פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

רגע לפני מתיחת הפנים החדשה: ההיסטוריה של פייסבוק

רגע לפני שפיד הפייסבור שלנו משתנה שוב, פורסמה לאחרונה אינפוגרפיקה מעניינת המציגה את סקירת ההיסטוריה של הרשת החברתית הפופולארית והגדולה בעולם.בנוסף, בסוף הפוסט תמצאו קישור לאתר המדגים את המראה העתיק של פייסבוק, כפי שנראה בתחילת דרכו.

כמו שאתם ודאי יודעים אם כבר יצא לכם לצפות בסרט “הרשת החברתית” או לקרוא קצת על ההיסטוריה של המקום בו אתם מבלים שעות רבות מהיום שלכם, בשנת 2003 הקים מארק צוקרברג את אתר Facemash, אתר בו נתן צוקרברג לגולשים אפשרות לצפות בתמונות של בנות אקראיות מהקולג’בו למד, ולבחור מי “HOT” ומי “NOT” או במילים אחרות: לדרג את הסטודנטיות לפי מראה.

כמובן שהאתר זכה לביקורות רבות והורד מהרשת, אבל זה היה הטריגר של מארק, ממנו נוצר הרעיון להקים רשת חברתית שבה יוכלו הגולשים להעלות תמונות של עצמם, לראות תמונות של חברים, ולעקוב אחרי מעשיהם של הסטודנטים שאיתם הם לומדים.בקיצור, פשוט להביא את החברתיות של הקולג’ ל”רשת”.

מכאן הסיפור כבר ידוע. האתר התפרסם ועבר מפה לאוזן בכל האניברסיטאות בארצות הברית,משם לאירופה ואז לרשת האינטרנט העולמית. היום כידוע, כמעט ואין ילד, נער, הורה, או סבא (וגם בגירסה הנשית של המשפט) שלא מכירים ויודעים מה זה “פייסבוק”.

לאחרונה הועלה לרשת אתר “חדש” שברגע שנכנסים אליו עם שם המשתמש והסיסמא שלכם בפייסבוק, מובלים לאפליקציה שמשנה את המראה של הפייסבוק, בדיוק כפי שהיה נראה בגרסה הראשונה שלו כשעוד היה נקרה “הפייסבוק” . קליק לאתר thefacebook.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...