תבטיח שתתנהג יפה – וקבל ושוקולד בחינם

בשבוע שעבר, נפתחה בלב קופנהגן, דנמרק, חנות השוקולד הראשונה בהיסטוריה, בה אי אפשר לקנות את המוצרים בכסף. רוצים שוקולד מובחר? יש רק דרך אחת להשיג אותו – תצטרכו להבטיח לבעלי החנות להתנהג יפה, בנדיבות וברוחב לב.

מותג השוקולד הפופולארי Anthon Berg, יצא בקמפיין מרגש למדיי, במסגרתו נפתחה חנות שוקולד מקסימה בלב קופנהגאן, חנות הנושאת את השם “חנות רוחב לב” ( ‘Generous Shop’ ). לכל מוצר שוקולד בחנות הוצמדה תגית, ובה המחיר של המוצר, כאמור לא בכסף אלא בהבטחה לעשות מעשה מסויים למשך פרק זמן מסויים. למשל: “לא אעיר לחברה שלי על הנהיגה שלה במשך חודש”, “אכין לבן זוגי ארוחת בוקר ואגיש אותה למיטתו”, “אדבר יפה לאמא שלי במשך שבוע” וכדומה. במעמד הרכישה, התחברו הלקוחות לפייסבוק דרך אפליקציה מיוחדת שנוצרה עבור הקמפיין, וחויבו לשתף בהבטחה שלהם דרך פייסבוק, את מי שהתחייבו להתנהג אליו יפה, וכמובן את שאר העולם.

תוך מספר דקות, השתרך תור ענק מחוץ לחנות, וההמונים חטפו מהמדפים את כל השוקולדים תוך שהם מבטיחים לעשות מעשה אחד טוב לפחות. כאמור, מטרת הקמפיין הייתה לעודד נדיבות ורוחב לב תחת הסלוגן you can never be to generous, ואכן התוצאות לא אחרו לבוא. רבים מרוכשי השוקולדים העלו לעמוד הפייסבוק של המותג תמונות שלהם מקיימים את ההבטחה שנתנו במעמד הרכישה.

יופי של קמפיין, במסגרתו שוב למדנו, כי אם רק תתנו לבני האדם גירוי מספיק, הם יהפכו להיות הכי אנושיים, הכי טובים, הכי נדיבים והכי… בני אדם. מה זה אומר עלינו? שאנחנו בסה”כ צריכים מניע. תנו לנו סיבה לעשות את זה ונעשה. ככה סתם, אל תצפו מאיתנו להתנהג כמו בני אדם. בכל זאת, החברה כבר שעה מנסה להחנות בין שתי מכוניות. לא נצחק עליה?


 

לייק לפטריה בפייסבוק