בפייסבוק חוגגים נישואים חד-מיניים ומאפשרים לכם להוסיף את צבעי הגאווה לתמונת הפרופיל שלכם

אתמול (שישי) קבע בית המשפט העליון בארצות הברית ברוב של חמישה שופטים מו לארבעה, כי נושאים חד מיניים הם חוקיים מעתה בכל 50 המדינות בארצות הברית, ונתן את האות לחגיגות גדולות ברחבי ארצות הברית והעולם, לא רק של הקהילה הגאה, אלא של כל מי ששוויון זכויות בין בני אדם בלי קשר לנטייה המינית שלהם חשוב לו. עד היום, תמכו 36 מדינות בארצות הברית בנישואים חד מיניים, וכעת, גם ב-14 המדינות הנותרות יזכו חברי קהילת הלהט”ב לשוויון זכויות מלא בכל הנוגע לנישואים.

ההחלטה ההיסטורית הזאת, שהפכה את ארצות הברית למדינה ה-21 בסה”כ בעולם שמאפשרת נישואין חד מיניים, לא חמקה גם מעיניה של הרשת החברתית פייסבוק, שהשיקה לפני מספר שעות פיצ’ר חדש ומגניב, המאפשר לכם להוסיף את צבעי דגל הגאווה לתמונת הפרופיל שלכם ולצבוע אותה בשלל צבעי הקשת.

איך עושים את זה?

כדי לצבוע את תמונת הפרופיל שלכם ולהשתתף בחגיגה הגדולה של הקהילה הגאה, כל שעליכם לעשות הוא ללחוץ כאן, ולאשר את תמונת הפרופיל החדשה שלכם, שתופיע באופן אוטומטי בעמוד המיוחד שיצרה פייסבוק. בנוסף, תוכלו לכתוב סטטוס שיצטרף לעדכון שיופיע על הפיד שלכם וייבשר לעולם על השינוי בתמונת הפרופיל שלכם.

פייסבוק חוגגת גאווה 2

מי שהשיק את הפיצ’ר החדש הוא מארק צוקרברג בכבודו ובעצמו שפרסם סטטוס המברך על החלטת בית המשפט בארצות הברית, וכמובן, שינה גם את תמונת הפרופיל שלו לתמונה מעוטרת בצבעי הגאווה.

גם עמוד הפייסבוק של הבית הלבן שינה את התמונה הראשית שלו בהתאם למאורע החגיגי עם תמונה בה מופיע הבית הלבן כשהוא צבוע בצבעי הקשת.

לצערנו, בישראל נישואים חד מיניים הם עדין לא חוקיים, אבל העניין הזה לא מנע ממאות גולשים להשתמש בפיצ’ר החדש של פייסבוק ולהחליף את תמונות הפרופיל שלהם על מנת להביע תמיכה בהחלטה של בית המשפט האמריקאי, ולנסות להעלות את המודעות ולקדם חקיקה דומה גם בארץ. עושה רושם שהדר עוד ארוכה, אבל כל צעד כזה, במיוחד של מדינה בסדר הגודל של ארצות הברית, מקרב את המטרה ואולי, יום אחד, זה יקרה גם פה.

לייק לפטריה בפייסבוק