הדג הזה מגיע לבקר את הצוללן שהציל אותו ממוות כבר 25 שנים ברציפות

אם היה לכם פעם אקווריום בבית, וגם אם לא, אתם ודאי יודעים שמערכת היחסים בין בני האדם לדגים מסתכמת לרוב בבהייה הדדית אחד בשני במקרה הטוב, ובארוחה טובה במקרה הפחות טוב עבור הדג. לכן, ומתוך הנחה שאף פעם לא ראיתם קרפיון ניגש למגדל שלו ומבקש ליטוף, הסיפור המופלא הבא הוא פשוט לא הגיוני אבל כל כך מקסים.

היורוקי ארקאווה, קשיש חביב בן 79, התמנה למפקח על אחד המקדשים של בני דת השינטו היפנית.הממוקם ממש על מפרץ טטיאמה. הקירבה לים והאהבה הגדולה שלו לצלילה, הביאו אותו לבקר במעמקים כמעט מדי שבוע.

לפני קצת יותר מ-25 שנה, פגש היורוקי לראשונה את יוריקו, דג משעשע מסוג Asian sheepshead שמפורסם בזכות המצח המשונה שלו והעובדה שפניו ממש מזכירות פנים של בני אדם.

באחד המפגשים, זיהה הצוללן היפני שהדג פצוע ולא מסוגל לצוד לעצמו אוכל. הוא דאג להאכיל אותו במשך שבוע שלם עד שיחלים ויוריקו הדג, כך מסתבר, לא שוכח לו את הטובה הגדולה הזאת. בכל ביקור שלו במים, הדג מגיע לומר לו שלום ולקבל נשיקה על המצח.

הוא מצטלם איתו, שוחה מסביבו ומקבל ליטופים מהחבר הכי טוב שלו.

אגב, מחקר שנערך לאחרונה באוניברסיטת אוקספורד באנגליה הראה שדגים מסוגלים לזהות פרצופים. במסגרת הניסוי הראו החוקרים 2 פרצופים לדגים וגרמו להם ללמוד לירוק מים לכיוון הפרצוף אותו הם מזהים. גם כשהעבירו את התמונות לפורמט של שחור לבן ודאגו שהפנים בכל אחת מהן יהיו בגודל זהה, הדגים הוכיחו בקיאות ודייקו ב-86%.

למרות המחקר הזה, חייבים להודות שהחברות הזאת בין השניים היא דבר נדיר שרואים בדרך כלל רק בסרטים מצוירים, והוא בהחלט מעורר השראה ומחמם את הלב. הנה סרטון שמסכם את החברות המופלאה של השניים.

 

לייק לפטריה בפייסבוק