ספיישל שישי ה- 13: 10 סרטונים שיגרמו לכם לקפוץ מהכסא

היום הוא יום שישי השלושה עשר. יש אנשים שמתרגשים מאוד מהיום הזה, ויש כמוני, שלא ממש אכפת להם. כך או כך, לרוב זהו יום בו משודרים סרטי אימה בטלויזיה, יש סבירות גבוהה למזל רע, ונטייה של האקרים לנסות להפיץ וירוסים למחשבי העולם.
מה זה בכלל יום שישי ה 13?  מאיפה נוצרה האגדה האורבנית הזאת? על פי ויקיפדיה:

יום שישי ה-13 הוא אמונה טפלה לגבי יום בעל מזל רע. אסמכתאות לכך קיימות מאז המאה ה-19. מקור האמונה, קשור כנראה לחיבור של שתי אמונות הקושרות את יום שישי כיום בעל מזל רע ואת המספר 13 כמספר בעל מזל רע. באמונה טפלה זו, כשיום שישי מופיע ב-13 בחודש, הוא נחשב ליום מבשר רעות. פחד מיום שישי ה-13 נקרא פָ‏‏ר‏אוסְ‏קבֶ‏‏דלטריאפוביה.

אגדה אורבנית פופולרית קושרת אמונות אלו ביום שישי ה-13 באוקטובר1307, בו פשט מלך צרפתפיליפ היפה על כל מעוזימסדר אבירי היכל שלמה (ה”טמפלרים”) ועצר את רוב אבירי ובכירי המסדר. האבירים שנעצרו עונו קשות עד שהודו שעסקו בכפירה, מינות, הומוסקסואליות ועבודת השטן. למעשה, ביום זה נפל אחד המסדרים המפוארים של אירופה בימי הביניים. יש התולים את הפחד מהמספר 13 בנסיבות קדומות עוד יותר: בסעודה האחרונה של ישו שהתרחשה ביום שישי סעדו 13 אנשים, ישו ו-12 השליחים, יחד עם יהודה איש קריות.

יופי. עכשיו אתם יודעים ממש מעט יותר על היום הזה. זה דיוק הזמן, לראות את עשרת הסרטונים המלחיצים והמקפיצים ביותר, במיוחד עבורכם. אני יודע, אתם לא חושבים שתפחדו, גם אני חשבתי ככה, אבל ישנם סרטונים, שלא משנה עד כמה אתם יודעים בדיוק מה הולך לקרות בהם, הם עדין יקפיצו אתכם ויגרמו לכם לפחד כמו ילדים קטנים. כמובן שאנחנו בפטריה לא רוצים להרוג אתכם, וחלק מהסרטונים הם יותר משעשעים מאשר מפחידים, וכוללים גם סרטון אחד קלאסי במיוחד, עבר כל מי שמכיר את משחק המבוך שרץ ברשת במרוצת השנים. בהצלחה.

 

לייק לפטריה בפייסבוק