20 הרגעים הכי מטורפים ודרמטיים בארבע העונות של משחקי הכס

אתמול לפנות בוקר שודר בארצות הברית פרק הסיום המסקרן של העונה הרביעית של אחת  הסדרות הכי פופולריות בתולדות הטלוויזיה, משחקי הכס.

לאחר שמצאו את עצמם בהלם טוטאלי ובשוק מוחלט בסיום הפרק השמיני של העונה לפני כשבועיים, סיום שהפך לשיחת היום ברשת במשך ימים ארוכים חיכו עשרות מליוני מעריצים וצופים נלהבים ברחבי העולם בסבלנות רבה ותוך כסיסת ציפורניים לפרק סיום העונה, ומבלי לייצר כאן ספויילרים מיותרים, אפשר לומר שקיבלו את מבוקשם וזכו לפרק מעולה, שמשאיר טעם של עוד לקראת העונה החמישית.

לכבוד סיום העונה הרביעית, ולקראת חודשים ארוכים של המתנה לעונה הבאה, ריכזנו כאן את 20 הרגעים הכי גדולים ודרמטיים של הסדרה, ואלוהים יודע שהיו המון כאלה. כמובן, אם עדין לא צפיתם בסדרה ואתם מתכננים לעשות את זה, זה הזמן לברוח מהאייטם הזה כמה שיותר מהר, היות והוא מלא בספויילרים שיהרסו לכם לחלוטין את הסדרה.

לעומת זאת, אם כבר סימנתם וי על הפרק האחרון בעונה הרביעית, אתם מוזמנים להישען אחורה על הכיסא, ולהתחיל לגלול מטה ולהיזכר בכל אותם רגעים בהם הפרצוף שלכם נשאר קפוא, והפה שלכם סינן בכוחותיו האחרונים את המשפט המוכר: “וואוו, זו הסדרה הכי מטורפת בהיסטוריה”.

המוות של ייגריט

לא באמת ציפיתם להפי אנד נכון? אולי היה עדיף שהם היו נשארים במערה.

via GIPHY

משתמשים בעכברוש ככלי עינוי

עינוי חולני ומחריד במיוחד, שכולל דלי, לפיד בוער ועכברושים שמדורבנים לכרסם את דרכם לגופם של האסירים כדי להימלט מהחום. תודה שסידרת לנו סיוטים בלילה ג’ורג’ מרטין.

קרב בלאקווטר

סטאניס באראתיאון מנסה להשתלט על מעלה המלך בקרב אדיר ומשוגע, שאהבנו כל שנייה ממנו.

via GIPHY

סאם טארלי הורג את המהלך הלבן

סאם טארלי מוכיח שיש בו איכויות של לוחם ומציל את גילי והתינוק שלה.

ליטל פינגר דוחף את לייסה דרך דלת הירח

למרות שליטל פינגר היה מעורב תמיד במקרי רצח מאחורי הקלעים, הסצנה האלימה והמטורפת הזאת, הציגה לראשונה את האופי האמיתי שלו.

ת’יאון שורף את הילדים

כאילו לא היה דיי בהחלטה הרעה של ת’יאון לבגוד ברוב ולקחת את ווינטרפל, השריפה של צמד הילדים שכנראה היו בראן וריקון היתה פשוט מטרידה.

דראקאריס!

זוכרים שהדרקונים הללו היו רק ביצים קטנטנות? זה הקטן גדול (ומפחיד את השועלים) יהיה.

via GIPHY

דאינריז אוכלת את הלב

ממש כמו אתגרי האוכל הנוראיים בכל פרק שגרתי של “אפקט הפחד”, הסצינה הבאה היא לא בדיוק חווייה נעימה למערכת העיכול של הצופה.

via GIPHY

ג’ופרי בחדר המיטות עם חץ וקשת

ג’ופרי באחד מרגעי השיא של הסדיזם שלו. זה נשמע קצת רע, אבל אנחנו ממש שמחים שהוא מת.

ג’יימי לניסטר מאבד את ידו

אז נכון, בשלב הזה של הסדרה, כבר התרגלנו להגזמות מטורפות ומראות מחרידים, אבל הסצנה הזאת השאירה את צופי הסדרה בהלם מוחלט לאחר שג’יימי לאניסטר, אחד הלוחמים המוכשרים בממלכה, איבד את ידו.

תינוק העשן של מליסנדרה

לצפות בלידה רגילה של תינוק רגיל המתרחשת לנגד עיניכם היא לא ממש חוויה סימפטית. אולם, כשמדובר בתינוק עשן, זה גרוע הרבה יותר. הסצינה הזו הוכיחה כי מליסנדרה היא דמות עוצמתית ואפלה מאוד וסטאניס אינו חלש כפי שנראה שהיה בהתחלה.

 

וייסריז טארגאריין מקבל את הכתר שלו

רצינו שהוא ילך כבר, אבל זה היה פשוט מזעזע!

via GIPHY

דאנריס שורדת את השריפה

אחת הדמויות הכי פגיעות במשחקי הכס הלכה היישר לתוך מדורה ויצאה ממנה ללא שריטה, ועם שלושה תינוקות דרקונים. משוגע לחלוטין.

רמזי חותך את ת’און במקום כואב במיוחד

לראות את האגו של ת’יאון גובר עליו לא היה מספק כמו שחשבנו שזה יהיה.

via GIPHY

בריאן נדחף מהמגדל

אנחנו לא לגמרי בטוחים, אבל אפשר לומר די בוודאות שכנראה לא היו הרבה פיילוטים הסתיימו עם סצנה בה ילד קטן נדחף מראש מגדל. הנפילה של בראן גרמה לצופים להבין לראשונה לאיזה כיוון הסדרה הזו הולכת.

via GIPHY

ההר נגד הוייפר

ההר הבלתי מנוצח הפך לרגע אחד לבן אדם שאפשר להביס. חבל שהנסיך אוברין לא ניצל את הרגע. סצנת הסיום של פרק 8 שברה למעריצי הסדרה את הלב בפעם המי יודע כמה. אחרי אוברין אנחנו כבר לא בנויים לקשר רציני.

via GIPHY

החתונה הסגולה

כל מעריצי הסדרה השתוקקו לרגע שג’ופרי הנבזה יעשה צ’ק האוט מהעולם הזה. הוא קיבל את מה שמגיע לו ביום החתונה שלו, פשוט מטורף.

via GIPHY

טיריון הורג את טייווין

זה לא סוד שהיד של המלך, טייווין לאניסטר, היה השליט האמיתי של שבע הממלכות. כעת נותרה שאלה ענקית כיצד תושפע הממלכה מהמוות שלו.

החתונה האדומה

בחתונה האדומה (פרק 9 עונה 3) נפרדנו משתי דמויות שהיינו בטוחים שיחזיקו עד סוף הסדרה. בנקודה הזאת הבנו שלג’ורג’ מרטין אין פרות או דמויות קדושות.

 

ההוצאה להורג של נד סטארק על ידי ג’ופרי ברת’און הפחדן

המוות של נד סטארק הוא ללא ספק הרגע החזק ביותר בארבעת העונות מכיוון שפה המעריצים הבינו שצריך לצפות לבלתי צפוי. לא מדובר בסדרה רגילה עם דמות מובילה אחת, אלא סדרה מלאה התרחשויות, דמויות וכוכבים שיכולים להיהרג בהינף חרב.

 

קליק לעוד פוסטים בנושא משחקי הכס

לייק לפטריה בפייסבוק