פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ערב משפחתי – עדיין רלוונטי בשנת 2018?

אורח החיים המודרני לא דומה למה שהאדם הורגל אליו עד לפני כמה עשורים. המרכיב העיקרי שבו אפשר לראות את השינוי הוא התא המשפחתי, אז מעניין לבדוק איפה מתחילה ונגמרת האחריות שלנו

זמן איכות משפחתי הוא ככל הנראה חלק בלתי נפרד מההיסטוריה האנושית. מאז הזדקפנו והתחלנו להקים תאי משפחות לצרכי הגדלת יכולת ההישרדות בתנאי שטח לא פשוטים, למדנו שיש צורך לתפעל את מערכת היחסים עם בני הזוג והילדים על מנת להשיג יתרונות שונים. עם זאת, מה שהיה מקובל אפילו עד לפני כמה עשורים כבר כמעט לא קיים בעידן המודרני.

קרדיט: Pixabay.com

מרבה נכסים מרבה דאגה, גרסת המאה ה-21

אורח החיים הנוכחי הוא בראש ובראשונה הרבה יותר אינטנסיבי בהשוואה לכל תקופה אחרת בהיסטוריה. אנחנו מספיקים לעשות יותר דברים, איכות החיים שלנו עלתה ויש מאתנו דרישות סביבתיות וחברתיות. כתוצאה מכך, המשפחה היא לעיתים קרובות הגורם העיקרי שמשלם את המחיר ואין פלא שרבים חווים תחושה של חוסר ביטחון אפילו בין ארבעת הקירות של ביתם הפרטי.

מנגד, יש לנו כיום יותר אפשרויות ליהנות עם בני המשפחה והילדים. על קצה המזלג אפשר להזכיר חופשות בחו"ל שהפכו להיות מוצר צריכה בסיסי ונגיש, סדרות מומלצות בטלוויזיה שזמינות עבורנו בלחיצת כפתור או אירועים מיוחדים שנערכים בכל רחבי העולם. אלו אופציות שעד כמה עשורים אפשר היה רק לחלום עליהן, אך כעת אנו מקבלים אותן כמובן מאליו.

שאלת מיליון הדולר היא כמו תמיד האם מדובר בתהליך טבעי וחיובי. מצד אחד תמיד יש כאלה שיטענו שפעם היה טוב יותר, בעוד מן העבר השני יהיו בעלי תפיסה פרוגרסיבית שיזהו בכל סיטואציה יתרונות מגוונים. אין לזה תשובה חד משמעית וככל הנראה שני הצדדים צודקים בחלק מהדברים.

איזה סדר עדיפויות מתאים לכם?

מבחינתנו כבעלי משפחות והורים לילדים, אין ספק שיש צורך במאמץ מסוים על מנת לייצר סביבה תומכת עבור האנשים שהכי חשובים לנו בעולם. מהבחינה הזו גם אין הבדל בין משפחה שחיה בשנת 1200, 1900 או 2010. זמן איכות דורש מאתנו סדר עדיפויות מסוים וגם ויתורים. כיום יכול להיות שוויתורים אלו יבואו לידי ביטוי בהרחקת הטלפון הנייד לטובת שיחה סביב שולחן ארוחת הערב עם המשפחה, בעוד בעבר דובר היה בחזרה הביתה אחרי יום עבודה קשה במכרה הפחם.

במילים אחרות, האופן שבו אנו בוחרים לבלות עם המשפחה הרבה פחות תלוי נסיבות, תרבות ותקופה היסטורית מכפי שנהוג לחשוב. כל מי שטוען שאין לו זמן לבלות עם הילדים בגלל אורח החיים המודרני פשוט משקר לעצמו. אין שום דבר רע בלקבוע סדר עדיפויות ספציפי שבו המשפחה והילדים מגיעים רק אחרי שנבלה קצת זמן לבד עם עצמנו, אבל גם אין מקום להאשים בזה את המודרנה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...