מעולה: מודעה גאונית בעיתון עוזרת להורים להציל את הראיה של הילדים שלהם

מודעות שדוחפות את הקוראים ללכת ולהיבדק לגילוי מוקדם של סרטן יש כל הזמן, זה דבר די רגיל. לעומת זאת, מודעה שאפשר ממש להשתמש בה כדי לבדוק ולגלות סרטן בלי לקבוע תור ובלי לצאת מהבית, היא עניין די חדש.

בימים האחרונים התפרסמו בעיתונים באנגליה מודעות שמסבירות להורים איך לאבחן את הילדים שלהם לסוג של סרטן עיניים נדיר ואגרסיבי מאד שנקרא רטינובלסטומה שהגילוי המוקדם שלו הוא חשוב ביותר בכדי שיהיה ניתן לטפל בו. בכל מודעה כזאת מופיע צילום של ילד או ילדה ששרדו את המחלה, הכותרת “התמונה הזאת יכולה להציל את הראיה שלהם” וכמה הוראות פשוטות לביצוע הבדיקה.

בשלב הראשון, ההורים צריכים לצלם את התמונה של הילד במודעה – ולפני זה, חשוב מאד להפעיל את הפלש וגם לבטל את המנגנון למניעת עיניים אדומות, אם הפעלתם אותו, אחרת זה פשוט לא יעבוד. בתמונה שמתקבלת, אישון אחד יהיה בצבע אדום, כמו כל עין רגילה, והשני יהיה בצבע לבן.התופעה המוזרה הזאת היא בעצם אחד הסימפטומים של רטינובלסטומה.

בשלב הבא, ההורים אמורים לבצע את אותו התהליך על הילדים שלהם. ברוב המקרים, סביר להניח ששני האישונים יצאו אדומים. אבל אם לא, ואישון אחד התגלה כלבן, יש סיכוי לא רע שהפעולה הפשוטה הזאת הצילה את הילד מעיוורון. וכל זה באמצעות מודעה אחת.

 

מצלמים את העיניים של הילד עם פלאש. אם אישון אחד הופך ללבן במקום לאדום, זו יכולה להיות אינדיקציה למחלה.

לייק לפטריה בפייסבוק