3 דברים קטנים שממש ביאסו אותנו בפרק האחרון של משחקי הכס

אתמול שודר הפרק השני בעונה השביעית של משחקי הכס. כרגיל, הפרק היה מלא באירועים מעניינים וכלל בחלקו האחרון סצנת אקשן אכזרית בה נהרגו כמה דמויות שליוו אותנו בעונות האחרונות. אולם, למרות שקיבלנו פרק גדוש התפתחויות ואקשן, נשארנו בסופו של דבר עם תחושה חמוצה קלה בנוגע לכמה אירועים שהתרחשו בפרק האחרון. ריכזנו בפוסט 3 דברים שעצבנו וביאסו אותנו בפרק.

לפני שאתם ממשיכים לקרוא חשוב לציין שהפוסט כולל המון ספויילרים כך שאם אתם לא מעודכנים לגמרי בכל מה שמתרחש בסדרה משחקי הכס אתם מוזמנים לצאת מהפוסט ולהשלים פערים בהקדם.

ת’יאון בוגד באחותו ובצופים

כבר חשבנו שת’יאון חזר לעצמו אחרי שבשתי העונות הקודמות ניסה לכפר על הדברים הרעים שעשה, כשהציל את סאנסה והיה מוכן להקריב את עצמו למענה. לאחר מכן, כשחזר לאיי הפלדה, תמך באחותו יארה, בלגיטימיות שלה לשלטון על האיים, והפך להיות יד ימינה כשהם נמלטו מאיי הפלדה וכרתו ברית חדשה עם מלכת הדרקונים. היה נראה שת’יאון בדרך הנכונה לעשות את התיקון שהוא כל כך היה צריך ואולי איכשהו הוא עוד יחזיר לדמות שלו קצת כבוד קצת לפני שהסדרה נגמרת.

אלא שהסצנה האחרונה והעצובה בפרק השני,  בה יורון השמיד את הצי של יארה, הזכירה לנו שריק הוא חלק בלתי נפרד מת’יאון. כשיורון החזיק את יארה, הצמיד לה את הגרזן לצוואר וקרא לת’יאון הקטן שיבוא להציל אותה. הדבר המתבקש שחיכינו לו היה שת’יאון ינסה לעשות כל מה שהוא יכול, גם אם הסיכויים ממש לא לטובתו, כדי להציל את אחותו, בשר מבשרו, ובעצם המלכה שלו, זו שנשבע לה אמונים והבטיח שיהיה לצידה, יתמוך בה וילחם למענה. אבל באותו רגע ת’יאון איבד שוב את העשתונות שלו והיה נראה לגמרי מפוחד, הוא קפץ אל המים כדי להציל את נפשו ובגד באחותו כשהשאיר אותה לרחמיו (הלא קיימים) של יורון. כל כך מאכזב.

הרגע הזה הדגיש לנו שוב את הקונפליקט הפנימי של ת’יאון, קונפליקט שהוא סוג של פיצול אישיות, תי’און מול ריק. במשך 3 עונות הוא עבר סדרת עינויים אכזרית מידיו של רמזי בולטון, שהחליף את שמו לשם המעליב “ריק”. רמזי כינה אותו ריק כיוון שהוא התחיל ממש להסריח בשלב מסוים והשם ריק (“מצחין” בתרגום לעברית) פשוט התאים לו כמו כפפה ישנה ומסריחה. באופן לא כל כך מפתיע השם של ‘ריק’ מתחרז עם המילה Weak שהפירוש שלה הוא חלש, הגדרה שמתלבשת באופן מושלם על דמותו השבורה והמסורסת של ת’יאון/ריק.

מה אתם חושבים? ת’יאון היה צריך לברוח או לנסות לחלץ את אחותו בידיעה ברורה שהוא כנראה יאבד את חיוו? מוזמנים להגיב לנו בתגובות על כך.

 

חוסר האמינות בסיפור של סאם

נראה שיוצרי הסדרה ממש לחוצים בזמן בשתי העונות שנותרו לסדרה, והם נתנו את תפקיד “מקדם העלילה” לסאם שכרגע כאמור נמצא בלימודיו בסיטידל. הבעיה העיקרית שלנו עם כל העניין הזה היא המהירות המטרידה בה הכל קורה, מה שגורם לעניינים להיות קצת לא אמינים. איכשהו יצא שבתוך שני פרקים, שזה בערך כמה שבועות מאז שנכנס לשם, סאם מוצא את המקור לאובסידיון (החומר ממנו מייצרים זכוכית דרקון), שולח את ג’ון סנואו לדרגונסטון ועל הדרך מוצא תרופה לצרעת האבן של ג’ורה מורמונט.

בנוסף נראה שכדי לתבל קצת את הסצנות של סאם שלרוב נחשבות לקצת משעממות, יוצרי הסדרה החליטו לעטוף אותן בקטעים הכי מגעילים שראינו במשחקי הכס, כאלה שלא נוכל להתעלם מהן. בפרק הראשון זה היה כשהראו לנו את תורנויות האוכל והקקי של סאם, שכמעט גרמו לו (ולנו) להקיא. הפעם הם הצליחו לשבור שיא גועל חדש בקטע בו סאם מקלף את העור הנגוע של ג’ורה שלפתע הפך לקערת מרק של מישהו במסעדה. בבקשה תפסיקו לעשות לנו את זה. תודה.

האיחוד המאכזב של ארייה ונמירייה

האיחוד הרגעי הזה השאיר אותנו עם טעם חמוץ מתוק בפה. ארייה בדרכה לווינטרפל אחרי ששמעה שג’ון, האח למחצה שלה ואחד האנשים שהיו הכי קרובים אליה, ניצח את הבולטונים והשתלט על ווינטרפל. היא עוצרת בדרך לנוח ולהתחמם ולהירגע בכיף ליד המדורה אך לפתע להקת זאבים מקיפה אותה. המנהיגה של הלהקה היא לא אחרת מהזאבה שלה, נמירייה. למי שלא זוכר, ארייה גירשה את נמירייה בעונה הראשונה לאחר שזו נשכה את היד של ג’ופרי. ארייה ידעה שחייה של נמירייה בסכנה מכיוון שפגעה בנסיך ולכן הבריחה אותה ואפילו זרקה עליה אבנים כדי שתסתלק.

כעת ארייה פוגשת בזאבה לאחר כל כך הרבה זמן והציפייה שלנו היתה שיהיה פה איחוד מרגש והזאבה תקפוץ עליה בהתרגשות כלבלבית לבבית, תלקק את פניה ותיילל משמחה אך במקום זה היה נראה שארייה קיבלה כתף קרה מהחברה הוותיקה שלה, כאילו הזאבה מנסה לומר לה שהיא עכשיו במקום שונה בחיים. נמירייה גיבשה לעצמה להקה חדשה במקום זו שהייתה לה אצל משפחת סטארק. היא כבר לא אותה נמירייה שזכרנו.

 

אחרי שבפרק הקודם היתה סצנה יחסית מיותרת בה ארייה נפגשה עם החיילים של צבא לאניסטר זה הרגיש כאילו קצת מורחים אותנו. נשאלת השאלה למה בעצם הראו לנו את הסצנה הזאת? האם הזאבים ישחקו תפקיד בהמשך והסצנה הזו הניחה את הקרקע לכך שנמירייה והלהקה שלה יעזרו לארייה באיזשהו שלב בהמשך או ששוב מורחים אותנו כמו בסצנה חסרת תכלית כמו שעשו בפרק הקודם?

לכאן או לכאן נראה שהאיחוד הזה היה ממש מתחת לכל הציפיות של המעריצים ואנחנו מקווים שארייה תקבל יחס קצת יותר טוב כשתפגוש שוב את סאנסה, ג’ון ובראן בפרקים הבאים.

 

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק