פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

ארוחות משפחתיות ואתם

מפגש משפחתי סביב שולחן האוכל נוטה להיות עמוס בכל טוב ואין פלא שחלקנו לא מצליחים לעמוד בפיתוי. אבל מה בכל זאת אפשר לעשות כדי לא להפר את כללי התזונה הנכונה? הנה כמה הצעות

ארוחות משפחתיות הן מטבען גדולות, מגוונות ועמוסות מכל טוב. נקודת המוצא של מי שעומד מאחוריהן הוא שאי אפשר לדעת מה ירצו האורחים, מה גם שלעיתים קרובות אנחנו מוזמנים לארוחות כאלה כחלק מחג. אבל לצד ההנאה וזמן האיכות עם המשפחה המורחבת, יש גם סכנה לחרוג מכללי התזונה הנכונה ולשלם ביוקר אחרי שהארוחה מסתיימת.

החדשות הטובות הן שלא באמת חייבים לוותר על ארוחות משפחתיות מטעמי דיאטה או בריאות. אם רוצים להמשיך להיות מסמר הערב, אפשר פשוט לאמץ את הטיפים הבאים:

קרדיט: pexels.com

עשו הסכם עם עצמכם

הסכם מוקדם לפיו אתם טועמים קצת מכל מנה, או לחילופין מוותרים מראש על דברים מסוימים, יעשה לכם טוב ויעניק תחושת ביטחון. את ההסכם אתם יכולים לקבוע לפי העדפות אישיות, בהתאם לשאר התפריט היומי שלכם ולאור משקל היעד שאליו אתם מנסים להגיע במסגרת הדיאטה.

הימנעו משתייה מתוקה והגבילו צריכת אלכוהול

החלפת המשקאות המעובדים, המסוכרים והמוגזים במים היא בדיוק מה שהגוף שלכם צריך על מנת להתמודד עם ארוחות גדולות. את המים אתם יכולים לשתות ללא הגבלה לכל אורך הערב ועל הדרך להרוויח תחושת שובע. במקביל, רצוי לנצל את ההזדמנות על מנת להגביל צריכת אלכוהול: כך תרגישו כשירים יותר לעמוד ביעדים שהגדרתם ולא תכניסו לגוף חומרים שאין להם ערך תזונתי.

מלאו את הצלחת רק פעם אחת

מבחינה פרקטית, הכי קל לצלוח ארוחות משפחתיות אם ממלאים את הצלחת רק פעם אחת. זה אמנם אתגר גדול בארוחות שבהן האוכל מוגש לשולחן ולא בצורת בופה, אבל גם איתו אתם יכולים להתמודד כל עוד תזכרו שהמטרה מקדשת את האמצעים. מצד שני, אל תגבילו את עצמכם בצלחת שאתם ממילא ממלאים אבל הימנעו מתוספות.

שמרו על הרגלי אכילה

אכילה איטית עם 20-30 לעיסות לכל ביס והכרת תחושת השובע צריכים להיות חלק בלתי נפרד מהרגלים שלכם. כאשר תוזמנו לארוחה משפחתית תוכלו לבדוק את ההרגלים האלה בתנאי השטח אבל גם ליהנות מהם. בנוסף, חשוב לתרגל את הקטנת המנות גם במהלך השבוע ולהימנע מאכילת יתר.

הגבירו את תחושת השובע

הדרך הנכונה והבריאה להגביר את תחושת השובע בגוף היא באמצעות צריכה מבוקרת ומאוזנת של סיבים תזונתיים. את הסיבים אתם יכולים להשיג בתוך מרכיבי מזון, כמעט בכל מנה של ארוחה משפחתית או בתוספי תזונה. החליטו יחד עם רופא ואיש מקצוע מה כמות הסיבים שמתאימה לכם והגבירו בעזרתם את תחושת השובע. לבסוף, תראו איך גם מערכת העיכול שלכם מתפקדת טוב ובריא יותר.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...