פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

העולם שייך לצעירים – ההטבות המגיעות לדור ה Z

באופן גורף ונכון על פי רוב – כדי להרוויח כסף צריך להשקיע כסף, או הרבה זמן. אין קיצורי דרך. לצעירים יש חלומות וחזונות להתפרנס, ללמוד ולהתפתח בחיים, אך לא תמיד יש להם את הכסף, בכדי להקל עליהם ניתנות עבורם הטבות שונות – חלקן בתחום הבנקאות והפיננסים, יצאנו לבדוק מה הכי משתלם ואיפה

זאב נחמנזון

עבור צעירים, ובמיוחד עבור סטודנטים – הלוואה בריבית נמוכה היא פריבילגיה ייחודית, ואינה ניתנת סתם כך, הגיע הזמן שנכיר אותה, ואת המושגים הנלווים והחשובים לעולם ההלוואות.

Credit: Shuttersthock

ריבית דריבית

ריבית היא הבסיס העסקי לכל עולם ההלוואות. היא למעשה התשלום עבור הזמן שעובר בעוד הכסף מושקע אצלכם (ברכב, בלימודים, או בכל דבר אחר), והיא התגמול עבור הסיכון שהמלווה נוטל על עצמו במתן ההלוואה.

ככל שיכולת ההחזר נמוכה יותר, או פריסת התשלומים גבוהה יותר – הסיכון עולה והריבית תהיה גבוהה יותר. במקרים מסוימים היא יכולה להגיע לאזור 10% ריבית, סכום גבוה מאד במצטבר, דבר זה נובע ממצבו הפיננסי של מבקש ההלוואה, דירוג האשראי שלו, הכנסותיו והוצאותיו.

לרוב, מבקש ההלוואה הוא זה שצריך לעבוד קשה על מנת להשיג תנאים טובים יותר במתן ההלוואה, אך שמדובר בסטודנטים – המצב מתהפך.

תנאים מצוינים למתאימים

החל מ – 2016, חל שינוי מהותי מאד בכל הקשור לנטילת הלוואות, והכוח עבר ללקוח. ברגע שנפתחה השקיפות והתנאים, בין בנקים וגורמים חוץ בנקאיים המעמידים הלוואות – התחרות החלה. דבר זה הוביל לפיתוח של מוצרים, קרי הלוואות, בהתאמה אישית לקהלים, בתנאים תחרותיים יותר.

אחד הקהלים המחוזרים ביותר הוא  הסטודנטים. עם הצגה של תעודת סטודנט ממוסד מוכר על ידי המועצה להשכלה גבוהה – תוכלו לקבל הלוואה בריבית נמוכה וכדאית מאד, פריסת תשלומים רחבה ושלל הטבות ייחודיות.
אז למה בעצם כל הגורמים המלווים רוצים סטודנטים?

העולם שייך לצעירים

כאן למעשה, נכנסים לתמונה ניסיון העבר והמבט לעתיד. ככלל, ההיסטוריה מראה שסטודנטים מסכנים דבר משמעותי מאד, גם אם הערך החומרי שלו אינו ברור – הם מסכנים את עתידם. אדם לא יישב חמש עד עשר שעות ביום במשך שלוש ואפילו שבע שנים, ויכלה את זמנו בלימודים, בלי לבסס על כך את עתידו המקצועי והכלכלי.

ברוב המוחלט של המקרים, הוא לא ילמד חמש שנות הנדסה ביולוגית רק כדי לפרוש רגע לפני התואר. זמן שווה כסף, ואת ההשקעה הזו – הבנק רואה, ומעריך.

כפועל יוצא – יש מגוון הלוואות בתנאים מצוינים, בריביות נמוכות ובליווי הטבות ייחודיות ומותאמות לסטודנטים . הבנקים יודעים שהאקדמאים הם אוכלוסייה במעמד סוציו-דמוגרפי טוב יותר, עם הכנסה גבוהה יחסית למשק, ועם מקדם צמיחה מבטיח.

אז מה למדנו?

אם דברנו על ניהול סיכונים, גם למקצוע הנלמד יש השפעה על תנאי ההלוואה שיציעו לכם. וכדוגמא: ביולוגיה ימית הוא מקצוע שיכול להיות מרתק ומרשים, אך היישום שלו בארץ בעייתי משהו. ביו-טכנולוגיה, לעומת זאת, או כל מקצוע מעולמות ההיי טק – יהפכו אתכם ללקוח מועדף ומבוקש, והתנאים שיציעו בכדי למשוך אתכם יהיו מפתים ומשתלמים יותר.

ריבית, תנאים, וכיף חיים

בסופו של דבר, תנאי ההלוואה הם אלו שיקבעו היכן תקחו אותה, אך חשוב לזכור כי כסטודנט ניתן לקבל הטבות נוספות בחשבון הבנק. זה יכול לבוא לידי ביטוי בכרטיס אשראי ייעודי, הנחות ומתנות על צרכי לימוד, הופעות ופעילויות לסטודנטים, שת"פים עם מוסדות לימוד ועוד.

הצעות  אלו הניתנות על ידי הבנק – גם אם הן אינן מרכיב ישיר בהלוואה – משתלם להתעדכן בהן ולראות מה הגישה הכללית של הבנק כלפי הסטודנטים וההטבות אותן הוא מעניק.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...