אחד מפרטי הטריוויה הכי מגניבים שכנראה לא ידעתם על “חברים”

סיפור האהבה שנרקם בין מוניקה לצ’נלדר אי שם בסוף העונה הרביעית של “חברים” הפך לאחד מקווי העלילה הכי יציבים , ויש שיגידו המאוסים, של הסדרה. בניגוד לקשר האון אנד אוף המתיש של רוס ורייצ’ל לאורך 10 העונות של חברים, מוניקה וצ’נדלר היו הסלע היציב של הסדרה והספיקו להתאהב, לעבור לגור ביחד, להתחתן ואפילו לאמץ זוג תאומים.  ואולם, בכנס טלוויזיה שנערך לפני מספר ימים בטקסס שבארצות הברית, חשפה מרתה קאופמן, אחת משני היצרים והתסריטאים הראשיים של הסדרה פרט טריוויה מעניין ופיקנטי ששופך אור חדש לגמרי על  כל הסיפור הזה.

כזכור, הקשר בין מוניקה וצ’נדלר קיבל טוויסט מפתיע בפרק הסיום של העונה הרביעית, כאשר החבורה טסה לחתונה של רוס ואמילי בלונדון. צ’נדלר ומוניקה שחשו בודדים מצאו נחמה האחד בזרועות השנייה, והפתיעו את מיליוני המעריצים של הסדרה שגילו את מוניקה מתחת לסגינים בחדרו של צ’נדלר באחת הסצנות המפורסמות של הסדרה (0:55). אלא שעל פי קאופמן, כאן בערך הסטוץ החד פעמי הזה היה אמור להיגמר.

מוניקה וצ'נדלר 2

“לא היה לנו שמץ של מושג מה יהיו התגובות שנקבל” סיפרה קאופמן וחשפה לראשונה כי הקהל שנכח באולפן במהלך הצילומים היה כל כך בשוק שהצוות נאלץ לקחת הפסקה בצילומי הפרק לאחר שהצופים לא הפסיקו לצרוח. “חשבנו שזו הולכת להיות סצנה מצחיקה ואז ניפטר מקו העלילה הזה. לפתע, הצופים באולפן החלו לומר לנו שהם חיכו לרגע הזה כל הסדרה ושאנחנו חייבים לבדוק איך הופכים את הלילה החד פעמי הזה למערכת יחסים מתמשכת. וזה לא היה אדם אחד. זו הייתה התגובה של כולם, גם אחרי השידור של הפרק – פרץ אדיר של שמחה והתרגשות”.

>> עוד 52 עובדות שכנראה לא ידעתם על “חברים”

בנוסף, חשפה קאופן כי קו העלילה המקורי בכלל כיוון לרומן בין מוניקה לג’ואי, הדמויות שנחשבו בעיני היוצרים לאטרקטיביות ביותר, אלא שהתגובה של הקהל טרפה את הקלפים, שינתה לחלוטין את התכנית המקורית וגרמה להם לפתח את מערכת היחסים בין מוניקה לצ’נדלר.

אז נכון, היה יכול להיות מסקרן לראות לאיזה כיוון הייתה פונה הסדרה אילולא שכבו מוניקה וצ’נדלר בלונדון, אבל היי, תחשבו כמה סצנות אדירות היינו מפסידים אם הקשר הזה לא היה יוצא אל הפועל. למשל – הפרק בו פיבי מנסה לפתות את צ’נדלר כדי לגרום לו ולמוניקה להתוודות על הרומן שלהם:

ומה עם התינוקת המשותפת של רוס ורייצ’ל? אם השניים לא היו נפגשים כדי לעזור למוניקה לשלוח את ההזמנות לחתונה, רייצ’ל מעולם לא הייתה מספרת לו את סיפור “הטיול לאירופה” המפורסם שהוביל את השניים למיטה וחשף את הפיתרון לשאלה “מי התחיל עם מי”.

וכמובן, מוניקה וצ’נדלר לא היו מאמצים תאומים ולא היינו זוכים לראות את צ’נדלר משפיל את עצמו באחד הפרקים הכי מצחיקים של הסדרה בו הוא מגלה בטעות לילד קטן שהוא מאומץ (קליק לצפייה בקטע). אה. ולא היינו זוכים לצפות באנה פאריס המעולה בתור האם הפונדקאית.

לייק לפטריה בפייסבוק