פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

8 עובדות מפתיעות שכל מי שמתלבט אם לשחרר או לא חייב לדעת

מה הדבר הכי מביך בעולם? אתם בטח מגלגלים עכשיו אינספור תרחישי משונים ונוראיים בראש שלכם אבל סביר שחלק ניכר מהם קשור איכשהו לגזים. כלומר, לפלוצים או נאדים או איך שלא קוראים לתהליך הטבעי הזה שבו מערכת העיכול מגרשת קצת אוויר ועל הדרך יוצרת קצת ריח או רעש או גם וגם.

אולם,  למרות התדמית הדי גרועה שלהם (בצדק), וחוץ מלהפוך כל סיטואציה לממש מצחיקה ומצינה, הגזים דווקא עושים עבודה חשובה ואם זה לא ינחם אתכם בפעם הבאה שתרעידו את האוויר מול 5 קולגות לעבודה  במעלית צפופה, אז מה כן?

אז למרות שברמה החברתית אנחנו לגמרי קוראים לכם להמשיך להתאפק ולחסוך מאיתנו את הניחוחות שלכם, מבחינה גופנית, אולי עדיף שלא. כי הגזים, מה אתם יודעים, יפים לבריאות. הנה 8 יתרונות גדולים שכל פלצן קטן צריך להכיר:

גזים מפחיתים נפיחות

אולי זאת לא הבעיה הכי גדולה בעולם, אבל לסבול מנפיחות בבטן זה די מבאס ומאוד לא נעים. נפיחות נגרמת מהצטברות של גזים ולכן שחרור שלהם יביא להקלה משמעותית.

גזים מאזנים את התפריט

אוקיי, לא בדיוק. אבל גזים עוזרים להבין מה בתפריט שלכם לא נכון. יותר מדי בשר יגרום לכם להפליץ בניחוחות איומים, בזמן שפחמימות מורכבות גורמות ליותר גזים, אבל בלי ריח.

גזים מקלים על כאבי בטן

חלק ניכר מכאבי הבטן שלכם נוצרים בגלל גזים, אז החשבון הפשוט אומר שאם תשחררו אותם, הכאב יוקל. אם אתם מרגישים שאתם צריכים לשחרר אבל זה לא יוצא, נסו לעסות את הבטן בעדינות, זה יעודד את מעבר הגזים לעבר פתח היציאה.

להתאפק זה רע למעי

כלומר, לאנשים בריאים לא יקרה כלום אם הם יחכו עד שיגיעו למקום מבודד כדי לשחרר גזים, אבל במצבים מסוימים זה מסוכן. ידעתם למשל שלהתאפק עלול לגרום נזק למי שסובל מטחורים? גם מי שסובלים מבעיות מעי, עדיף להם לא להתאפק יותר מדי.

לנשום גזים זה בריא

הגזים במפרץ חיפה לא בריאים לכם בכלל, אבל אלו שיוצאים מארובות הישבן שלכם דווקא כן. או ככה לפחות קובע המחקר הזה של אוניברסיטת אקסטר. מה שהוא אומר, בקיצור, זה שמימן גופרתי, אחד מהרכיבים שמשתחררים עם הגזים, יכול להגן על התאים ולמנוע מחלות לב ושבץ.

גזים מספרים על המצב הבריאותי

תעקבו אחרי הגזים שלכם. התדירות והריח יכולים להיות סימני אזהרה מפני מחלות או תהליכים לא בריאים בגוף.

גזים חושפים אלרגיות למזון

לפעמים, גזים הם תוצאה של רגישות למזון מסוים. תבקשו רגע ממישהו שלא מעכל טוב חלב לשתות בשבילכם ליטר שוקו וחכו לראות מה קורה. אם אתם שמים לב שיש מזונות מסוימים שאחרי אכילתם אתם מפליצים יותר, פנו לרופא ותתייעצו איתו. יכול להיות שאתם אלרגיים או רגישים.

נותנים הרגשה טובה

צריך להסביר איזה אושר וסיפוק יכול להתחבא מאחורי שחרור טוב ומסיבי?

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...