האם הפרסומת המשווה נשים לסופת הוריקן היא סקסיסטית או מצחיקה?

לאורך השנים האחרונות פקדו סופות טורנדו והוריקן רבות ואכזריות ערים שונות ברחבי אמריקה. כידוע, לאמריקאים יש מסורת על פיה הם מכנים את סופות הטורנדו בשמות של בנות, על פי סדר ה-ABC, כך שכל סופה מקבלת שם נשי, שמתחיל באות הבאה בתור ברשימה. סנדי, אליסיה, גלוריה, קתרינה ועוד, הן רק חלק מהחברות שהביאו שורה של אסונות על חופי ארצות הברית. ובכן, האם תהיתם פעם מדוע כל שמות הסופות הקטלניות נושאות שמות של נשים?

הפרסומת הבאה היא ללא ספק אחת הפרסומות היותר משעשעות בהן נתקלנו לאחרונה, ועל אף שיש מי שימצאו אותה סקסיסטית, מדובר בפרסומת עם המון חן והומור ברוח טובה המלווה במרמור גברי מוכר. הפרסומת מציגה את סיפורו של קווין, בחור מסכן שרק לפני מספר שבועות נזרק על ידי חברתו לורה שעזבה את ביתם המשותף ולקחה איתה כמעט הכל. אפילו את הנורות. בסרטון מתאר קווין את כל מה שלקחה איתה לורה, ואת הבית הריק וההרוס.

בירה

הפרסומת לירצנית הבירה Andes, נפתחת בכמה אימייג’ים מתוך הסופות הקטלניות האחרונות שפקדו את ארצות הברית, וכך נוצרת ההשוואה בין בתים שנפגעו על ידי סופה, לגברים שנפגעו על ידי סופה מסוג אחר. בסיומה של הפרסומת אנחנו נחשפים למסר הכואב: “אישה יכולה לקחת לך הכל, חוץ מהחברים. טוב, אולי גם את החברים”, כשברקע משכשכים קווין וחברו את רגליהם באויר שהיה פעם בריכה.

מה דעתכם? האם מדובר בפרסומת שוביניסטית המציגה נשים כמי שהורסות חייהם של גברים, או בחוש הומור מדוייק שמצליח לגבור על תחושת האי נעימות ולגרום לצופה להבין שהכל בהפוך על הפוך? נשמח לשמוע את דעתכם.


לייק לפטריה בפייסבוק