פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פינוי שוכרים שלא משלמים

פינוי שוכרים שלא משלמים הם אולי הדאגה הגדולה ביותר של בעלי הדירות. איך מתמודדים עם זה ומה אפשר לעשות?

Credit: freepik

הסכם שכירות בכתב

הדבר החשוב ביותר כאשר משכירים דירה לשוכר, הוא לעגן זאת באמצעות הסכם שכירות בכתב. רבים המקרים בהם עלי דירות נקלעו למפח נפש וקשיים בפינוי שוכרים, מאחר שלא השכילו לעלות על הכתב את הסכם השכירות.

הסכם שכירות מעניק לצדדים לו, מסגרת של וודאות על כל מקרה שלא יבוא. בייחוד בנוגע למצבים בלתי צפויים אשר עשויים לשבש עמידה בתשלום דמי השכירות.

את הסכם השכירות חשוב לנסח במשורה כך שיהיה בעל תוקף חוקי. על כן, כדאי להסתייע לצורך כך בעורך דין מקצועי. ניסוח ברור התואם את מצב הדירה במרבית המקרים ימנע מכם בהמשך הליכים מיותרים וזמן יקר.

הבטיחו מראש את דמי השכירות

בנוסף להסכם השכירות כאמור, אובדן דמי שכירות אינם עניין של מה בכך. במיוחד במקרים בהם דמי השכירות בדירה מתחלקים בין מספר שוכרים שונים, כגון שותפים בדירה או משפחה עם ילדים. לכן אל תהססו גם להבטיח מראש את תשלום דמי השכירות.

הסתייעו בעורך דין מקצועי אשר יפרוס בפניכם את הדרכים לכך. החוק הישראלי מאפשר לדרוש מהשוכרים ערבויות כספיות לצורך הבטחת דמי השכירות עד לגובה של 3 חודשי שכירות או עד לגובה של שליש מסך דמי השכירות השנתיים. לפי הנמוך מבניהם.

הבטחת דמי השכירות באופן הזה, תשמור על רציפות התשלום של דמי השכירות. וזאת גם במקרה בו הורע מצבו הכלכלי של השוכר. בנוסף לכך, הדבר יבטיח את רציפות התשלום כאמור, גם במצב בו יינקט הליך של פינוי שוכרים מהדירה בשל אי עמידתם בתשלום דמי השכירות.

על כן, מדובר בצעד חיוני והכרחי, אשר עשוי למנוע בהמשך מכה כלכלית קשה וכואבת. בכל מקרה ונוכח סוגי הערבויות, מומלץ להיוועץ על כך עם עורך דין מומחה בפינוי שוכרים בטרם תחליטו על כך לבד.

התראה בכתב צעד יעיל בפינוי שוכרים

הבטחת דמי השכירות כאמור אינה מבטיחה גם את פינוי השוכרים. לכן ככל שהשוכרים מתבררים כנעדרי יכולת כלכלית בעמידה בתשלומי דמי השכירות בדירה. לא תהיה ברירה אלא לפעול בנפרד גם לצורך פינוי הדירה.

מומלץ שלא לפעול לבד במצב כזה. פינוי שוכרים מדירת מגורים, עשוי להוביל בחלק מהמקרים למערכה סבוכה ומורכבת. חל איסור לפעול בכוח מכל סוג ומומלץ במצב כזה כי כל חילופי הדברים והטענות יהיו על הכתב.

במקרים רבים מכתב התראה מעורך דין מתברר כצעד יעיל ומהיר. הדבר מאפשר לשטוח את טענותיכם כלפי השוכרים על הכתב וכן להזהיר אותם אודות הכוונה בפתיחה בהליכים לצורך פינויים.

כאמור, במרבית המקרים מכתב התראה יספיק ופינוי השוכרים מהדירה יתקיים ללא התנגדות. אולם ישנם מקרים אחרים בהם פינוי השוכרים אינו צולח באמצעות מכתב בלבד.

תביעה לפינוי שוכרים

האפשרות היעילה ביותר היא הגשת תביעה לפינוי מושכר. מדובר בהליך מהיר ואפקטיבי שלא אורך זמן רב. כך לדוגמה, לאחר הגשת התביעה יעמדו לשוכרים 30 ימים בלבד להגיש את כתב הגנתם. כאשר דיון בתביעה יתקיים עד 30 ימים לאחר מכן. וכן פסק הדין יכול שינתן במעמד הדיון או לכל המאוחר עד 14 ימים לאחר מכן.

פרקי הזמן קצרים בהליך ומאפשרים לפעול לפינוי הדירה במהירות וביעילות. עם זאת, ככל שהשוכרים לא יתפנו במועד שקבע לכך בית המשפט בפסק הדין, אזי חשופים הם לעונשים נוספים בגין אי ציות לבית המשפט.

בנוסף, יש לציין, כי בהליך של תביעה לא פינוי מושכר לא ניתן לתבוע סעדים נוספים, כגון פיצויים על נזקים וכיוצ”ב. אולם הדבר אפשרי בהחלט, אך יש לבצע זאת במסגרת תביעה נפרדת.

לסיכום, פינוי שוכרים שלא משלמים מתאפשר באופן יעיל ומהיר תודות לכלים שמעניק הדין הישראלי. מומלץ להסתייע בעורך דין מומחה בכך אשר ילווה אתכם בכל צעד לאורך כל תקופת השכירות בדירה.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...