בזמן שהפניתם מבט: איך לא שמתם לב?

הורים מכים, נראים לרוב כמו כל זוג הורים רגיל. הם נחמדים, מנומסים, ומשדרים כלפי חוץ עסקים כרגיל. גם ילדים מוכים, נראים כשאר הילדים. לא תמיד יש עליהם סימנים כחולים כמו בפרסומות או בסרטים, ולא תמיד ניתן להבחין באותות מצוקה כלשהם, שכןילדים כאלה חיים בפחד מתמיד מתגובת ההורים שלהם באם יתנהגו בצורה שונה מהרגיל.

קמפיין צרפתי חדש מעודד את המודעות לדיווח על אלימות במשפחה, ומעניק לצופים, או במקרה הזה לגולשים, הזדמנות להבין שלפעמים התנהגות של בני אדם כאשר הם בסביבה בוחנת, עשויה להיות שונה לגמרי בפועל, כשאין זוגות עיניים בוחנות נוספות בחדר.

במסגרת הקמפיין הוקם מיניסייט מיוחד. תחילה תצטרכו ללחוץ על הכפתור המוביל לסרטון, ומיד אחר כך לאשר את פעולת מצלמת האינטרנט שלכם. לעיניכם יוצג סרטון בו נראית משפחה נורמטיבית לכאורה: אבא, אמא וילדה יפהפיה, היושבת לאכול יחד את ארוחת הצהריים המשפחתית. כל עוד תמשיכו להסתכל ישירות אל המסך, העניינים יתנהלו כרגיל. אולם, אם תסיטו את מבטכם מהצג, התמונה משתנה לגמרי, והאלימות מתחילה לפרוץ בשולחן. מסתבר שהילדה החביבה, היא ילדה מוכה, שאמא שלה כנראה ראתה יותר מידי סרטים של צ’אק נוריס. כמובן, כשתחזירו את המבט לעבר מסך המחשב, הכל יחזור להתנהל כרגיל.

המסר בקמפיין הזה מועבר בצורה חדה וברורה, והשילוב של מצלמת הרשת המזהה את תנועות הפנים שלכם, מוסיפה לעצמת הקמפיין, ומעניקה לגולשים חוויה מגניבה ויצירתית עם מוסר השכל חשוב: נסו להיות עירניים ולשים לב לאלימות המתרחשת מתחת לאף שלכם, ואתם בוחרים במודע או לא במודע, להתעלם ממנה. מי שאחראי על הקמפיין הזה היא העמותה הצרפתית Enfance et Partage (ילדות בשיתוף).

קליק כאן למעבר לאתר ולהשתתפות בניסוי.

לייק לפטריה בפייסבוק