מצלמת הרכב הוכיחה: השוטר משקר, הנהג עצר בעצור

האם קרה לכם פעם שהתבקשתם לעצור בצד על ידי ניידת משטרה, וקיבלתם דו”ח על אף שלעניות דעתכם, ועל פי העובדות, לא ביצעתם שום עבירה על החוק? אירועים מהסוג הזה מתרחשים חדשות לבקרים ולרוב נגמרים במפח נפש כאשר בסופו של דבר בבית המשפט מדובר ב”מילה של הנהג” אל מול “המילה של השוטר”.

נהג בשם דניס צבי העלה היום לרשת סרטון המתעד כיצד שוטר עוצר את רכבו בצד הדרך בטענה שלא עצר בתמרור עצור, ומבקש לתת לו דו”ח. למזלו של דניס, ברכבו מותקנת מצלמת רכב המתעדת בכל רגע נתון את המתרחש בזמן הנהיגה וצילמה גם את הרגעים שלפני בהם עצר דניס עצירה מוחלטת בקו העצירה. רק לאחר שצפה בצילומים, השתכנע השוטר לא לתת לדניס דו”ח, אך כמובן, שאלת מליון הדולרים היא מה היה קורה אלמלא הסרטון מהמצלמה.


לא תאמינו, אבל זו כבר הפעם השניה בה מקרה כזה קורה לדניס, ושוב בטענה לאותה עבירה בדיוק: אי ציות לתמרור עצור. אולם, בניגוד לפעם הקודמת בה “זכה” דניס לקבל דו”ח למרות טענותיו, ונאלץ להיאבק בהחלטת השוטר, הפעם נאלץ השוטר לוותר.

כך כותב דניס בתיאור הסרטון ביוטיוב:

הכאוס במשטרת ישראל ממשיך, הפעם אותו המקרה שכבר קרה. אני נעצר בתמרור עצור עצירה מוחלטת, ניגש אליי שוטר בטענה כי לא עצרתי בעצור.
-למה לא עצרת בעצור?
-עצרתי
-לא רק שלא עצרת, גם לא התכוונת לעצור!!!
-לא נכון,עצרתי עצירה מוחלטת
-אני והשוטר השני ראינו כי לא התכוונת בכלל עצור, תן לי את הרישיונות

לאחר מס שניות השוטר השני אומר משהו לשוטר שעצר אותי , השוטר ניגש אליי
-מה, צילמת הכול?
-כן, אני אומר בתגובה
-תראה לי את צילום הוידיאו, אם אכן נראה שם כי כן עצרת בתמרור עצור, לא תקבל קנס

לאחר שהרצתי את הוידיאו לאותו הרגע בו אני עוצר עצירה מוחלטת, השוטר מחזיר לי את הרישיונות.
השאלה הנשאלת היא, מה היה קורה אילו לא הייתי מצלם את נסעתי??? הכיצד הייתי מוכיח את חפותי ואת צדקתי כי כן עצרתי???

עצור 2

המקרה המאוד מרגיז הזה חייב להיות מטופל בדרגים הגבוהים של המשטרה. לא ייתכן ששוטרים יעשו ככל העולה על רוחם ונהגים תמימים יאלצו לשלם את המחיר, תרתי משמע.

ובאשר אליכם, אם הייתם צריכים הוכחה נוספת לחשיבות מצלמה ברכב, קיבלתם אותה. לעולם אי אפשר לדעת מתי היא עשויה לעזור לכם ולחסוך לכם הרבה מאוד כסף.

לייק לפטריה בפייסבוק