הסיבה בגללה לאנשים שחותכים מוקדם מהעבודה יש סיכוי מצויין להצליח

אין תשובה חד משמעית לשאלה מה הופך עובד לטוב ומצליח יותר מהיתר. אפשר כמובן לשער שמדובר באותם יתרונות מוכרים וטובים: כישרון, גישה טובה, ניסיון מקצועי רב או סתם חיבור טוב לאחוריים של הבוס. לעומת זאת, התשובה לשאלה מה עובדים מצוינים לא עושים (חוץ מדברים צפויים כמו למעול בכספים ולהכות לקוחות) יכולה להיות די מפתיעה: מסתבר שמי שטוב בעבודה שלו, מקפיד לצאת הביתה מוקדם. ולא, לא מדובר בווישפול טינקינג, אלא בתוצאות של מחקר שוודי.

הנה כמה עובדות על המחקר שכדי לכם לשנן לפני שאתם מסבירים לבוס למה אתם חותכים היום בארבע: קבוצת מדענים מאוניברסיטת שטוקהולם תצפתו על מוזיקאים וניסו להבין מה המצטיינים שבהם עושים אחרת. הם גילו דבר די פשוט: המוצלחים עובדים קשה יותר לאורך פרק זמן קצרים יותר, בעוד שהיתר “מורחים” את המאמץ על פני זמן רב יותר. בנוסף, הנגנים הטובים הציבו לעצמם יעדים והכריחו את עצמם לצאת להפסקות. למה הפסקות זה טוב? כי לפני ההפסקה נותנים עוד פוש של עבודה.

בגרף המצורף למטה אפשר לראות שהכנרים המצטיינים, בעמודה העליונה, השקיעו לפני שיצאו לצהריים ולקחו הפסקה עד ארבע, ואז הם חזרו להשקיע. הכנרים האחרים, בעמודה האמצעית, השקיעו בצורה יותר יציבה לאורך היום.

בשלב הזה, סביר להניח שבוס שלכם יגיד: “אבל מה אתם רוצים ממני? אתם לא פורטים על מיתרים, מקסימום מקישים על מקלדת”. אז תאמרו לו שהמחקר בדק גם מקצועות אחרים, למשל סופרים, וגם שם נמצא שהמוצלחים יותר מגבילים את שעות העבודה שלהם.

סופרים מפורסמים נוהגים לעבוד רק 4 שעות במהלך הבוקר. החוקרים מסבירים ש”זה מאפשר להם לנצל באופן אופטימלי את הפרודוקטיביות שלהם ולשמור את המשאבים האינטלקטואלים למשימות החשובות יותר, בעיקר בפרויקטים שלוקחים זמן”. ואת הציטוט האחרון תשננו ממש טוב, כי הוא זה שמחזיק את הקייס כולו.

אתם יכולים לקרוא את המחקר המלא כאן. עשו זאת כשתחזרו הביתה מהעבודה, לא הרבה אחרי השעה ארבע אחר הצהריים.

עבודה

לייק לפטריה בפייסבוק