פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

צמד הפרסומות המזעזעות הללו מסבירות לנוער מהו המחיר האמיתי של העישון

צמד פרסומות חדש של סוכנות הבריאות האמריקאית, ה-FDA, חלק מקמפיין חדש בשם “The real cost”, מנסה לעשות את מה שפרסומות וקמפיינים רבים אחרים ניסו כבר בעבר – לגרום לבני הנוער לחשוב פעמיים לפני שהם מדליקים את הסיגריה הבאה שלהם או את הסיגריה הראשונה שלהם.

בשנים האחרות אנו נתקלים ביותר ויותר קמפיינים אגרסיביים וקיצוניים נגד עישון, המנסים בכל דרך אפשרית להעלות שוב את המודעות לתופעה המדאיגה, שהופכת יותר ויותר פופולארית בגילאים צעירים בקרב בני נוער. ביחד עם סף הריגוש של דור האינטרנט שעולה ועולה כל הזמן, מנסים גם הקמפיינים הללו להתאים את עצמם ולהפוך ליותר ויותר מחרידים ומזעזעים, כדי לנסות איכשהו לתפוס את תשומת לבם של אותם חבר'ה צעירים, לפני שגם הם הופכים להיות חלק מהסטטיסטיקה.

הפרסומות המאוד לא קלות לצפייה הללו, מנסות להמחיש בצורה הכי ויזואלית שאפשר מה עשויים להיות נזקי העישון לטווח הארוך. לא מדובר בעוד קמפיין שיבשר לכם בפעם המי יודע כמה כי סיגריות יעלו את הסיכויי שלכם לחלות בסרטן, אלא בצמד סרטונים שמדגים את הפגמים החיצוניים הגלויים לעין העשויים להיגרם בעקבות עישון סיגריות.


הסרטונים מציגים בחור ובחורה, כשכל אחד בתורו מבקש לרכוש חפיסת סיגריות. השניים מגישים לקופאי את כספם, אך זה טוען כי אמצעי התשלום הזה לא מספק אותו, והוא צריך עוד משהו. בתגובה, הגבר מוציא מכיסו פלאייר, עוקר את אחת משיניו ומגיש אותה למוכר. הבחורה לעומת זאת, תולשת באכזריות חלק מעור הפנים שלה ומשלמת באמצעותו לקופאית על הסיגריות.

כאמור, מדובר בסרטונים דיי מזעזעים כך שאם אתם מאוד רגישים לא מומלץ שתפצו בהם. כרגיל, לא ברור אם האימפקט של הפרסומות הללו יהיה בעל משמעות עבור בני הנוער שצופים בהם, אבל כל סרטון כזה בהחלט שווה את הנסיון.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...