הפעם הראשונה שלך צריכה להיות עם גבר אמיתי

רגע לפני סיומה של אחת ממערכות הבחירות המרתקות והצמודות ביותר שידעה ארצות הברית, מנסים שני הצדדים, רומני ואובאמה, לשפר עמדות לקראת הישורת האחרונה, ומשקיעים את מירב המאמצים בנסיונות אחרונים לגייס למחנה שלהם עוד בוחרים שעדין מתבלטים עבור מי יצביעו בקלפי.

בסרטון חדש שהפוץ ברשת לפני מספר ימים, גוייסה גם השחקנית לנה דונהאם מהסדרה “בנות” של רשת HBO, כדי לנסות ולהעביר עוד כמה קולות צפים למחנה של ברק אובמה. הסרטון נראה בהתחלה כמו קמפיין נוסף הקורא לצעירות ארצות הברית לבחור בקפידה את הגבר הראשון איתו ן רוצות לעשות את זה.

לנה פונה לצופות בקריאה נרגשת: “הפעם הראשונה שלך, לא צריכה להיות עם סתם אחד, את רוצה לעשות את זה עם בחור מדהים, מישהו שאכפת לך ממנו, מישהו שמבין נשים”. בהמשך, כצפוי, הפניה הופכת יותר ויותר ברורה, כאשר בסוף נחשף הפאנץ’: הבחור המושלם עבורך הוא ברק אובמה.

הסרטון זכה למליוני צפיות כבר בשלושת הימים הראשונים שלו באויר והפך לאחד הסרטונים הוירליים הנצפים ביותר של השבוע. לא ברור אם הקמפיין הזה יעזור לאובאמה לשמור על כס הנשיא לעוד ארבע שנים, אבל הוא בטוח ילמד אותנו על חוסר יצירתיות בקמפיין בחירות. סרטוני ‘מסר כפול’ הם כבר מזמן לא מפתיעים או מקוריים, ומהשניה הראשונה של הצפייה בסרטון, ברור כי הכוונה בדברים אינה כפי שהיא משתמעת.

כך או כך, יש להתקנא באמריקאים על כך שמפורסמים רבים שם בוחרים לנצל את היותם דמויות משפיעות ומוכרות ולנקוט עמדה פוליטית מבלי לחשב כיצד זה יפגע או יועיל לקריירה שלהם, מחזה דיי נדיר במחוזותיינו.


לייק לפטריה בפייסבוק