פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

5 דברים קטנים שכנראה פספסתם בפרק האחרון של משחקי הכס

קשה להאמין אבל אתמול, עם שידור הפרק הרביעי והחדש בעונה השביעית של משחקי הכס (שם הפרק “Spoils of War”, שלל מלחמה), עברנו את נקודת אמצע של העונה הנוכחית למעשה נותרו בקנה רק שלושה פרקים נוספים עד לסיום העונה ולפני שאנחנו יוצאים שוב לפגרה ארוכה ומתסכלת.

בין שלל האירועים וההתפתחויות בהן חזינו בפרק היו גם כמה פרטים קטנים שסיכוי סביר שלא שמתם לב אליהם. אספנו עבורכם 5 רגעים כאלה ואתם כמובן מוזמנים לקרוא וגם לכתוב לנו בתגובות מה אתם חושבים על הפרק האחרון ומי מהדמויות הולכת למצוא את מותה בפרקים שנותרו לעונה. מה שבטוח יהיה מאוד מעניין.

לפני שנתחיל אנחנו מזהירים אתכם שהפוסט כולל ספויילרים לפרק 4 של העונה השביעית של משחקי הכס, כך שאם אינכם מעודכנים ועדיין לא ראיתם את הפרק זה הזמן לצאת מהפוסט. בואו נתחיל.

כאוס זה סולם

פיטר בייליש יודע שעם חזרתו של בראן לווינטרפל הוא נחשב לבנו החוקי היחיד של נד סטארק וזה אומר בעצם שהוא היורש האמיתי של ווינטרפל (ואולי אפילו יש לו טענה לגיטימית לשליטה בצפון כולו). זו היתה הזדמנות נהדרת מבחינתו להתחנף ולהתקרב לבראן ולנסות ליצור כאוס בין הילדים למשפחת סטארק. הוא נתן לבראן במתנה את הפגיון ששימש לניסיון ההתנקשות שלו בעונה הראשונה ומנסה למכור לו שהוא היה מוכן לקבל סכין בלב כדי שקטלין סטארק, אמא של בראן, תהיה עדיין בחיים. כשליטלפינגר מתאר את הכאוס הזה שקרה למשפחתו בראן עונה לו מיד חזרה במשפט שבייליש השתמש בו בעבר – “כאוס זה סולם”.

בייליש אמר את המשפט הזה גם בעונה השלישית ללורד וואריז ובעצם חשף את תכנית המשחק שלו – ליצור כאוס על מנת לצבור עוד ועוד כוח, דבר שהוא הצליח בו ממש טוב עד הנקודה הזאת. כשבראן אומר לו את המשפט הזה, ליטלפינגר מבין שבראן יודע הרבה יותר ממה שהוא חשב שהוא יודע.

לא ברור לנו עדיין האם בראן יודע באמת על המעללים של בייליש או שזה יגיע אליו בהדרגה, אבל במידה והוא באמת מודע לדברים שבייליש עשה ברור שהוא לא יכול לחשוף את זה מולו בשיחה הזאת. בייליש כרגע מחזיק בקלף מנצח בדמות אבירי הבקעה שכרגע מקשיבים לו. בראן וסאנסה לא יכולים פשוט לחשוף את הקלפים שלהם, הם יצטרכו להיות יותר חכמים מזה.

 

פלוגת הזהב

סרסיי מספרת לטייקו נסטוריס (נציג בנק הברזל) שהיא שלחה את קייבורן, שעכשיו קיבל את תואר “יד המלכה”, לגייס באסוס את הגולדן קומפני (פלוגת הזהב). לאלה מכם שלא קראו את הספרים מדובר בחבורת שכירי חרב שרודפת בצורה חסרת מעצורים אחרי המטרה שלה ויש להם מוניטין של זהב בתוצאות שהם מביאים לחוזים שלהם.

טייקו נסטוריס מספר לסרסיי שהוא מכיר אותם, ושהבנק משתמש בשירותים שלהם כדי להחזיר מלקוחות סוררים את ההלוואות שלא שילמו להם. לתוספת הזאת לכוחות של סרסיי תהיה השפעה גדולה במיוחד אחרי האבדות שהיו בצד שלהם בפרק האחרון.

 

החורף הגיע

בסצנה המרהיבה והמרגשת בה רואים את אריה על סוס משקיפה על ווינטרפל, הבית שלה, אותו לא ראתה מאז העונה הראשונה (שזה בערך 4-5 שנים), נשמעת ברקע נעימה המלווה את הסצנה המרגשת, שמה של הנעימה הזאת אותה אתם ודאי לא ממש לא זוכרים, הוא “winter has come”, החורף הגיע, ויש לו משמעות סמלית עבור משפחת סטארק, שכאמור המשפט של הבית שלהם זה “החורף מגיע”. ממש כמו החורף גם אריה הגיעה חזרה הביתה.

 

כאן תוכלו ליהנות ולהיזכר שוב במוסיקה הנהדרת הזאת:

משהו בקטנה: שימו לב כמה אריה הפכה להיות דומה לאבא שלה נד, המראה החיצוני שלה וספציפית השיער גורמים לנו להרגיש כאילו הם הולכים לאותה המספרה.

אריה סטארק - משחקי הכגס - עונה 7

הקרב של אריה מול בריאן חידד לנו את יכולות הקרב המטורפות שאריה למדה מ”אף אחד” ומה בעצם היא מסוגלת לעשות בקרב אחד על אחד. ליטלפינגר צפה בה בזמן שהיא הפגינה את הכישורים שלה מול בריאן ונראה קצת מודאג באותו רגע.

הוא הבין שהוא מוקף כרגע בלהקת זאבים מסוכנת עם כוחות מיוחדים ושהוא בינתיים לא מצליח לתמרן אותם. בנוסף כשהוא הביט על אריה, הוא קלט שהיא אוחזת בפיגיון שהוא נתן לבראן במתנה בתחילת הפרק, והוא מבין שבראן לא ייחס חשיבות גדולה למתנה שלו והעדיף לתת אותה למישהי שהוא סומך עליה ושתוכל להשתמש בו בהמשך.

להקת הזאביםליטלפינגר - משחקי הכס

הציורים במערות של דרגונסטון

ג’ון לוקח את חאליסי למערות בהן היא אישרה לו לחצוב את זכוכית הדרקון שהוא צריך במהלך הפרק הקודם. מעבר למחצבים שהוא מראה לה שם הוא חושף בפניה ציורים עתיקים של הברית שילדי היער עשו עם בני האדם כנגד המהלכים הלבנים והמלחמה שהיתה ביניהם לפני אלפי שנים.

בין הציורים אפשר לזהות את אותה צורה מעגלית שליוותה אותנו בעונות קודמות כשראינו את המקום בו נמצאים ילדי היער ואת הצורות שהמהלכים הלבנים מסדרים אחריהם. המשמעות של הסמל הזה הוא בעיקר מהבחינה של מעגליות הסיפור. ג’ון ודאינריז נמצאים במקום שבו הכל התחיל. הברית שילדי היער כרתו עם בני האדם הראשונים. כעת אחרי אלפי שנים הם מתמודדים שוב עם המהלכים הלבנים וצריכים לייצר ברית חדשה.

ג'ון וחאליסי

1

כשג’ון אומר לחאליסי שהאנשים שלו לא יקבלו שליטה מהדרום, חאליסי אומרת לו משהו דומה מאוד למה שהוא אמר למאנס ריידר לפני שתי עונות… “הם יקבלו שליט מדרום אם המלך שלהם יקבל אותו, הם בחרו בך להנהיג אותם, הם בחרו בך להגן עליהם, האם הישרדותם לא חשובה יותר מגאוותך?”

זה פחות או יותר גם מה שג’ון אמר למאנס כשהוא נשבה על ידי סטניס ולא היה מוכן לכרוע ברך ולשרת את סטניס בתמורה לכך שאנשיו יחיו ויוכלו לשרוד ויאפשרו להם לעבור את החומה. מאנס אמר לג’ון באותה סצנה שהאנשים שלו הולכים אחריו כי הם מכבדים אותו, בגלל שהם מאמינים בו. ברגע שהוא יכרע ברך בפני מלך מהדרום כל הכבוד והערכה שלהם ייעלמו. המצב של ג’ון מאוד דומה כעת לזה של מאנס והטיעונים של חאליסי זהים לאלה של ג’ון.

ג’ון מדבר עם מאנס ריידר ומנסה לשכנע אותו לכרוע ברך

ג'ון מדבר עם מאנס

חאליסי מדברת עם ג’ון ומנסה לשכנע אותו לכרוע ברך

חאליסי מדברת עם ג'ון

ההתקרבות של דאינריז וג’ון

דבר נוסף שלא בטוח שקלטתם היה המרחק בין ג’ון לחאליסי כשהם נכנסו למערה. ג’ון הוביל אותה ואת מיסאנדיי כשהוא מוביל את הדרך כמה צעדים לפניהן. כאשר השלושה נכנסו למערה ניתן היה להבחין במרחק הרב שלהם אחד מהשנייה, אלא שביציאה מהמערה ג’ון וחאליסי הלכו אחד ליד השנייה ונראה שהגילוי במערה הצליח ליצור ביניהם קרבה חזקה יותר.

בתחילה ג’ון מוביל לתוך המערה ויש ביניהם מרחק

ג'ון סנואו בדרגונסטון

שימו לב לאיך זה נראה כשהם יוצאים מהמערה, הולכים בתיאום מושלם

חאליסי וג'ון סנואו

רגע לפני סיום – אם למישהו לא היה ספק מי הציל את ג’יימי, מדובר על ברון, שנתן בפרק הזה את אחת ההופעות היותר מרשימות שלו בסדרה כשהצליח לפצוע את דרוגון של חאליסי. הוספנו לכם גיף לסיום של אחד מהרגעים הכי מדהימים בפרק.

giphy

וכמובן, אי אפשר לסיים בלי להתייחס לרבע השעה האחרונה של הפרק, עם אחד הקרבות המדהימים ביותר שקיבלנו בסדרה עד כה. דאינריז סוף סוף החליטה לקחת את העניינים לידיים אחרי שבשני הפרקים האחרונים היא היתה במקום שהיא לא רגילה להיות בו, בצד המפסיד, כאשר צי הספינות של יארה ות’יאון, והבריתות שלה עם דורן (אלארייה סאנד ונחשי החול) והייגרדן (אולנה טיירל) נהרסו כליל.

בפעם הראשונה קיבלנו קרב אמיתי בו חאליסי מובילה ומוחצת את הכוחות של צבא לאניסטר במתקפה המשולבת מהאויר והיבשה. ללאניסטרים לא היה שום סיכוי. הנה כמה אימג’ים שפשוט גרמו לנו לצמרמורת. נתראה בשמחות.

המתקפה של חאליסי

המתקפה של חאליסי 2

המתקפה של חאליסי 1

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...