פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זה מה שעשתה הבחורה הזאת לגולשים שאיימו עליה באונס בפייסבוק

אלנה פירס, מבקרת משחקי וידאו מאוסטרליה, קיבלה לאחרונה מגוון מרשים של הודעות נאצה ואיומים באונס בתיבת ההודעות בפייסבוק שלה מגברים סקסיסטים שלא מוכנים לסבול נוכחות נשית בעולם הגיימינג. במקום לפנות למשטרה או להגיב ישירות לאותם גולשים שאיימו עליה, החליטה אלנה לפתור את העניין בדרך משלה, מצחיקה ויצירתית כאחד, שהיא כנראה גם הנקמה המושלמת עבור אותם מטרידנים.

אלנה חיטטה מעט בפרופיל הפייסבוק של המטרידנים, איתרה את אמא שלהם, ושלחה להם הודעה בה היא מסבירה מה בדיוק עולל הבן שלהם, כולל הציטוטים המדויקים שלו. ההתכתבות שלה עם אחת האימהות שבנה איים עליה באונס הפכה ויראלית ברשת לאחר שאלנה העלתה צילום מסך של השיחה הקצרה לפרופיל הטוויטר שלה שכולל מעל 13 אלף עוקבים.

והנה התרגום ההתכתבות למתקשים:

אלנה: היי אנה, אנחנו לא מכירות, אבל תהיתי אם **שם מצונזר** הוא הבן שלך.
אמא: כן, הוא הבן שלי, למה?
אלנה: לא פגשתי אותו מעולם אבל הוא שלח לי הודעה מטרידה במיוחד בפרופיל הפייסבוק שלי ותהיתי אם תהיי מעוניינת לדבר אתו על זה (מצורף צילום מסך של ההודעה: "אני אאנוס אותך אם אי פעם אראה אותך יא ז*נה")
אמא: או מיי גאד. חתיכת חרא קטן. אני כל כך מתנצלת. כן, אני בהחלט אדבר איתו!

הציוץ הזה של אלנה זכה לעשרות אלפי ריטוויטים (שיתופים) ולייקים בטוויטר, גרר אינסוף תגובות אוהדות של גולשים שהתלהבו מהתגובה של פירס וגם הצית מחדש את הדיון הלוהט ברשת על תופעת הסקסיזם בעולם עיתונות משחקי הוידאו. שלא מעניינת את רובנו, אבל מטריפה את עולם הגיימינג בחודשים האחרונים.

פירס הופתעה לגלות כי מרבית הגולשים ששולחים לה הודעות נוראיות מהסוג הזה הם קטינים וזו אחת הסיבות בגללן בחרה לפעול כפי שפעלה. מלבד ההודעה למעלה, שלחה אלנה הודעות דומות לעוד שלוש אמהות לפחות, אבל מספרת שנכון לעכשיו הן מתעלמות או שלא קראו כלל את ההודעה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...