פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

סודות העיצוב האקלקטי – ליהנות מכל העולמות

עולם העיצוב משתכלל ומשתדרג בקצב מסחרר עד שלעיתים קשה לעקוב אחרי כל הטרנדים החדשים. אם יצא לכם לשמוע על עיצוב מודרני בסגנון אקלקטי ולא ממש הבנתם במה מדובר, הרשו לנו לעשות לכם קצת סדר

Credit: Pixabay

התפתחות עולם עיצוב הבית

התפתחותה של הטכנולוגיה, עולם התרבות המערבי והרצון להיות מודרני ועכשווי, הביא את תחום עיצוב הבית לכלול שלל טרנדים ועיצובים מודרניים. כך, מבית פשוט המחולק בצורה סטנדרטית לחדרים, הרי שהיום השאיפה היא לניצול מרבי של חלל הבית ורצון לעצב את הבית באופן מיוחד שישקף את אופי ואישיות הדרים בבית.

חלק מהטרנדים המודרניים שיצא לנו להיחשף אליהם הוא עיצוב הבית בסגנון אקלקטי. מהו סגנון אקלקטי ואיך נוכל להשתמש בו בצורה נכונה?

עיצוב אקלקטי

אם עד היום חוסר האחידות והקיבעון העיצובי היו שמורים לסטודנטים ואנשים שהסתפקו בעיצוב סטנדרטי ומינימלי, הרי שהעיצוב האקלקטי קורא תיגר על האחידות והקיבעון ומנגיש את העיצוב המשלב ניגודים  גם לכאלה החפצים בעיצוב מטבח מודרני או בכלל בעיצוב הבית בצורה שונה ועכשווית.

עיצוב אקלקטי הוא עיצוב יצירתי ומתוחכם אשר מאפשר ליהנות מכל העולמות באמצעות ערבוב בין פריטי ריהוט, סגנונות וגוונים שונים מצד אחד, אך מצד שני הוא גם מאתר יותר בגלל הדרישה לשמירת האיזון הנכון והמתאים בין הניגודים והסגנונות השונים. סגנון עיצוב זה מאשר יותר ביטוי אישי, היות ואפשרויות השילוב הן בלתי מוגבלות.

למרות הבלגן, ניגודיות ושילוב בין עולמות שונים שהזכרנו, יש להקפיד על כמה פרטים על מנת לבצע את העיצוב בצורה הנכונה שאכן תביא את ה'בלגן' לכדי עיצוב מודרני.

ניגודיות משלימה

חשוב להסתכל על מכלול החלל ולא לנסות לשלב פריטים אקראיים תחת מסווה עיצובי. המטרה של עיצוב זה בסופו של דבר היא ליצור איחוד מאוזן בין הפריטים השונים. החליטו מהי מטרת העיצוב שלכם ופעלו בהתאם. תוכלו לקחת לוח ולנסות למקם את הפריטים ולחוש את נראות הצבעים על הלוח לפני שממקמים את הפריטים בבית.

בחירת צבעים

הרעיון אמנם הוא לשלב, אך בליל אקראי של צבעים יכול לגרום לכאב ראש (לעיתים אפילו אמיתי). לאחר שליקטתם והחלטתם אילו פריטים אתם מעוניינים להכניס לביתכם, החליטו על קו צבע מנחה. ניתן לשבור את האחידות עם צבעים שונים, אך שישתלבו בצורה יפה לעין.

בחירת חומרים

כפי שהזכרנו, אפשרויות השילוב הן רבות ומגוונות, אך ישנם כמה חומרים שנראה שנועדו להשתלב האחד עם השני. כך, חומרים מתכתיים עם עץ, אריגה גסה המאפיינת תקופות שעברו מחיינו לצד טקסטיל מודרני ועוד.

במטבח לדוגמא תוכלו לאמץ סגנון כפרי, המתייחד בעץ גולמי וחומרים נוספים טבעיים ולשלבם עם מכשירי חשמל מודרניים בגימורים עיצוביים מרהיבים. סוגי כיסאות ישיבה שונים סביב אותה פינת אוכל יכולים ליצור מראה ייחודי ומלהיב. כמו כן, ניתן להוסיף אלמנטים עיצוביים שונים דוגמת פסלונים מעץ, עציצים ירוקים ופריטי מטבח ישנם ממתכת.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...