משחקי הכס עונה 8 | כל הפרטים שאתם צריכים לדעת על העונה האחרונה של משחקי הכס

העונה האחרונה של משחקי הכס הולכת להיות הדבר הכי גדול שיקרה בשנת 2019 על מסכי הטלוויזיה. ריכזנו לכם כאן את כל הפרטים שאתם צריכים לדעת על העונה השמינית של הסדרה הכי טובה בעולם.

אז כמו שאתם בוודאי הבנתם – הלילה הארוך הגיע אל ווסטרוז. העונה השביעית של משחקי הכס נגמרה בפרק בלתי נשכח בו למדנו מי היו ההורים האמיתיים של ג’ון סנואו ועל השם האמיתי שהיה צריך לקבל – אאיגון טארגאריין, וראינו את מלך הלילה רוכב על דרקון קרח מת-חי וממוטט את החומה בדרכו דרומה להשתלט על ווסטרוז.

כעת אנחנו מסתכלים קדימה לקראת עונה השמינית והאחרונה של משחקי הכס, וריכזנו לכם כאן בפוסט מיוחד את כל הפרטים הכי רלוונטים, חשובים ומעניינים שאתם צריכים לדעת על משחקי הכס עונה 8, מדובר בכל הפרטים בנוגע לתאריך תחילת שידור העונה, ליהוק שחקנים שישתתפו בעונה השמינית וטריילרים של העונה החדשה.

אם במקרה לא השלמתם את כל העונות של הסדרה עדיף שתצאו מהפוסט הזה מכיוון שהוא סביר להניח יכלול קצת ספויילרים.

אז מתי בעצם משחקי הכס עונה 8 צפויה להתחיל?

כעת אפשר לומר באופן רשמי שאנחנו נקבל את משחקי הכס עונה 8 בתאריך 14 באפריל 2019. מוזמנים לצפות כאן בטריילר הרשמי הראשון לעונה השמינית אשר עלה בערוץ היוטיוב של משחקי הכס בתאריך 5.3.2019

כמה פרקים יהיו בעונה הזאת?

היוצרים של משחקי הכס, דיוויד בניוף ודי.בי וויס, אישרו למעריצים – משחקי הכס עונה 8 צפוייה למעשה להיות עונה עם 6 פרקים בלבד, כמות קטנה בהרבה מזו אליה הורגלנו בעונות בקודמות. אך סביר להניח שכל פרק יהיה ארוך יותר, בסדר גודל שבין 60 דקות ל- 120 דקות, סביר להניח שככל שנגיע לסוף העונה הפרקים יהיו ארוכים יותר.

האם זאת העונה האחרונה או שיש עוד עונה?

לצערנו התשובה היא – כן. משחקי הכס עונה 8 תהיה העונה האחרונה של משחקי הכס. אבל חכו! יש לנו גם חדשות משמחות. רשת HBO הודיעה בתחילה שהם עובדים על חמש פרויקטים של סדרות המשך שהיו צפויים להמשיך את סדרת הלהיט שלהם, אך לא יהיו קשורים באופן ישיר לעלילת הסדרה מבחינת רצף הזמן, אלא יחשפו בפני הצופים אירועים שהתרחשו אלפי שנים לפני האירועים של הסדרה.

בסופו של דבר מתוך 5 פרויקטים הם בחרו בפרויקט אחד שאותו יתחילו לצלם לקראת סוף השנה והוא ייכתב על ידי התסריטאית ג’יין גולדמן, שהיתה אחראית בעבר על התסריט של סרטים כמו “אקס מן” ו-“קינגסמן”. גם הפעם יהיה שיתוף פעולה הדוק ומלא עם ג’ורג’ ר.ר מרטין, הסופר שעומד מאחורי סדרת הספרים של “שיר של אש וקרח”.

בכל מקרה גם אם הסדרה הזאת באמת תקרום עור וגידים, היא תהיה צפוייה לעלות למסכי הטלוויזיה רק בעוד שנתיים, זה מכיוון שרשת HBO הצהריה שהיא לא מעוניינת לעלות עם הסדרה החדשה מיד אחרי העונה האחרונה של משחקי הכס, כדי לתת לה את הכבוד הראוי.

מי הולך למות בעונה האחרונה של משחקי הכס?

זאת בהחלט אחת השאלות שהכי מציקות ומטרידות את מעריצי הסדרה. הרי לכל אחד יש את הדמות האהובה עליו שהוא מקווה בסתר ליבו שהיא תשב על כס המלכות ותשלוט בווסטרוז או לכל הפחות תשאר בחיים ולא תסיים את חייה בצורה טראגית ועגומה כמו דמויות רבות שנפרדנו מהן בעבר.

באתר אינטרטיימנט וויקלי אספו את כל הנתונים על הסדרה והדמויות שמתו במהלך העונות והגיעו לממצאים מעניינים במיוחד. הם לקחו את כל דמויות הסדרה וניתחו אותם על מנת להגיע לסבירות של המוות של כל אחת מהדמויות שנשארו עד עתה בחיים. בואו נגיד שאם אתם ממש אוהבים את הדמות של דאינריז, אתם לא תשמחו לראות את הנתונים הללו מכיוון שיש לה את הסבירות הכי גבוהה למות על פי הניתוח שלהם.

  1. דאינריז טארגאריין – 83.77%
  2. ג’יימי לאניסטר – 72.92%
  3. טיריון לאניסטר – 70.76%
  4. בראן סטארק – 66.02%
  5. סרסיי לאניסטר – 60.39%
  6. ג’ון סנואו – 58.99%
  7. יורון גרייג’וי – 54.95%
  8. סאנסה סטארק – 50.28%
  9. אריה סטארק – 49.04%
  10. גנדרי – 39.87%

צריך לקחת בחשבון שהניתוח שלהם אמנם מאוד מקיף ולוקח בחשבון התרחשויות שקרו בעבר לדמויות אחרות שמתו ואין כל ביטחון שזה מה שבאמת יקרה. אנחנו לדוגמה היינו שמים את סרסיי לאניסטר במקום הראשון בעיקר בגלל הנבואה שהיא קיבלה באוהל של המכשפה מגי, אבל הכל עדיין פתוח ואנחנו מחזיקים אצבעות חזק חזק בשביל דאינריז.

מה הסיבה שמשחקי הכס עונה 8 לקחה כל כך הרבה זמן?

בינואר 2018, הבוס של HBO צ’ייסי בלוייס התראיין למגזין אינטרטיימנט וויקלי והסביר מדע העונה השמינית של משחקי הכס מתעכבת כל כך.

הם לקחו את הזמן שהם צריכים על מנת ליצור כל עונה ברמת האיכות הכי גבוה שהם יכולים. אבל עם הזמן והעונות שחלפו הסדרה הפכה להיות גדולה יותר ויותר, סצנות קרב ארוכות וגדולות יותר, יותר אפקטים מיוחדים ועוד. הדברים הללו לוקחים זמן. הנה דבר אחד שאני יכול להבטיח לכם: דן ודייב (היוצרים של משחקי הכס) ממש לא ישבו על איזה חוף ים והמתינו בחיבוק ידיים עד שהם חוזרים לעבודה על עונה 8 של משחקי הכס. הם פרפקציוניסטים והזמן הזה היה הזמן הקצר ביותר שהם יכלו לחזור עם העונה השמינית ברמת האיכות שהם הרגילו אותנו.

האם יהיו דמויות חדשות בעונה השמינית של משחקי הכס?

צוות השחקנים של משחקי הכס רק גדל וגדל עם התקדמות העונות של משחקי הכס ואף על פי כן עוד שחקנים צפויים להצטרף לעונה 8 של הסדרה. אחד הליהוקים החדשים והמרכזיים בעונה הזאת הוא דמות בשם “הארי סטריקלנד” שבספרים הוא המנהיג של קבוצת שכירי חרב הנקראת ה”גולדן קומפני”.

כזכור בעונה השביעית סרסיי שלחה את יורון גרייג’וי להביא את הגולדן קומפני שנמצאים מעבר לים הצר, באסוס שנמצאת ממזרח למעלה המלך. הגולדן קומפני אמורה לעזור לסרסיי לכבוש את ווזטרוז ולאזן את הכוחות מול הצבא של דאינריז. את דמותו של הארי סטריקלנד יגלם השחקן מארק ריסמן והוא צפוי להופיע לפחות לפשני פרקים מתוך שישה בעונה השמינית.

וכך נראה הנבל החדש שהצטרף לצוות השחקנים של משחקי הכס עונה 8 – מארק ריסמן

בנוסף להארי סטריקלנד התווספו דמויות נוספות שנראה בעונה הקרובה, אבל מכיוון שיש מתעטפת חשאיות עצומה סביב השחקנים, הדמויות וההתרחשויות שיקרו בעונה האחרונה הדמויות הללו פורסמו תחת התייחסויות כלליות כמו “חקלאי צפוני בגיל 25-35”, “בחורה שובבה ואטרקטיבית בגיל 18-25”, “מלח בן 35-50” ועוד הגדרות כלליות שלא חושפות יותר מדי בנוגע לדמות עצמה ו/או לתפקיד שהיא תגלם בעונה.

האם נזכה לראות את ‘גוסט’ בעונה 8 של משחקי הכס?

הפעם האחרונה שראינו את זאב הבלהות של ג’ון סנואו היתה בעונה 6 של משחקי הכס ולצערנו הוא לא הופיע בכלל בעונה 7 של הסדרה. הסיבה לכך היתה מגבלת התקציב של האפקטים המיוחדים של משחקי הכס שהגיעה למקסימום ולא איפשרה להם להשקיע באימג’ים של ‘גוסט’. אחד מהבמאים של הסדרה הסביר את זה בציטוט הבא בראיון שנערך איתו במגזין ביזנס אינסיידר:

 זאת עבודה קשה ויקרה שלוקחת המון זמן להציג את דמותו של ‘גוסט’ בעונה השביעית העדפנו להשקיע את תקציב האפקטים המיוחדים שלנו בדמותו של הענק ‘וון וון’ על פני סצנות של ‘גוסט’

מה הן השאלות הגדולות שאנחנו צריכים לקבל עליהן תשובה בעונה 8?

מה הולך לקרות בין ג’ון לדאינריז?

לצערנו הרב ככל הנראה זה לא הולך להסתיים בצורה טובה בין ג’ון לדאינריז. בפרק הסיום של העונה השביעית, בראן סטארק (או העורב בעל שלוש העיניים) גילה באמצעות המידע שסאם נתן לו את האמת על הקשר המשפחתי שיש בין ג’ון סנואו לבין דאינריז טארגאריין וברור לחלוטין שהוא לא ישמור את המידע הזה לעצמו.

מעבר לקשר המשפחתי בין ג’ון לדאינריז בראן הבין שג’ון הוא לא סתם ממזר שנולד מחוץ לנישואין של ראייגר אלא הוא יורש העצר החוקי לכס המלכות מבית טארגאריין, ובעצם גובר על דאינריז בסדר הירושה לשלטון.

מעצם הסיטואציה המאוד מורכבת הזאת עולות הרבה שאלות שלא בטוח נקבל על כולן תשובות כמו: האם בכלל ג’ון רוצה להיות השליט של ווסטרוז? האם דאינריז וג’ון ירגישו את אותן רגשות לוהטים שהיו ביניהם בסוף העונה השביעית כאשר יגלו על הקשר המשפחתי ביניהם? ההימור שלנו הוא שכנראה שכן. האם זה ישפיע על המאבק שלהם במלך הלילה? גם כאן אנחנו מנחשים שסביר להניח שכן.

מה טיריון עשה מחוץ לחדר של ג’ון ודאינריז?

אחת הסצנות הלא ברורות שהשאירו אותנו עם סימן שאלה גדול ומדאיג בסיום העונה השביעית היה הרגע בו ראינו את טיריון עומד מחוץ לחדר של חאליסי, כאשר הוא רואה שג’ון נכנס לשם וברור לחלוטין שהם עושים את זה. זה היה רגע קצת קריפי, במיוחד שהתמקדנו במבט המוזר/מודאג שהיה לטיריון.

במהלך העונה השביעית של משחקי הכס טיריון ניהל שיחות עם דאינריז ואמר לה שהיא צריכה לחשוב על העניין של מי יחליף אותה במקרה שחס וחלילה היא תצא מהתמונה, מי יהיה היורש שלה. דאינריז בעיקר התעצבנה עליו כשהוא העלה את הנושא הזה.

עוד מהעונה הראשונה של משחקי הכס היא קיבלה נבואה שהיא לא תוכל להיכנס להיריון ולהביא עוד ילדים. טיריון מדבר איתה על כך שהיא צריכה לחשוב מי יהיה היורש שלה במידה ומשהו יקרה, מישהו שימשיך את הדרך שהיא בעצם מתווה, אך דאינריז בעיקר כועסת על הנושא וחושדת בו שהוא מנסה לגרום לה להעניק לו את התואר של היורש שלה.

האם יכול להיות שטיריון מפחד שהנבואה שדאינריז קיבלה אינה נכונה ובעצם מימוש האהבה שלג’ון ודאינריז היא תביא לעולם יורש שבעצם יחליף את המקום אליו הוא מעוניין להגיע? או שאולי העובדה שהוא גילה במעלה המלך שסרסיי בהיריון שינתה את הנאמנות שלו והוא חזר לצדד בבית לאניסטר, רגע לפני שהוא נחרב לחלוטין במלחמה הזאת. מה אתם חושבים? האם משחקי הכס עונה 8 תהיה שינוי כיוון בנאמנות של טיריון כלפי דאינריז?

האם סרסיי באמת בהריון?

סרסיי אמנם אמרה לג’יימי שהיא בהיריון, והיא המשיכה עם המשחק הזה גם כשהיא פגשה את טיריון, אך ההרגשה שלנו היא שהיא ניסתה לתמרן אותם על מנת להשאיר אותם בצד שלה בכל דרך אפשרית. היא ידעה שהיא חייבת לכרות ברית נישואין עם מישהו חזק כמו יורון, דבר שבוודאי ירחיק ממנה את ג’יימי, והדבר היחידי שיכול להשאיר אותו לצידה זה ילד.

טיריון בוודאי נחרד לגלות על המוות של מירסלה, שקרה לא מעט בגללו (מכיוון שהוא שלח אותה לדורן), כעת כשהוא מגלה מסרסיי שהיא בהריון זה רק הגיוני שהוא ירגיש מחוייב לסרסיי טיפה יותר על מנת לא לגרום למוות של עוד ילד תמים, בן משפחה שלו אחרי הכל. סרסיי מכירה את החולשות של שניהם ולכן היא מנסה לתמרן אותם ככל הניתן.

בנוסף הנבואה שסרסיי קיבלה אומרת שהיא תלד שלושה ילדים ושלושתם ימותו, בנובואה הזאת לא אמרו שיהיה ילד רביעי כך שאנחנו בוחרים שלא להאמין לה.

האם סוף כל סוף נראה את הקלגיין-בול?

סביר להניח שהקרב הכל כך מצופה בין שני האחים האימתניים לבית קלגיין יקרה סוף כל סוף בעונה הנוכחית. סנדור קלגיין (הכלב) האנטי-גיבור ששנאנו בתחילה ולמדנו לאהוב עם התקדמות העונות, ואח שלו גרגור קלגיין (ההר) שהפך להיות סוג של זומבי לאחר הקרב שלו מול אוברין מרטל והטיפול המיוחד שקיבל מקייבורן, שהפך אותו לגולם רצחני שעושה את כל מה שסרסיי וקייבורן אומרים לו.

בעונה 7 קיבלנו טיזר קטנטן כשהשניים נפגשו לרגע בבור הדרקונים, ואנחנו סמוכים ובטוחים שבעונה האחרונה אנחנו נקבל את מבוקשנו והשניים ישתלחו אחד בשני. מכיוון שאנחנו צופים בסדרה משחקי הכס ולא באגדות האחים גרים ברור לכולנו שלא בטוח נקבל את התוצאה שאנחנו רוצים לראות, אבל זה מה שהופך את כל העניין הזה לעוד יותר מעניין.

האם הקעקוע של סופי טרנר אמור להיות סוג של ספויילר לגבי סיום הסדרה?

סופי טרנר, המוכרת לכם יותר בתור סאנסה סטארק, לאחרונה פרסמה את הקעקוע החדש שלה. קעקוע שעשתה לאחר שסיימה את הצילומים לעונה האחרונה של משחקי הכס ורבים מהמערציםי חושבים שהקעקוע הוא סוג של ספויילר לסיום הסדרה, או לכל הפחות נותן לנו אינדיקציה לכמה דמויות שישרדו את הסדרה.

זה הקעקוע שהיא עשתה:

כמו שאתם רואים הוא כולל משפט שליווה אותנו בעונה השביעית של משחקי הכס. מעריצים רבים הגיבו לה שמדובר בספויילר, שהיא בעצם מרמזת לנו שהילדים לבית משפחת סטארק נותרו בחיים ושרדו את העונה האחרונה. סופי טרנר הגיבה על כך שהסדרה כולה וספציפית המשפט הזה השפיעו עליה ולכן רצתה לקעקע אותה על גופה, וכמו כן שאין לו שום קשר בהכרח לסיום של משחקי הכס עונה 8. נותר לנו כעת רק להמתין בסבלנות ולגלות בעצמנו שתחזור הסדרה האם זה היה ספויילר או לא. מה אתם חושבים?

רגע לפני סיום מוזמנים להוכיח לנו את הידע שלכם בסדרה משחקי הכס בחידון טריוויה שרק מעריצים אמיתיים של הסדרה יוכלו להשלים אותו בלי אף שגיאה

כך נראה הפוסטר הרשמי של משחקי הכס עונה 8 שרשת HBO פרסמה

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק