חידון דגלים | המבחן הקשה הזה יבדוק עד כמה טוב אתם מכירים את דגלי העולם

השאלון הזה יגלה לנו מי מכם באמת היה ער בשיעורי גאוגרפיה.

אם גם אתם אוהבים חידונים תשמחו לדעת שהכנו לכם היום אתגר מיוחד, מדובר בשאלון בחן את עצמך או יותר נכון – חידון דגלים שיבדוק עד כמה הייתם מרוכזים בשיעורי גיאוגרפיה, או בקיצור עד כמה אתם באמת זוכרים את דגלי העולם של ארצות שונות.

בכל שאלה תקבלו תמונה עם דגל של מדינה וכל שעליכם לעשות זה לבחור את המדינה הכונה מבין התשובות האפשריות המוצגות בפניכם.

מוזמנים לכתוב לנו בשרשור התגובות בסוף הפוסט מה היתה התוצאה שלכם בחידון ואם עדיין משעמם לכם היכנסו לעוד שאלונים שפורסמו כבר באתר.

 

 

שימו ♥ אם משעמם לכם ואתם רוצים לשמוע על סרטים וסדרות שאסור לפספס מוזמנים להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו מכורים למסך

עוד בפטריה

10 סדרות ישראליות מומלצות שכל אחד חייב לראות

55+ בדיחות קרש מצחיקות וטיפשיות שיעבירו לכם את הזמן בכיף

100+ שאלות מצחיקות במיוחד של “מה היית מעדיף”

החידון השבועי – 15 שאלות טריוויה קשות במיוחד

חידון דגלים
חידון דגלים | Midjourney

כעת רגע לפני סיום ריכזנו לכם כמה עובדות מעניינות במיוחד על דגלים של מדינות מרחבי העולם:

דגלים הם יותר מסתם פיסות בד צבעוניות המתנופפות ברוח; הם סמלים רבי עוצמה של גאווה לאומית, זהות ואחדות. כל דגל מספר סיפור ייחודי, המשקף את ההיסטוריה, התרבות והערכים של המדינה. הנה כמה עובדות מרתקות על דגלי מדינות מרחבי העולם.

הדגל הלאומי העתיק ביותר

הדגל הלאומי העתיק ביותר בשימוש רציף שייך לדנמרק. המכונה דנבּרוֹוּ (Dannebrog), הוא נמצא בשימוש מאז המאה ה-14. לפי סיפור אגדי, הדגל נפל מהשמים במהלך קרב באסטוניה והפך לסמל להתערבות אלוהית.

הדגל המורכב ביותר

דגל נפאל בולט בעיצובו הייחודי. זהו הדגל הלאומי היחיד בעולם שאינו מלבני. במקום זאת, הוא מורכב משני משולשים חופפים. הצבע האדום הארגמן מסמל אומץ ואילו הגבול הכחול מייצג שלום.

שינוי עיצובי דגלים

דגלים, כמו מדינות עצמן, יכולים לעבור טרנספורמציות. למשל, לדגל דרום אפריקה יש היסטוריה מרתקת. ב-1994, לאחר סיום עידן האפרטהייד, המדינה אימצה דגל חדש כדי לסמל אחדות. ששת הצבעים בדגל מייצגים את אוכלוסיית המדינה המגוונת.

הדגל המרובע היחיד בעולם

שוויץ מתהדרת בדגל הלאומי המרובע היחיד. הצלב הלבן על רקע אדום הוא סמל של הקונפדרציה השוויצרית כבר למעלה מ-700 שנה. עיצוב הדגל נגזר מהסמל ההראלדי של קנטון שוויץ, אחד הקנטונים המייסדים של שוויץ.

דגלים עם הפוך זהה

הדגלים של רומניה וצ’אד חולקים מאפיין ייחודי – הם זהים במבט מצד אחד. שני הדגלים מורכבים מפסים כחולים, צהובים ואדומים אנכיים, אך רומניה מוסיפה מעיל נשק בצד הקרוב ביותר לתורן.

דגלים עם שוליים זהים

בצד השני, הדגלים של מונקו ואינדונזיה כמעט זהים. לשני הדגלים יש שתי פסים אופקיים של אדום ולבן. ההבחנה העיקרית היא שלדגל של אינדונזיה יש יחס רוחב-גובה של 2:3, בעוד שלדגל של מונקו יש יחס רוחב-גובה של 4:5.

הדגל הגדול ביותר

בכל הנוגע לגודל, התואר לדגל הלאומי הגדול בעולם מגיע לרומניה. בשנת 2017, דגל רומניה בגודל 349.4 מטר על 226.9 מטר (1,146 רגל על 744 רגל) נפרש בקלוז’-נאפוקה, וקבע שיא גינס.

פרוטוקולים של הנפת הדגל

דגלים מגיעים לרוב עם סט של פרוטוקולים וכללי התנהגות. בארצות הברית, למשל, נהוג להציג את הדגל מהזריחה ועד השקיעה. בנוסף, כאשר הדגל מונף בחצי התורן, הוא מסמל אבל או כבוד לאלה שהלכו לעולמם.

לסיכום דגלים מייצגים יותר מסתם ישויות גיאוגרפיות; הם מגלמים את הערכים, השאיפות וההיסטוריה של אומות. מהדגל הלאומי העתיק בעולם ועד לעיצובים ייחודיים ומאפיינים משותפים, עובדות אלו על דגלים מרחבי העולם מציעות הצצה אל השטיח העשיר של הסמליות העולמית. אז, בפעם הבאה שתראה דגל מתנופף ברוח, הקדישו רגע כדי להעריך את הסיפורים שהוא מספר ואת הגאווה שהוא מעורר.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק