10 דברים קטנים שכנראה לא שמתם לב אליהם בטריילר החדש של משחקי הכס

כפי שוודאי יצא לכם לראות אם אתם נמנים עם מעריצי הסדרה, אתמול פורסם סוף סוף הטריילר הראשון לקראת עונה 7 של משחקי הכס (הטיזר שלהם הולכים במסדרונות לא באמת נחשב). הטריילר היה גדוש וצפוף באימג’ים והתרחשויות, כך שהיה קשה לעכל את כולו ולקלוט את כל הפרטים הקטנים שלו גם אם צפיתם בו פעמיים ברצף.

לכן, כדי לעזור לכם להבין קצת יותר לעומק מה צפוי לנו בעונה החדשה, ננסה להאט מעט את הקצב של הטריילר ונפרק אותו לגורמים כדי לבחון מקרוב את הפרטים הקטנים שיהוו את הבסיס לעלילה שצפויה למרוט לנו את העצבים מדי שבוע החל מתאריך 16 ביולי.

תחילה, זה הטריילר, במידה ועדיין לא יצא לכם לראות אותו:

כרגיל, רגע לפני שנתחיל, אזהרת ספויילרים: אם במקרה לא סיימתם לראות את העונה השישית של משחקי הכס זה לגמרי הזמן לצאת מהפוסט הזה.

משחקי הכס - עונה 7 - טריילר

הפרק מתחיל בהליכה של סרסיי לחדר מרשים עם מפה ענקית של ווסטרוס שמצוירת על הרצפה. סרסיי מדברת עם ג’יימי על כך שהם מוקפים באויבים מכל כיוון, כשהיא ככל הנראה מתכוונת לצבאות של דאינריז, ביחד עם הספינות של תיאון ויארה ג’רייג’ויי והברית שנרקמה בינם לבין בית מארטל שמעוניין לנקום בלאניסטרים ובית טיירל אשר מעוניין גם הוא בנקמה ויכול להפסיק את אספקת החיטה למעלה המלך.

משחקי הכס עונה 7

“אויבים במזרח” – הצבאות של דאינריז השתלטו על דרגונסטון. מדובר אחרי הכל במקום שבו היא נולדה, בטירה שאבותיה שלטו בה ורק סביר שזאת תהיה התחנה הראשונה שלה. במקרה היא גם ממזרח למעלה המלך במפה של ווסטרוז.

“אויבים במערב” – האיום שמגיע ממערב למעלה המלך זה ככל הנראה צי הספינות שיורון גרייג’וי בנה. מכיוון שיורון כבר פספס את ההזדמנות להציע לדאינריז עסקה, כי היא כרתה ברית עם ת’יאון ויארה, סביר להניח שהוא יעמיד את סרסיי במצב בו היא תצטרך לכרות איתו ברית כלשהי. מעניין אם הוא יציע לה ביחד עם הספינות גם את מה שהוא תכנן להציע לדאינריז :)

משחקי הכס עונה 7 טריילר

“אוייבים מדרום” – מדרום למעלה המלך יש שני בתים שככל הנראה כרתו ברית עם דאינריז. הבית הראשון הוא בית טיירל שנשארה בו בעצם רק אולנה טיירל והיא צמאה לנקמה בסרסיי אחרי שהיא לקחה לה כל סיכוי להמשיך את השושלת של בית טיירל כשרצחה את נכדיה ובנה. לאולנה יש כוח רב על סרסיי מכיוון שבית טיירל אחראי על אספקת החיטה לממלכה ובמצב מלחמה היא יכולה להרעיב את הממלכה, דבר שלכשעצמו יכול לגרום למרד אזרחים.

הבית השני מדרום שאליו מתכוונת סרסיי הוא בית מארטל שכרת ברית עם אולנה ודאינריז וסביר להניח שגם שם משחיזים חרבות לקראת הקרבות שיתרחשו בקרוב.

“אויבים מצפון” – מצפון למעלה המלך יש את ווינטרפל, שם ג’ון סנואו השתלט על הצפון ומוכרז בה ‘מלך הצפון’ ועל אף שלא אמר שיש לו כוונות להשתלט על כל ווסטרוז, זה מובן מאליו שהוא לא ימצא את עצמו בצד של הלאניסטרים.

סרסיי מחזקת את ג’יימי שנמצא על ידה ואומרת “מה שלא יעמוד בדרכנו, אנחנו ננצח אותו” וזה מעניין שהיא אומרת את המילה “מה” ולא “מי”. יכול להיות שהיא מודעת בשלב זה שיש איום הרבה יותר גדול על כל ווסטרוז, והוא המהלכים הלבנים.

סרסיי מוסיפה “אנחנו לאניסטרים, האחרונים שבאמת נחשבים.“, ומיד מזכירים לנו בהבזק קטן על לאניסטר נוסף שמבחינתנו מאוד נחשב, טיריון לאניסטר, שמוצא את עצמו בדרך הביתה אחרי שברח משם לאחר שהרג את אבא שלו וכעת חוזר על מנת לנשל את אחותו מכס המלכות.

למרות שלא רואים יותר מדי את טיריון בטריילר הזה ברור לחלוטין שגם העונה הוא ישחק תפקיד משמעותי לצידה של דאינריז בתפקיד “יד” המלך.

משחקי הכס עונה 7 טיריון

דאינריז חוזרת הביתה

דאינריז נוגעת באדמת החוף ונראית נרגשת בכניסה לשערים של עיר הררית גדולה. ככל הנראה מדובר על דרגונסטון, המקום בו היא נולדה ומה שהיה נחשב כבית של משפחת טארגאריין. אחרי כל השנים הללו היא חזרה הביתה, כדי לקחת אותו בחזרה. המקום הזה הוא לא רק מקום הולדתה של דאינריז אלא גם מייצג את המקום המסורתי בו יושב היורש לבית טארגאריין וכמו כן המקום שבו אחד האבות הקדומים שלה, אאיגון טארגאריין, תכנן את הכיבוש של כל ווסטרוז, דבר שנמצא בצ’ק ליסט שלה.

משחקי הכס עונה 7 דאינריז

למרבה ההפתעה אנחנו רואים את מליסנדרה, מי שגורשה על ידי ג’ון סנואו אחרי שגילה שהיתה אחראית לרצח של שירין, משקיפה על חאליסי כשהיא מגיעה לדרגונסטון. הכוהנת האדומה מכירה טוב מאוד את דרגונסטון מכיוון שהיתה היועצת/פילגש של סטניס וכנראה נראה אותה מנסה להתקרב לחאליסי. הרי הכוהנת האדומה הראשית “קינבארה” (אניה בוקשטיין) כבר הביעה את התמיכה שלה או יותר נכון של אל האור בדאינריז, בתור הנסיכה שהנבואה מדברת עליה.

ג’ון סנואו וסר דאבוס שלחו את מליסנדרה לדרכה וכעת יש מצב שהם יצרכו לקבל אותה שוב אם וכאשר הם ינסו לגייס את הכוחות של דאינריז למלחמה הגדולה שעומדת להתחולל כשמלך הלילה יפרוץ את החומה.

משחקי הכס עונה 7 מליסנדרה

והנה מבט של דאינריז מול השולחן בדרגונסטון, אותו שולחן שראינו את מליסנדרה וסטניס בעונות הקודמות כשהאחרון שלט בדרגונסטון.

65

דברים חשובים נוספים שראינו בטריילר

הלוק החדש של ההר נראה מפחיד כמצופה וכמו כן מאוד מושפע מהתלבושת החדשה של סרסיי. מעניין אם זו הדרך של סרסיי לשחק בבובות… או שאולי הם תכננו את התאמת התלבושות יחד.

משחקי הכס עונה 7 ההר

סר ג’ורה מורמונט עדיין חי

לפריים קטן אחד אנחנו רואים יד שיוצאת מחלון עץ קטן, היד נראית כאילו שייכת למישהו שצריך בדחיפות קרם ידיים וברור לחלוטין שמדובר בידו של ג’ורה מורמונט, שקיבל משימה מדיאנריז למצוא תרופה למחלה שלו וכלל הנראה עדיין מחפש, תוך כדי שהיא משתלטת על כל חלקי גופו. יהיה מעניין לראות את ההתקדמות שלו במסע הזה ואיך הוא ישתלב בסופו של דבר בעלילה הכוללת.

3

רק לשם השוואה זה היה המצב שלו בפעם האחרונה שראינו אותו בעונה השישית:

17

ג’ון סנואו חונק את פיטר בייליש

מלך הצפון החדש נמצא במצב לא פשוט. הוא אמנם ניצח את רמזי בקרב הממזרים וקיבל את התמיכה של הצפון אך אינו יכול לסמוך על פיטר בייליש שמנסה לחתור תחתיו באמצעות סאנסה על מנת להגיע למטרה הסופית שלו, השליטה בכולם.
משחקי הכס עונה 7 ג'ון סנואו

הקטע המעניין באמת בסצנה הזאת הוא המיקום שלהם בו ביקרנו בעבר כמה פעמים – המקום בו נקברה אמו האמיתית של ג’ון, ליאנה סטארק. כמו כן זאת לא הפעם הראשונה שבן למשפחת סטארק חנק את בייליש ככה: אם תרעננו את הזיכרון, סצנה דומה לזו התרחשה בעונה הראשונה כשנד סטארק חנק אותו באותו אופן כשבייליש החביא את קטלין בבית בושת (ולאחר מכן בגד בו).

20

אליריה חול ויארה גרייג’ויי

זוג מסקרן שעומד להתחבר העונה: אליריה חול, האלמנה של אוברין מארטל והמנהיגה של בית מארטל מדורן, יחד עם יארה גרייג’ויי שנראות בסצנת נשיקה לוהטת. נראה שהברית הזאת תעשה להן רק טוב.

19

מיסאנדיי ותולעת אפורה

נראה שאנחנו הולכים לקבל גם כמה רגעים של שבירת דיסטנס מביכה בין תולעת אפורה למיסאנדיי, למרות שלא ברור לנו לחלוטין מה הם הולכים לעשות ביחד.

18

ולבסוף נראה שנקבל העונה המון סצנות מלאות באקשן ודרקונים, שגדלו משמעותית בתקופה הזאת ונראים כאילו אין דבר שיוכל לעצור אותם. בסצנה שמופיעה למטה אנחנו רואים הסתערות של דות’ראקים ביחד עם אחד הדרקונים של חאליסי, ככל הנראה מתקיפים כוחות של בית לאניסטר.

8

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק