פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לא רק צימר – לתכנן חופשה משפחתית מחוץ לקופסא

אנו לא צריכים יותר מדי תירוצים כדי לתכנן את החופשה הבאה לכל המשפחה. אבל גם אם נדמה שמיצינו כמעט כל פעילות אפשרית בארץ ומחוצה לה, תמיד נוכל למצוא את הדרך לייצר ערך מוסף ולהכניס את הטוויסט המתאים שישדרג ויהפוך אותה לחוויה מפתיעה שתישאר איתנו זמן רב. על הדרך צרפנו גם חמישה טיפים מנצחים שיעזרו לכל משפחה לצלוח את החופשה הקרובה בשלום, בעזרת תכנון נכון.

Credit: Pexels

לגלות מחדש את הארץ

כולנו מכירים את שביל ישראל, אבל למדינה שלנו יש עוד הרבה להציע בתחום תיירות הפנים. החל מפסטיבלים עונתיים המתאימים לילדים ולמבוגרים כאחד, הצגות תיאטרון לאורך היום, ביקור באתרי מורשת מקומיים ועוד. במיוחד בתקופות מרוכזות של חופשות במערכת החינוך, עולם התרבות בארץ מרים את הראש ופותח את שעריו לחוויות משפחתיות איכותיות בכל עיר בארץ. אז לא משנה איזו עיר תבחרו כיעד, נגלה מהר מאוד שיש הרבה מה לעשות בירושלים ובחיפה ובכל עיר מרכזית יותר או פחות. כל שנותר לעשות הוא להיכנס לאתר העירייה בעיר שבחרנו ולהיחשף למגוון אירועים, מבצעים והטבות לנופשים מקומיים.

חופשה עם ערך מוסף

לאחר שבחרנו את סגנון ויעד החופשה, אלו מספר רעיונות שבעזרתם נעניק לעצמנו ולמשפחתנו חוויה ייחודית שתיזכר זמן רב.

חופשה ירוקה

חופשה משפחתית היא הזדמנות נהדרת להעביר מסר חינוכי לילדים (וגם לעצמנו). אפשר להחליט שהפעם מטיילים בגישת "אפס פסולת". משתמשים במה שיש, מפחיתים ברכישות לאורך הדרך, נמנעים משימוש בחד פעמי וממיינים פסולת. בכל עיר ניתן למצוא פחי מחזור, קומפוסטים קהילתיים ועזרים נוספים שיסייעו לאמץ הרגלים טובים גם בשגרה.

התנדבות מקומית

כחלק מחופשה של כמה ימים או סוף השבוע, ניתן ליצור קשר עם עמותות מקומיות ולהציע להצטרף כמשפחה ליום התנדבות. ניתן לסייע באריזת סלי מזון בתקופות החגים, בהכנה והגשת מזון בבתי תמחוי או לבקר במרכזי יום לקשישים או נוער בסיכון ולהעביר יחד פעילויות וזמן משותף.

קטיף

בהתאם לעונה בה מטיילים בארץ, ניתן לתכנן עצירה בחוות מקומיות המציעות למשפחות לעשות קטיף עצמי במטעים ובשדות. כמו כן, ניתן להצטרף להדרכה וליווי של עובדי המקום וללמוד יחד על האדמה בארץ, על סוגי הגידולים השונים ובסופו של יום – ליהנות מפירות וירקות מקומיים וטריים מכל טוב הארץ.

תרבות

בתקופות של חגים ובחופש הגדול, מוסדות תרבות רבים מציעים הפקות תרבות לכל המשפחה. מומלץ לחפש אחר ההפקות הייחודיות שיוצאות מחוץ לקופסא כמו פסטיבל רחוב יצירתי שמציע הפעלות לכל המשפחה, הקרנות סרטים באוויר הפתוח לאור הירח או סדנאות אומן מקומיות.

אז איך נתכונן נכון לנסיעה עם כל המשפחה?

כדי להיות בטוחים שנוכל להתמקד בחוויה עצמה, אלו חמישה טיפים חשובים שיסדרו כל חופשה בארץ, עם מעט מחשבה מקדימה.

לתכנן את התקציב מראש

כדי שלא נהיה מופתעים בסוף החופשה מהשורה התחתונה בעו"ש, מומלץ לבחון את מסלול הנסיעה ולקבל מושג לרמת המחירים של המסעדות, האטרקציות והשירותים השונים לאורך הדרך ולהיערך בהתאם.

ללמוד את מסלול הטיול

מומלץ למצוא מראש חניונים מסודרים, לבחור מסעדות מתאימות ולתכנן את עצירות ההתרעננות מראש.

צידנית אישית לכל ילד

בעזרת צידנית אישית נוכל לוודא שבמקרה הצורך, הנשנושים האהובים על הילדים צמודים אליהם. כך נימנע מעצירות מיותרות בחיפוש אחר המעדן היחיד שיש לו את סגולות המרפא החיוניות להמשך הנסיעה השלווה.

ביקור בפנצ'רייה הקרובה

לפני היציאה וליתר ביטחון, נבדוק לחץ אוויר ונוודא כי הצמיג הרזרבי תקין – מרפי לא יתפוס אותנו לא מוכנים!

חלוקת תפקידים

מומלץ לחלק את הנסיעות וזמן השהות ברכב באופן שיאפשר לכל אחד במשפחה (כולל אנחנו!) את המרחב שלו ברכב לקבוע מה שומעים, שרים או משחקים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...