10 טיפים מפתיעים שקיבלנו מסבתא ועדין עובדים גם היום

לא משנה כמה שנות לימודם וכמה ניסיון חיים תצברו, יש עצות וטיפים ייחודיים ומפתיעים שאפשר ללמוד רק מסבתא. ככה זה, מי שבילה 70 שנה ויותר בעולם הזה בעידן בו טלוויזיה, אינטרנט, סמארטפונים וכמעט כל מכשיר חשמלי שניתן להעלות על הדעת עדין לא הומצא, חייב לדעת דבר או שניים שאתם לא, במיוחד בכל הנוגע לדרכים לשרוד בעולם בלי טכנולוגיה מתקדמת ואופציה לפתור כל תקלה ובעיה עם חיפוש מהיר בגוגל.

סדרת התמונות הבאה מציגה 10 טיפים נבחרים שתרמו סבתות לחיים של כולנו, שאת חלקם אתם כנראה לא מכירים, אבל הם בהחלט עשויים לסייע לכם יום אחד. אז נכון, החיים שלכם לא עומדים להשתנות אחרי שתסיימו לקרוא את הפוסט, אבל אם נמאס לכם שהביצה הקשה שלכם יוצאת מפוצלחת, אם שוב שרפתם את האוכל שהכנתם ואם בא לכם שהוורד שרכשתם לבת הזוג שלכם לולנטיינז יחזיק מעמד בחיים יותר מיומיים, משתלם לכם להמשיך לגלול.

טיפים של סבתא

עוד בפטריה

10 תרופות סבתא לשיעול וצינון שיעזרו לכם בחורף

בחן את עצמך – 15 שאלות שיבחנו כמה אתם חזקים במילים נפרדות

1. אספירין לורדים

אספירין, אחד ממשככי הכאבים הכי מפורסמים בעולם, מכיל חומרים שמונעים ריקבון במים, ומאריכים את חייהם של ורדים, חרציות, ציפורן וצמחים נוספים. פשוט שימו חצי כדור אספירין או תרופה אחרת שכוללת אספירין בתוך המים והפרחים יאריכו חיים.

2. כתיבה נכונה

רוצים לעזור לילד שלכם ללמוד להחזיק את העט או העיפרון כמו שצריך כדי לעזור לו ללמוד לכתוב בקלות? פשוט השתמשו בגומיה שתייצב את העט בתוך כף היד של הילד ותמנע ממנו “לברוח”

3. מלח על הכתמים

אחת מעצות הסבתא הכי עתיקות בספר. הבגד שלכם התלכלך משמן או גריז? מהרו לפזר כמות נאה של מלח על הכתם והוא יספוג חלק ניכר ממנו. אם תפעלו בצורה הזאת, הסיכוי שלכם להיפטר מהכתם בכביסה יגדל משמעותית.

4. לק שהתייבש

אם תוסיפי כמה טיפות של אציטון לתוך בקבוקון לק שהתייבש, לא רק שהלק יהפוך נוזלי שוב, הוא גם יהיה מבריק יותר. הקאטץ’ היחידי – להימנע מכמות גדולה מדי של אציטון כדי שהלק לא יהפוך נוזלי מדי ויהרס.

5. סיר שרוף

בישלתם והצלחתם לשרוף את כל מה שהיה בתחתית הסיר? לא נורא, אפשר להסיר את השכבה המגעילה בלי שימוש בחומרי ניקיון! כל שעליכם לעשות הוא למלא מים בסיר, להוסיף פנימה מלח ולהרתיח.

6. ירקות ופירות שצובעים את הידיים

התעסקתם עם סלק, אוכמניות או פירות וירקות אחרים שצובעים את הידיים בסגול? סבון רגיל לא יעזור לכם להיפטר מהכתמים על כף היד, אבל אם תשתמשו במיץ לימון תוכלו להסיר אותם בקלות. אפשר גם פשוט לשפשף את הידיים בלימון.

7. ביצים קשות

בישלתם ביצה כדי להפוך אותה לביצה קשה ואיפשהו בתהליך היא התפוצצה וחלק ממנה דלף החוצה? מעצבן, קורה לכולנו, ומסתבר שיש לתקלה הזו פיתרון קל. פשוט הוסיפו מלח למים לפני הבישול של הביצה והקליפה תישאר שלמה לכל אורך הרתיחה.

8. בלי פירורים

רוצים לחתוך לחם ולעשות את זה עם מינימום פירורים מלכלכים? טבלו את הסכין במים רותחים לפני שאתם חותכים את הלחם.

9. תפוח אדמה ופצעים

קחו תפוח אדמה, חתכו ממנו פרוסה ואז שטפו אותה ביטב. הצמידו את תפוח האדם לפצע והשאירו אותו כך לכמה שעות. תפוחי אדמה מונעים תחושת גירוד ומעניקים לפצע לחות שמסייעת לו להחלים מהר יותר. תפוח אדמה מסייע במיוחד במקרים של עקיצות חרקים ופצעים מזוהמים.

10. איפה פה הצפון?

יש לכם שעון על היד? סובבו את היד כך שמחוג השעות יצביע לכיוון השמש. האמצע של הזווית בין מחוג השעות והשעה 1 בשעון, מצביעה תמיד לכיוון דרום. אם אתם לא יודעים לגזור מהנתון הזה את שאר הכיוונים זו כבר בעיה שלכם וסבתא תהיה מאוד מאוכזבת.

לייק לפטריה בפייסבוק