מעולה: הסרטון הפרובוקטיבי שיגרום לכם לאהוב מוזיקה קלאסית (לא בעבודה)

בעולם בו מוזיקת הפופ שלוטת והכוכבים הכי גדולים הם אמנים כמו ליידי גאגא, בריטני ספירס, ג’סטין ביבר, מיילי סיירוס ואינסוף כוכבים זמניים אחרים שמפציעים עם להיטים רגעיים וקופצניים, עושה רושם כי בני הנוער כבר כמעט ולא נחשפים לסוגי מוזיקה שונים ומאתגרים יותר, ובטח ובטח שלא מקדישים את זמנם להאזנה למוזיקה קלאסית.

המארגנים של פסטיבל המוזיקה הקלאסית הבלגי B-Classic, חיפשו דרך מקורית ויצירתית למשוך את תשומת לב הקהל למוזיקה קלאסית בכלל ולפסטיבל עצמו בפרט, ובסופו של דבר יצרו את הקליפ הנהדר הבא, סרטון שגרף כבר מעל 2 מליון צפיות ביוטיוב ולוהט ברשת בשבוע האחרון, בזכות שילוב מנצח בין פרובוקציה וטרנדים אינטרנטיים ותרבותיים לוהטים, לבין המוזיקה הקלאסית ישנה וטובה.


הוידאו קליפ המבריק הזה, שממש קשה להוריד ממנו את העיניים, מנסה להציג את המוזיקה הקלאסית בגובה העיניים של הצופה הממוצע באמצעות רקדניות קוריאניות בלבוש מינימלי, מנה הגונה של טוורקינג (ניענועי ישבן) וריקוד פרובוקטיבי במיוחד, שמהווים אריזה מודרנית טראשית במיוחד ליצירה הקלאסית הידועה “סימפוניה מספר 9 באי מינור” של המלחין הקלאסי אנטונין דבוראק, יצירה שנוגנה לראשונה בשנת 1893 (!!).

הסרטון שמחביא בתוכו לא מעט ביקורת על תרבות הפופ של ימינו, כולל את חבורת הריקוד הנשית הקוריאנית Waveya, המוכרת ברשת בזכות לא מעט סרטונים ויראליים. כפי שאתם ודאי מבינים, הרעיון המשונה הזה הצליח להשיג את המטרה ולקדם את הפסטיבל, ואולי אפילו לגרום לכמה אנשים באמת להקשיב ליצירה הקלאסית במקום להתמקד ברקדניות הנאות עם הגוף המושלם. יופי של רעיון, יופי של ביצוע, וגם מסר חשוב, חד וקולע  שכל חד אבחנה יכול לקלוט בין נענוע ישבן אחד למשנהו.

לייק לפטריה בפייסבוק