פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

10 מיתוסים מוכרים על אוכל שאף פעם לא הייתם בטוחים אם הם שקריים או באמת נכונים

מה אתם יודעים על אוכל? חוץ מאיפה מוכרים את הסטייק הכי טוב בעיר ולאיזה שווארמייה אסור להכנס אלא אם כן רוצים אשפוז ממושך. אנחנו שואלים כי מסתבר שיש הרבה “עובדות” על מזון שאנחנו מכירים והן ממש לא נכונות. בגלל שאנחנו אנשים נחמדים, אנחנו מתכוונים לחלוק את הידע הזה אתכם ולחסוך לכם כמות סבירה של קלקולי קיבה וגם של מזון שנזרק לחינם.

שום דבר רע באמת לא יקרה אם תאכלו מזון שפג תוקפו.

מיתוס. גם אם לא תמותו מאכילת מזון פג תוקף, אחרי התאריך המסומן המזון מאבד מאיכותו ומערכו התזונתי – אז לא בטוח שכדאי. היוצאים מן הכלל בכלל הזה הם מוצרים יבשים – פסטה, סוכר, קמח וכו’, וגם זה רק בתנאי שאוחסנו בתנאים נאותים.

אסור להפשיר מזון בטמפרטורת החדר.

אמת. אם מפשירים בשר בטמפ’ החדר, כמות החיידקים בו מכפילה את עצמה בכל 20 דקות ואתם תקבלו בשר מטונף שאתם לא רוצים לעבוד איתו על השיש שלכם. הפשירו בשר רק במקרר.

לא לגעת בקופסאות שימורים שהתעקמו או שקיבלו מכה, כי זה אומר שהן התקלקלו.

מיתוס. כל עוד הנצרה (לשונית) שמחוברת לקופסת השימורים לא שבורה, המזון שבפנים בטוח לאכילה. מצד שני, אסור לאכול מקופסאות שימורים מחוררות, נפוחות או חלודות.

אלכוהול מתאדה בבישול.

מיתוס. אחרי בישול מסוים, 85% מהאלכוהול נשמר. אחרי שעה כמות האלכוהול מצטמצמת ל-25% וכעבור 3 שעות יישארו 5% מכמות האלכוהול המקורית.

אפשר לשמור שאריות של אוכל מבושל למשך שבוע במקרר.

מיתוס. נכון, לא חייבים לזרוק את השאריות באותו היום או ביום למחרת, אבל אוכל מבושל יחזיק מעמד במקרר מקסימום 3 ימים לפני שיתחיל לאבד צורה וטעם ויהפוך מצע לבקטריות. אופציה נוספת: שימו את הפשטידה/שאריות אוכל סיני שהזמנתם במקפיא, והפשירו רק כאשר אתם מתכננים לאכול אותן.

אסור לאחסן ביצים במתקן הייעודי בדלת המקרר.

אמת. הדלת היא לא המקום הכי קר במקרר וביצים זקוקות לקירור טוב. את הביצים מאחסנים בקופסת הקרטון שלהן במדף בתוך המקרר ולא בדלת. כלומר, אם בא לכם לשמור על הביצים שלכם טריות.

לעשות שימוש חוזר בבקבוקי משקה מפלסטיק זה לא בריא.

אמת. אכן, לא רעיון טוב למלא בקבוקים במים בלי לשטוף אותם היטב לפני כן. הבקבוקים צוברים המון חיידקים ונועדו מראש לשימוש חד פעמי.

צריך לחכות שהאוכל יתקרר לפני שמכניסים אותו למקרר.

אמת. אמנם זה פחות קשור לאוכל עצמו, אבל אם תכניסו סיר חם למקרר – הוא יעלה את הטמפ’ במקרר ויגרום נזק למוצרים האחרים שמאוחסנים בו.

מוצרי בישול מטפלון מסרטנים.

מיתוס (אבל גם קצת אמת). טפלון מתחיל לשחרר חומרים מסרטנים רק בטמפ’ בישול של 370 מעלות ומעלה. העניין הוא שאף אחד לא מבשל בחום כזה, ככה שעקרונית, טפלון די בטוח. בכל מקרה, טגנו עם חלון פתוח לזרימת אוויר וזרקו מחבתות שרוטות או פגומות.

כף שמן בפסטה תמנע הדבקות.

מיתוס. אל תעשו את זה. זה לא ימנע מהפסטה להידבק ורק יגרום לה להיות חלקלקה יותר ולא לספוג אליה את הרוטב שאתם שופכים עליה.

עוד בפטריה

מתכון לפנקייק בננה שכל ילד ישמח לאכול
מתכון לכדורי שוקולד מתוקים שאתם יכולים להכין עם הילדים
מתכון לפאדג’ שוקולד באמצעות 2 מרכיבים בלבד
מעבד מזון מומלץ – רשימת המלצות מעודכנת

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...