פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בגוגל מצאו שיטת מגניבה לודא שאתם לא רובוטים בלי שתשברו את הראש עם אותיות ומספרים

כמה פעמים קרה לכם שרציתם להירשם לשירות כלשהו באינטרנט או להוריד משהו למחשב ואחרי 5 ניסיונות כושלים לפענח מה לעזאזל כתוב שם בקפצ’ה (החלון האותות האלה שאתם צריכים להקליד כדי להזדהות), ויתרתם והלכתם לדפוק את הראש בקיר? רוב בני האדם מנהלים לא מעט מאבקים עם מחרוזת האותיות הלא ברורות שכל תכליתן בעולם הזה לוודא שאתם באמת בנ  אדם נושמים ולא רובוטים.

אז רק שתדעו שגוגל על זה והם כבר מצאו תחליף קפצ’ה ראוי שלא יגרום לכם לתלוש שיערות ולדקור את עצמכם בגלגל של העין. כן, יש סיכוי לא רע שיותר לא תשברו את הראש בנסיון להבין אם זה T, p , 7 או שזה בכלל סימן קריאה.

קאפצ'ה 3
בקרוב לא נצטרך לסבול עוד את האותיות והמספרים הלא ברורים. קאפצ’ה כיום

לטריק החדש של גוגל קוראים reCAPTCHA וכל מה שהוא דורש מכם לעשות כדי להוכיח שאתם בשר ודם זה לסמן וי בתוך בוקסה – “איני רובוט”.

איך לסמן וי יגרום לאתר להבין שאתם אנושיים? יש הרבה פרמטרים בסיפור הזה, וכולם חלק ממערכת ניהול סיכונים שגוגל לא ממש משתפים איתנו. הם רק אומרים שבינתיים, התוצאות של השיטה החדשה טובות הרבה יותר מהקאפצ’ה הרגיל, כי הבוטים של ימינו כבר יודעים לפצח קאפצ’ות בדיוק של 99.8 אחוזים.

קאפצ'ה 2
במקום מספרים ואותיות תמונות של חתולים וכלבים. הרבה יותר כיף.

אם לא עוברים את המבחן של גוגל במכה ראשונה, יש שלב זיהוי שני, והוא ממש ממש מגניב וכולל במקום אותיות ומספרים, תמונות של חתולים או ציפורים וכל מיני משחקונים מגניבים וקצרצרים שיגרמו לחוויית הזיהוי שלכם להיות הרבה יותר מהנה ובעיקר יקלו על הגולשים במובייל ובטאבלטים שעד כה היו צריכים לשבור את העיניים וגם את האצבעות.

בכל מקרה, מבדיקה באתרים שכבר אימצו את השיטה (האתר של וורדפרס הוא אחד מהם), נראה שבן 60 ל80 אחוז מצליחים כבר בניסיון הראשון ככה שמרבית הסיכויים שלא תגיעו בכלל לשלב הכיפי באמת, או כמו שאומרים בגוגל, צעד קטן לאדם, באסה גדולה לבוטים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...