שני גולשים מצאו ארגזים של טעויות מצחיקות בשיר “מתוק כשמרלי” של אליעד נחום

השיר “מתוק כשמרלי” של אליעד, או בשמו המלאה אליעד נחום, או בשמו המלא יותר, הילד המצחיק ההוא מהסדרה המיתולוגית “שמש”, הפך בחודשים האחרונים ללהיט ענק, עם אינסוף השמעות בתחנות הרדיו השונות ומעל 3 מליון צפיות ביוטיוב, גם בגלל קצב הרגאיי המדבק אך בעיקר בזכות משחקי המילים החביבים בהם השתמש אליעד בכתיבת השיר.

יובל פדרו ואור קדוש, צמד חיילים, מצאו את עצמם גם הם מאזינים לשיר ונהנים ממנו שוב ושוב, אך לא יכלו להתעלם מסדרת טעויות גסה שאיתרו בין מילות השיר. בסטטוס מצחיק ושנון שכתבו ופורסם גם בעמוד הפייסבוק “חיילים מצייצים” הם פונים לאליעד ושוטחים בפניו את כל הבעיות הקיומיות הקשות שאיתרו בשיר. הנה הסטטוס כפי שפורסם במקור:

אליעד שלום רב,

לאחרונה שמעתי את הלהיט החדש שלך “מתוק כשמרלי”, שיר נפלא אך מצאתי בו מספר טעויות שאשמח להציף בפנייך.

בראשית השיר אתה מציין כי דג ונחש הם הפכים, לפי דעת הקהל הרווחת ההפך מדג הוא אינו נחש,אלא ציפור. מבחינה גאולוגית ההפך מדג הוא ה”סחיף”-יונק ים תיכוני.

כמו-כן, אתה רן “על ההר כמו אברהם”, אך אברהם אינו עלה אל ההר, לפי דעתי כוונתך הייתה למשה רבינו, אלא אם כן התכוונת להר המוריה בו התרחשה עקדת יצחק, וכאן אגב מתקשר לנו האייל מסיפור העקדה, כפי שנאמר בשורתך “כמו אייל אל הגולן”.

אתה מוסיף לאמור שאתה מחפש את הדרך “בין טיפות הטל”, אני ממליץ לך להפסיק לחפש שם את הדרך מאחר והרדיוס הממוצע בין טיפות הטל הוא 1 מ”מ, מרחק מאוד קטן למציאת דרך.

בשירך אתה אף מוסיף ואומר “החלל שבי ריק כאילו נאסא”, אך נאס”א הוא אינו חלל, אלא ארגון שנועד לחקר החלל, מה שיוצר בלבול.

בנוסף, “אני נלחם באריות אני מופאסה”, זוהי טעות מרתיחה, מאחר ומופאסה לא נלחם באריות אלא בצבועים, וכי בפעם היחידה שבה נלחם מופאסה באריה (סקאר) הוא הרי הפסיד, ואני סבור שאינך מעוניין להלחם ולהפסיד, מכאן אני בטוח כי אם אתה “נלחם באריות כמו מופאסה” תעדיף שלא “לרוץ אל תוך הגוב”.

כאילו ולא די בכך, אתה טוען כי “אין שום כוח שיוריד לך את המסה”, זוהי בורות פיזיקלית, מאחר והכוח הגרעיני החלש הופך מסה לאנרגיה ולכן הוא ללא ספק יוריד לך את המסה.

הטעות הגדולה ביותר שלך, היא כי הבחורה “צובעת לך את השמש באדום” ואני שואל הכיצד? ישנם רק 3 מתווים בהם פעולה זאת יכולה להתקיים:
1. היא מפחיתה את יכולת הקרינה של השמש וכך מנמיכה את הספקטרום הנראה שלה לאדום.
2. היא מפיצה אוזון בכמויות גבוהות שמגדיל את כמות שבירת הקרן על מנת להגיע לרשתית ולכן גורמת לאור להראות אדום, ראה ערך שקיעה.
3. מניחה צלופן אדום על העיינים שלך, מה שדווקא אפשרי אך מאוד מאוד קריפי, ואם מתווה זה הוא הנכון כבר עדיף לך לרוץ מהר אל הגוב.

לבסוף, אתה מסכם ואומר לבחורה “אריק בסיני”. אני בספק רב אם אריק נמצא בסיני מכיוון שמשרד החוץ פרסם אזהרת מסע לישראלים בסיני, אלא אם כן אריק הוא בדואי, והרי אריק הוא שם שאינו נפוץ לבדואי.

אשמח לתגובה ואולי אפילו יום אחד אשמע את הגירסא המתוקנת של השיר.
שיהיה לך יום מתוק כמו בוב, בתודה מראש קדוש ופדרו מפלוגה ו’ ביחידת מיתר.

Yuval Pedro, Or Kadosh

באמצעות: חיילים מצייצים

לייק לפטריה בפייסבוק