פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הציוץ הגזעני של מנהלת יחסי הציבור רגע לפני טיסה לאפריקה עורר סערה ברשת וגרם פיטוריה

רגע לפני שעלתה על מטוס בדרך לאפריקה, החליטה מנהלת יחסי ציבור בכירה באחת מחברות האנטרנט הגדולות, לצייץ בטוויטר ציוץ פרידה קצר. מה שהיא לא ידעה, זה שבזמן שהיא תבלה על המטוס, הציוץ המאוד בעייתי שלה יחולל סערה רבתי ברשת, וירום בסופו של דבר לפיטוריה, עוד לפני שנחתנ ביעד.

ג'סטין סאקו, שעובדת בחברת InterActiveCorp, חברה המחזיקה בבעלותה כמה מהאתרים הפופולארים ביורת ברשת כמו CollegeHumor, Vimeo, OkCupid ועוד, צייצה בחשבון הטוויטר שלה את המשפט המרושע הבא: "בדרך לאפריקה, מקווה שלא אקבל איידס. סתם בצחוק, אני בכלל לבנה".

ציוץ מרושע

הבדיחה הגזענית הזאת, שאפשר היה להחליק אותה אם הייתה נאמרת בערב חבר'ה כבדיחה שחורה מרושעת שאף אחד לא יזכור בעוד חמש דקות, הפכה את ג'סטין למוקד הלהבות ברשת, וכל זה בזמן שהיא על המטוס ובכלל לא מודעת לבלאגן שחוללה רגע לפני הטיסה.

על פי הדיווח באתר Huffington Post, בחברת IAC פרסמו תוך שעות ספורות הודעה בה הם מודיעים שכרגע אינם יכולים ליצור קשר עם ג'סטין אך האמירה שלה אינה מקובלת עליהם והעניין ייחקר. בהמשך הודיעה החברה על פיטוריה של ג'סטין בעקבות פליטת המקלדת האומללה שלה. בחברה ביקשו גם לנסות ולשמור על שמה הטוב של ג'סטין כשהדגישו שלמרות היציאה ההזויה שלה, מדובר בסה"כ בבחורה הגונה ורגישה שעשתה טעות.

אם יש דבר אחד בטוח כרגע, זה שאף אחד לא היה רוצה להיות בנעליה של ג'סטין – רגע אחד מנהלת בכירה בחברה גדולה ורגע אחר כך, מוקד לשיימינג אינטרנטי בגרסה העצבנית ביותר שלו, והכל בגלל רגע אחד קטן של שיקול דעת מוטעה, שעשוי לחסל עבורה את הקריירה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...