פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

15 מחשבות שעברו לנו בראש בזמן הצפייה בפרק החדש של משחקי הכס

מוטיב הפרק השלישי הוא כנראה איחוד של קווי עלילה. ונשים מפחידות. אחרי שראינו בפרק האחרון של משחקי הכס ארבע נשים יושבות ומתכננות מלחמה, בזמן שהגברים סביבם מתפקדים כמשרתים וכאביזרים, הרגשנו קצת יותר מועצמות. פאק יה, נשים חזקות! נשים עשירות ועוצמתיות שאין להן זמן לבולשיט! ואז הגיע פרק שלוש. והתחלתי לפחד (ספויילרים לפניך).

משחקי הכס עונה 7 פרק 3

1.  דאינריס, יושבת על כס המלכות של אביה, המלך המשוגע, בשילוב עם ההתנהגות היהירה שלה בפרק הזה, וגם בפרק שלפניו, והריבים שהיא מתחילה עם כולם (ג'ון, ואריס ושאר ירקות) בלי שום סיבה נראית לעין, משום מה עושים לי תחושה לא טובה לגביה. בכלל.

2. אהבתי איך בעונות הקודמות, בכל פעם שדמות מסויימת פתחה במסע להגיע לדמות אחרת היה לוקח לה פרקים ואפילו עונות שלמות, ועכשיו זה כזה "דאינריס הזמינה אותי אליה? אני אהיה שם מחר." דברים מתחילים לזוז פה וזה מוצא חן בעיניי.

משחקי הכס | עונה 7 | פרק 3 | ג'ון סנואו

3. תיאון עדיין חי. יופי, קיוויתי לזה. משום מה אני ממש אוהבת אותו מאז שהוא ברח מרמזי. אולי זה מרחמים. אולי יש לי קטע עם ג'ינג'ים.

4. גם אחותו עדיין חיה, מסתבר. והנה עוד נקודה חשובה. פה ראינו אישה מאוד חזקה (אפילו קצת גברית) נופלת לרחמיו של גבר. גבר מעוות, שמתלבש כמו הוק מ"עד עצם היום הזה" (עוד פיראט) ואוהב לחתוך איברים. האם גורלה של יארה בידיו של יורון יהיה דומה לזה שפגש אחיה מידיו של רמזי? רחמים על יארה.

5. יורון הבטיח לסרסי את "המתנה הנפלאה ביותר בכל שבע הממלכות". האמת? אני ציפיתי שהוא יביא לה (או לפחות ינסה להביא) את טיריון. אך הופתעתי לראות את אלריה סאנד, עוד אישה מהמועצה של הפרק שעבר, כבולה בשלשלאותיו. הבנתי שיש לו תוכניות לגביה, אבל למסור אותה לידיה של סרסי זה יותר אכזרי ממה שחשבתי שהוא תכנן.

2

6. מעלה מלך היא אחד המקומות המכוערים והמגעילים ביותר בתולדות הסדרה, ונהיה לי נורא קשה להאמין שזה המקום בו המלכה יושבת והמקום עליו כולם רוצים לשלוט.

7. הפחד בעיניים של אלריה סאנד כשהיא רואה את ההר עומד לצידה של סרסי פשוט שובר את הלב. אני מודעת לזה שהיא הרגה את מירסלה סתם בשביל להתנקם בסרסי, ושזה ממש דיק מוב, אבל סרסי היא בנאדם מופרע ואני מוצאת את עצמי מרחמת על אלריה על הזוועות שברור מאליו שהיא תיאלץ לעבור עכשיו.

8. דיברנו על נשים מפחידות? אז סרסי. אנחנו כבר יודעים שהדברים היחידים ששמרו על מידה מסויימת של אנושיות אצלה היו הילדים שלה. ועכשיו כשלקחו לה אותם, אין לה באמת מה להפסיד. אבל הסצנה במרתף, מבחינתי, הייתה הנקודה בה ראיתי איך כל טיפת אנושיות שאולי נשארה לה אחרי שטומן התאבד פשוט מתקלפת ממנה. אולי זה היה רעיון טוב להעמיד אותה ואת אלריה באותה סיטואציה. שתיהן נשים מונעות נקמה חסרת שחר, ובמרתף אנחנו רואים איך שתי נשים דומות מאוד פוגשות בשני גורלות שונים לחלוטין: אחת כמלכה של שבע ממלכות, אחת כאסירה שנרקבת במרתף מול בתה הגוססת. זה אומר שאנחנו יכולים לנחש עד מחר, אבל אין באמת דרך להסיק מה יעשו הדמויות ומה יקרה להן. יכול להיות שסרסי תמות שבוע הבא (הלוואי). אי אפשר לדעת.

66646464
משחקי הכס | עונה 7 | פרק 3 | הצדק של המלכה

9. אה, נכון. לג'יימי וסרסי יש קטע מוזר. שכחתי מזה. כי בניגוד לעונות הראשונות, שזה היה ממש ביג דיל, ואז לעונות האמצעיות, שממש לא היה אכפת להם מי ידע ומי לא, עכשיו ככל הנראה יש להם דברים חשובים יותר לדאוג לגביהם (מאשר לעשות את זה כל הזמן). אבל דבר אחד שלמדתי הוא שמעטות סצנות העירום הלא רלוונטיות בסדרה. הכול חשוב, ולכל דבר יש משמעות. כאן, כנראה, מראים לנו שאולי חשבנו שסרסי היא כבר מפלצת בלי שום דבר להפסיד, אבל טעינו. יש לה חולשה אחת: ג'יימי. רק צריך שמישהו יבין וינצל את זה.

10. סנסה מוכיחה שהיא יודעת להנהיג. או לפחות מנסה להוכיח, בין הסחות דעת כמו ליטלפינגר שכהרגלו אומר את מה שכולם כבר יודעים (שימות כבר, הקשקשן), ואחיה בראן. עוד איחוד קווי עלילה! מעולה. בראן חוזר הביתה ומספר לסנסה שהוא העורב בעל שלוש העיניים. למה הוא עושה את זה בצורה הכי מעורפלת שאפשר איז ביאונד מי. "אני רואה את כל מה שהיה וכל מה שיהיה. אני הכול וגם כלום. אני צ'אק נוריס." דבר ברור!

עוד פטריות:

21 שאלות שיעזרו לכם לגלות מי הדמות הכי חזקה בסדרה משחקי הכס

11. ג'ורה החלים, כנראה. הגועל נפש שסאם עשה בפרק שעבר כנראה עבד. כבר אמרנו שהוא חכם. אמרנו שידע עושה יותר מכוח. הנה ההוכחה. עכשיו ג'ורה יצטרך למצוא את דאני. איך לעזאזל הוא יעשה את זה? איך הוא ידע שהיא נמצאת בדרגונסטון? איך אנשים בכללי מוצאים אחד את השני בסדרה הזאת? האם ג'ורה אי פעם יצליח לצאת מהפרינדזון?

12. אין הרבה מה להרחיב על הגאונות המיליטנטית של טיריון. מצד שני, כאן גם ג'יימי מוכיח את עצמו כגאון צבאי. תחבולה מול תחבולה, הסחת דעת מול הסחת דעת. רואים שהם אחים, רואים שהם חושבים אותו הדבר. כנראה שניהם למדו הרבה מאבא טאיווין, עד כמה שטיריון לא היה רוצה להודות בזה.

13. הלאניסטרים ניצחו אבל תולעת אפורת לא מת (יאי). צוק קאסטרלי נכבש אבל רוב הלאניסטרים לא שם. הם הלכו לגנים הגבוהים על מנת להילחם בבית טיירל. ואז אנחנו נזכרים שהנציג של בנק הברזל הזכיר לסרסי שאויביה העשירים ביותר הם בית טיירל. ואז אנחנו נזכרים שסרסי בחובות. הבנתי. סרסיי פוגעת בשלוש ציפורים במכה אחת: גם מיעוט נזק לצבא שלה, גם משלמת את החוב לבנק הברזל וגם נפטרת מאחת האויבות המסוכנות ביותר שלה. סרסי מתקדמת במהירות מפחידה (מעולה בשבילה, קצת פחות בשבילנו). כבר אמרנו שהכול יקרה מהר בעונה הזאת.

תולעת אפורה | משחקי הכס
משחקי הכס | קרדיט תמונה: HBO

14. ג'יימי ואולנה: האיחוד. זו סצנה שאולי הייתה גורמת לנו להיות בצידו של ג'יימי ולרחם עליו, אם אולנה לא הייתה כל כך באד אס. ואם לא היינו שוב נזכרים כמה סצנות קודם במה שג'יימי עשה לבראן בפרק הפותח את הסדרה, דבר שקורה (לפחות לי אישית) בכל פעם שבראן מופיע על המסך.

15. ג'יימי מספר לה שהוא ברוב טוב ליבו והתחשבותו שכנע את סרסי להרוג אותה בדרך חסרת כאב. היא, בתמורה, מספרת לו – תוך כדי שהיא "נכנעת" (בהיעדר מילה טובה יותר) לגורלה – שהיא יודעת שג'ופרי היה הבן שלו ולא של רוברט, ושהיא זו שהרגה אותו. היא תחסר לי מאוד.

6

55

לסיכום: הגברים במצב טוב מתמיד. ג'ון מקבל את זכוכית הדרקון שלו. ג'יימי מנצח את בית טיירל וחוזר לשגל את אחותו. תיאון ניצל. יורון הצליח להתקרב לסרסי. בראן חוזר הביתה וליטלפינגר עדיין לא מת.

מנגד: סרסי חשפה את חולשתה האחרונה, סנסה לא מצליחה להשחיל מילה בלי שיקרה משהו, אריה לא הייתה נוכחת בפרק (למה?) וכל הנשים מהמועצה של הפרק האחרון איבדו את מסלולן – דאני, ככל הנראה, משתגעת כמו אביה (לאט ובטוח). יארה היא כעת אסירה של יורון, למרות שאני בספק שהוא יותר גרוע מרמזי, אבל הבנו כבר שאסור לנחש. אלריה נרקבת במרתף, ואולנה מתה יחד עם כל בית טיירל. יום לא טוב להיות אישה. נתראה בפרק 4.

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...