פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

4 מיתוסים על צריכת דלק

צריכת דלק היא ככל הנראה אחד הנושאים הכי מטרידים עבור נהגים, אך רובנו ניזונים מחצאי אמיתות ומיתוסים. אז מה אמת ומה שקר? הנה 4 דברים שאולי לא ידעתם

אחזקת רכב פרטי כרוכה מתשלום אגרות רישוי, ביטוח ותחזוקה. בנוסף, את עלויות האחזקה אנו מחשבים לפי צריכת דלק והנתון הזה גם לעיתים קרובות מעודד אותנו להעמיד רכבים למכירה או לחפש אחר אלטרנטיבות. למעשה, צריכת הדלק היא בין הנושאים המטרידים ביותר עבור נהגים פרטיים אולם לרובנו אין את המידע הנכון.

הנה למשל 4 מיתוסים על צריכת דלק שאולי מונעים מכם להגיע לחיסכון המיוחל:

מיתוסים על צריכת דלק
מקור תמונה: Pexels.com

תיבת הילוכים ידנית חסכונית יותר מתיבת הילוכים אוטומטית

חידושים טכנולוגיים מרחיקי לכת בענף הרכב בכלל ובתחום של תיבות הילוכים בפרט הופך את המיתוס הזה ללא רלוונטי. בעבר אכן היו תיבות ההילוכים הידניות חסכוניות יותר וגם הביצועים שלהן היו משופרים, אך כיום זה לא נכון.

למעשה, לעיתים תכופות מגיעה צריכת הדלק של הגרסה האוטומטית לנתונים הרבה יותר טובים מאלו של דגמים זהים עם תיבת הילוכים ידנית. מבחינתכם, הדרך למנוע עוגמת נפש היא לבדוק את המפרט הטכני המלא של רכבים שעומדים למכירה ולברר גם לגבי נתוני צריכת הדלק שמפורסמים על ידי היצרן.

עדיף להשאיר את הרכב מונע מאשר לבזבז דלק בהתנעה חוזרת

גם כאן מדובר על מיתוס שהיה תקף בעידן אחר לגמרי של שימוש ברכב פרטי. לפי המיתוס הזה, עדיף להשאיר את הרכב מונע לכמה דקות כדי לא לבזבז דלק בעת התנעה חוזרת. בפועל, מחקרים אובייקטיביים מעידים על כך שמדובר בטעות.

מנועים מודרניים עם הזרקת דלק מותנעים באופן יעיל והאפקטיביות שלהם עולה כאשר הם חמים. מנד, זה נכון שהתנעה חוזרת באופן תכוף שוחקת את הסטרטר ואולי תגרור אתכם לביקורים מיותרים במוסך – אבל ממנה תוכלו להימנע בעזרת התנהגות מתונה.

עדיף לנסוע עם חלון פתוח מאשר עם מזגן

זה ככל הנראה המיתוס השכיח ביותר בישראל. במדינה עם אקלים חם וים תיכוני, אין פלא שכולנו מבוהלים מצריכת דלק מוגברת על רקע הפעלת מזגן. מצד שני, המציאות היא שהאלטרנטיבה של נסיעה עם חלון פתוח היא פשוט בזבזנית יותר.

חלונות פתוחים פוגעים ביכולת האווירודינמית של הרכב ופוגמים בצריכת הדלק שלה. המסקנה פשוטה: אלא אם אתם עומדים ברמזור, בכל שאר הדרך עדיף לכם להפעיל מזגן.

רק מכוניות קטנות חוסכות בדלק

המיתוס האחרון נוגע לגודל ולממדים של המכונית והוא מתעלם מהמפרט ומסוג המנוע. כיום יש מכוניות קטנות שמבזבזות הרבה יותר דלק מאשר דגמים גדולים, ואפילו דגמי מיני שעל הנהיגה בהם תשלמו יותר מאשר על מכוניות יוקרתיות.

בשורה התחתונה, טכנולוגיה מודרנית מסוגלת להביא לצריכת דלק טובה גם בכלי רכב יחסית גדולים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...