פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פרסומת מעולה: מה היה קורה אם כלבי נחייה לעיוורים היו מוחלפים בחיות אחרות?

הקלישאה על פיה כלבים הם החברים הטובים ביותר של בני האדם היא אמנם נכונה, אך נכונה כפליים עבור עיוורים ולקויי ראייה אשר נעזרים בחכמתם ומסירותם של הכלבים בכדי להתנייד בקלות ולבצע פעולות יומיומיות שמרגישות שגרתיות ופשוטות עבור רבים מאיתנו אך לא טריויאליות בכלל עבור מי שראייתו פגומה, כמו לחצות את הכביש, לעלות ולרדת במדרגות נעות, להיכנס דרך דלתות אוטומטיות ועוד.

דמיינו לעצמכם סיטואציה בה אתם רוצים להיכנס למקום מסויים, אך מתבקשים לעצום את העיניים שלכם במהלך כל זמן השהייה בו. נשמע לא הגיוני נכון? ובכן, מדובר בבעיה שעיוורים נתקלים בה לא פעם במהלך חייהם.

למרות החוקים הקיימים בארץ ובמדינות רבות בעולם המאפשרים לכלבי נחייה גישה חופשית לכלל המקומות הציבוריים, ולמרות החשיבות הרבה של העניין, ישנם עסקים רבים, ציבוריים ופרטיים, שמצפצפים על החוק, ווגורמים לעיוורים רבים למצוא עצמם מושפלים מול נותני שירותים שאוסרים עליהם להכניס את כלבי הנחייה שלהם לשטחם.


פרסומת נורבגית מקסימה ומצחיקה, מנסה להעביר את המסר החשוב בדרך הומוריסטית ומשעשעת. הסרטון מדגים מה היה קורה אם במקום כלבי נחיה היו אלו חיות אחרות שממלאות את התפקיד החשוב הזה, וכיצד חילוף התפקידים הזה היה משפיע על החיים של כולנו. כך, במקום כלב נחייה אנו צופים בחמור נחייה, מוס נחייה, למה-נחייה ועוד שלל חיות משעשעות שממש לא מצליחות למלא את תפקידם החשוב הכלבים. בסופה מופיע המסר הסרקסטי: "יכול היה להיות הרבה יותר גרוע".

מטרת הפרסומת היא כמובן ברורה: תנו לעיוורים בעלי כלבי נחיה להיכנס לכל מקום, בלי בעיות ובלי פרצופים, שהרי כלבי הנחייה הם העיניים שלהם. הפרסומת הנהדרת פורסמה ברשת כבר בתחילת 2013 אבל החלה לתפוס תאוצה בחודשיים האחרונים וזכתה כבר לקרוב למאתיים אלף צפיות.

חיות נחיה 1

חיות נחיה 2

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...