פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זאת התגובה המעולה של חברה ישראלית אחרי שלקוחה התלוננה שמצאה צפרדע בתוך החסה

אל חברת "כרמל יבולים", משק חקלאי משפחתי במושב היוגב שבעמק יזרעאל, הגיעה השבוע תלונה מאוד לא שגרתית מאחת הלקוחות שלהם. הלקוחה, שרכשה את אחת מאריזות החסה של החברה, הופתעה לגלות בתוכה צפרדע שהסתתרה בין עלי החסה ומיהרה להתקשר ולדווח על הממצא המטריד.

אולם, למרות שהתמונה שתיעדה את המקרה פורסמה רק בקבוצת פייסבוק אחת סגורה וטופלה מול הלקוחה הרחק מעיניהם של מרבית הגולשים ברשתות החברתיות, החליטו בכרמל יבולים לנקוט בצעד מפתיע ולא שגרתי כאשר בחרו לפנות אל הגולשים בעמוד הפייסבוק שלהם ולספר להם על המקרה.

בפוסט שפורסם לפני מספר שעות שיתפה החברה את תמונת הצפרדע בתוך אריזת החסה, ועל הדרך סיפקה הסבר ממצה למה שקרה, תגובה מבריקה שגרמה לגולשים להבין שהתקרית החריגה הזאת מעידה רק דברים טובים על המוצרים שלה. וכך הם כותבים:

צפרדע בחסה כרמל יבולים 2

"שלום חברים,

אנו רוצים לשתף אתכם בתלונה שקיבלנו לאחרונה מאחת הלקוחות שלנו על צפרדע שנמצאה באריזת החסה שלנו. זהו מקרה נדיר ביום יום שלנו, לא תקין וכמובן שהלקוחה פוצתה.

חשוב לדעת, שחסת הסלנובה הינה חסה הגדלה על מצע מנותק מאדמה – גידול הידרופוני, גידול המאפשר לנו להימנע מחומרי הדברה. ובטבע, להבדיל ממה שקורה בתעשייה, החיות רוצות לחיות ומנסות לעשות הכל כדי להגיע ליבולים שאנו מגדלים. אנו מגדלים את רוב הירקות שלנו ללא חומרי הדברה, ובכך מספקים ירקות נקיים מרעלים, טעימים ואיכותיים בעלי חיי מדף ארוכים.
מלבד הדגש על הקפדה ובקרה בבית האריזה, אנו רואים במקרה זה הזדמנות להעביר לכם נקודת מבט נוספת, אולי לא קונבנציונאלית אך בעלת מידע חשוב על הירקות שלנו שאתם צורכים.

מי זו הצפרדע שהעזה לחדור לחממה שלנו?
זוהי אילנית ירוקה – זן של דו-חיים החי על שלוליות, צמחים ירוקים בשדות מושקים ובגינות. היא פעילה בלילה ובמשך היום משכנה קבוע במקומות סתר: היא נצמדת לעלים ולגבעולים מוצלים על מנת לשמור על עורה מפני התייבשות. כיום האילנית נמצאת בסכנת הכחדה והיא הוכרזה כבעל חיים מוגן.

אז למה אנו מספרים לכם זאת?
כיוון שאחת הסיבות העיקריות להיעלמות הדו-חיים הנ"ל ובכלל, היא זיהום סביבתי ושימוש בחומרי הדברה המזיקים לבעלי חיים : עורם הלח של הדו חיים חדיר מאוד לחומרים רבים, ובהם גם חומרי הדברה, קוטלי חרקים, קוטלי עשבים וחומרי דשן, אשר נמצאו כולם מסוכנים לדו חיים. מכאן, שהימצאותה של האילנית בחממה שלנו מעידה על סביבת גידול סטרילית שאינה מכילה חומרי הדברה ומיני מזיקין.

בשבילנו זה עוד חיזוק, שאנחנו בדרך הנכונה עם החזון שלנו לייצר ולקדם תזונה בריאה ומאוזנת לתושבי הארץ.

דרך אגב,האילנית שרדה את האריזה, שוחררה וחזרה לטבע… :)"

צפרדע בחסה כרמל יבולים 3

הפוסט יוצא הדופן הזה של כרמל יבולים זכה לכמה מאות לייקים ועשרות שיתופים, אבל חשוב מכך, סחט עשרות תגובות אוהדות מצד הגולשים שאהבו את הכנות והשקיפות של החברה, שלא פחדה לקחת אחריות על המקרה במקום לנסות ולטייח את המציאות וחשפה בפני הגולשים את האמת והאידאולוגיה שלה.

אז נכון, יש שיגידו שבחברה בסה"כ עשו כל שביכולתם כדי לנסות ולמזער נזקים ולמנוע מצב בו הפרסום הזה מגיע לרשתות החברתיות מצד הלקוחה או גורמים אחרים, אבל חייבים להודות שמדובר במהלך ראוי שחברות אחרות בהחלט יכולות ללמוד ממנו. תוסיפו לעניין את העובדה שהצפרדע המתוקה מסוג "אילנית מצויה" יצאה מהסיפור בחיים ותקבלו יופי של סיפור עם הפי אנד. כל הכבוד.

קליק כאן לפוסט המקורי בעמוד הפייסבוק של כרמל יבולים

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...