פסיכולוגים טוענים שהאשליה האופטית הזאת יכולה לגלות הרבה על האישיות שלכם

ארנב או ברווז? מהי החיה שאתם רואים בתמונה הבאה? האשליה האופטית הזאת שנוצרה לפני יותר מ-100 שנה צפה לאחרונה ברחבי הרשת, לאחר שמספר מדענים טענו שהיא מסייעת לבחון את היצירתיות של האדם המתבונן בה – וכמו כן את המהירות בה פועל מוחו של המתבונן. המומחים שעשו בה שימוש טענו שהיא יכולה להעיד על המתבונן בה ולחשוף באיזה אופן פועל מוחו.

הציור המפורסם הזה שמכיל בתוכו דמויות של שתי חיות שונות (ארנב וברווז), הופיע במקור במגזין גרמני בשנת 1892, אך התפרסם ברחבי העולם רק כאשר פורסם על ידי הפסיכולוג יוסף ג’סטרו בשנת 1899. התמונה הזו מדגישה את העובדה שהצורה שבה אנו רואים את העולם מושפעת הרבה יותר מאיתנו מאשר מהעולם.

בהתבסס על התשובה של המתבונן בתמונה ומשך הזמן שלקח לו להבחין בשתי החיות ואף להחליף ביניהן, ניתן לקבוע במידה מסוימת האם המתבונן בציור הוא מקובע/יצירתי ובאיזו מהירות פועל מוחו, כאשר על פי המחקר של ג’סטרו אנשים שמסוגלים גם להחליף במהירות בין שתי החיות ולהבחין בזריזות כי מדובר בעצם בתמונה כפולה, נחשבים ליצירתיים יותר.  אז מה אתם אומרים, איזו חיה אתם רואים בציור למעלה? והאם אתם מצליחים לזהות ולהחליף בין שתי החיות כשאתם מתבוננים בציור?

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק