשים את אחותו של השותף שלו ג’רי, עליה היה דלוק. האחות אכלה מהגלידה, אבל כך גם הכלב שלה, שמת זמן קצר לאחר מכן, מה שגרם לבן להישבע שלעולם לא יצור שוב גלידה כזאת. כמובן, שני ההסברים הללו מצוצים מהאצבע ואין להם שום אחיזה במציאות.

Credit: Pixabay

אז מה ההסבר האמיתי? ובכן, באתר Thrillist החליטו לברר אחת ולתמיד את פשר הסוגיה הרת הגורל הזאת, וכדי לעשות את זה, פנו לדובר רשת בן אנד ג’ריס כדי לקבל כמה תשובות. כפי שאתם ודאי מנחשים, הפתרון לתעלומה מפתיע אבל הגיוני למדי, וכמובן, שולל מכל וכל את האגדה האורבנית על בן והענבים.

מוכנים? הנה זה בא. ענבים מכילים קרוב ל-85% מים, מה שהופך אותם לבסיס מאוד בעייתי ליצירת גלידה. המשמעות בפועל הינה שגלידה מהסוג הזה תכלול ככל הנראה גושים גדולים של קרח בתוכה, מה שיהפוך אותה למאוד לא אטרקטיבית עבור אנשים שפחות נהנים ללעוס קרח. על פי שון גרינווד, מנהל יחסי הציבור של בן אנד ג’ריס, האחים בן וג’רי ניסו בעבר לייצר טעמים כמו מלון, אבטיח וענבים, והצליחו להגיע לתוצאות לא רעות כשעשו זאת בכמויות קטנות. אולם, ברגע שהייצור הופך למסחרי ובכמות גדולה, התהליך הופך מאוד מורכב ולא משתלם.

Credit: Pixabay

מעבר לבעיות הטכניות בהפרדת המים מהגלידה, ישנו גם העניין הפסיכולוגי שקשור בדעת הקהל. מרבית האנשים כלל לא מקשרים במוחם ענבים עם גלידה, היות ואף פעם לא טעמו אחת כזאת. כמובן, מדובר בסוג של מעגל קסמים, או הביצה והתרנגולת אם תרצו, אבל בשורה התחתונה, אנשים לא מכירים גלידה כזאת וגם לא מצפים למצוא אותה על המדפים, כך שכלל לא בטוח שאם תיוצר גלידה כזאת, מישהו יתלהב מהרעיון לטעום אותה.

אגב, יצרנית הגלידות האמריקאית AirHeads עשתה בעבר ניסיון לדחוף לשוק גלידה בטעם ענבים, אבל התוצאה הסופית היתה מאוד לא מוצלחת. למעשה, מספיק מבט אחד חטוף בגלידה הזאת (כפי שניתן לראות בסרטון) כדי להבין שמשהו שם פשוט לא מסתדר ושהתערובת המוזרה והמאוד לא מגרה הזאת נראית כמו גלידה בטעם וניל שפיזרו בתוכה שכבות של עובש.


לסיכומו של עניין, כולנו אוהבים גלידה וכולנו אוהבים ענבים, אבל כנראה שלעולם לא נפגוש אותם יחד בבלילה אחת על אותה הכפית, או כפי שאמר בנחרצות הדובר של בן אנד ג’ריס כאשר נשאל האם יש סיכוי שהחברה תייצר בכל זאת גלידה בטעם ענבים מתישהו בעתיד הרחוק: “אני חייב להיות כנה. כנראה שלעולם לא”.

לייק לפטריה בפייסבוק