פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך תוכלו לגלות בקלות אם מישהו פרץ לכם לחשבון הפייסבוק

למרות שרובינו מבלים שעות על גבי שעות ברשת החברתית ומשתפים בה תמונות, סטטוסים והמון מידע על החיים האישיים שלנו, רק מעטים מאיתנו טרחו, אם בכלל, לבקר בהגדרות האבטחה של הפרופיל שלהם,

כידוע, למרות שאנחנו מתכחשים לאפשרות שתסריט אימים כזה יתרחש, הדרך לפריצה לפרופיל הפייסבוק שלנו היא לא כל כך מורכבת, החל מבוטים שיודעים לגלות את הסיסמה שלכם ועד תרמיות פישינג למיניהן שיכולות להפיל בפח כמעט כל אחד, ואינסוף גולשים ברשת החברתית כבר חוו בעבר את הרגע הלא נעים הזה בו הם מגלים שמישהו השתלט להם על הפרופיל וחסם את הגישה אליו.

ובכן, מסתבר שבמערכת האבטחה של פייסבוק יש כלי חכם שיכול לסייע לכם לגלות אם מישהו פרץ לפרופיל הפייסבוק שלכם, ועל הדרך לנפנף אותו משם, והכל בכמה לחיצות כפתור פשוטות ובלי יותר מדי ברדק. אז איך בדיוק זה עובד? הנה המדריך לפניכם.

לחצו על המשולש הקטן בסרגל הראשי של פרופיל הפייסבוק שלכם ובחרו באפשרות Settings (הגדרות חשבון).

פריצה לפייסבוק 3

לאחר מכן, בחרו באפשרות Security המופיעה בסרגל השמאלי, ומבין האפשרויות שיוצגו בפניכם, לחצו על Where you`re logged in (היכן אתם מחוברים).

פריצה לפייסבוק 4

כעת תופיע בפניכם רשימה של כל הפעמים האחרונות בהם התבצעה כניסה לפרופיל הפייסבוק שלכם, כולל מיקום, על פי סוגי החיבורים האפשריים: מהמחשב, מהמובייל, חיבורים למסנג'ר ואפשרויות אחרות (טבלטים, טלוויזיה חכמה וכו').

פריצה לפייסבוק 5

אם אתם מזהים חיבור לפייסבוק שלכם ממכשירים לא מזוהים או מכתובות חשודות או לא מוכרות זה סימן שבהחלט יתכן כי מישהו אחר נכנס לפרופיל שלכם בשמכם. כמובן, באותה הזדמנות תוכלו לגלות אם במקרה השארתם את פרופיל הפייסבוק שלכם מחובר במקומות מועדים לפורענות, ולדאוג להתנתק. איך עושים את זה? לחיצה על כפתור End Activity ליד הסשן הרלוונטי תסגור אותו ותבצע ניתוק מהפרופיל שלכם.

פריצה לפייסבוק 6

ובאותה הזדמנות, אם כבר ביקרתם באזור האבטחה, יש עוד פעולה חשובה שכדאי לכם לבצע ותעזור להגן על הפרופיל שלכם מפריצה: במסך Security, בחרו באפשרות Login Alerts.

פריצה לפייסבוק 8

סמנו את הצ'ק בוקס המופיע ליד המילים Get Notifications. כעת תקבלו עדכון בכל פעם שיתבצע חיבור חדש לפרופיל הפייסבוק שלכם. את העדכון ניתן לקבל על פי בחירתכם באמצעות פייסבוק, דרך המייל, ואפילו בהודעת SMS אם הגדרתם את מספר הטלפון שלכם בפייסבוק.

פריצה לפייסבוק 7

הערה: המדריך מתייחס לגלישה באמצעות המחשב הביתי, אך ניתן לשנות את ההגדרות הללו גם בגלישה דרך הסמארטפון שלכם בדיוק באותו אופן. היכנסו לאפליקציית פייסבוק, בחרו באפשרות "הגדרות חשבון", לחצו על לשונית "אבטחה" ועקבו אחר השלבים השונים במדריך.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...