רשת יונים – ושאר פתרונות

באירופה מכנים אותן “הציפור של הכנסייה”, ויש כאלו שמכנים אותן עכברים מעופפים. בכל העולם תמצאו אותן בכיכרות, סביב אנשים שמאכילים אותן בפירורי לחם, ובמקומות תיירותיים הן אטרקציה בפני עצמן, ומופיעות באינספור צילומים, רובם מביכים, של תיירים עם יונים על הזרוע, על הכתפיים, ואפילו על הראש. אפשר לחשוב שיש להן רשת עולמית של יונים, אבל אנחנו צריכים לפעמים רשת דווקא כדי להרחיקן.

רשת יונים היא הפיתרון המוכר והאפקטיבי ביותר להרחקת יונים מכל סביבה. בין אם בבית, במשרד, במפעל, או במקומות ציבוריים, הרחקת היונים היא משהו חיוני במיוחד. הנזק שיונים עושות יכול להיות גדול. נכון, לרוב זה לא הרה אסון, ומדובר בעיקר בלשלשת דביקה שמכתימה את המבנה, את הרכב ואת הכביסה. אבל כמה שזה לא מסוכן, זה בטוח לא נעים.

רשת יונים
Credit: Pixabay

הרחקת יונים מקצועית

ישנן מספר דרכים להרחיק יונים בצורה אחראית ויעילה:

  • רשת יונים – כפי שכבר ציינו, הדרך היעילה ביותר להרחיק יונים שכן הן פשוט לא יכולות להתקרב לאזור הסגור. כמו כל חלל שסגרתן, המרחב אותו מיגנתם בעזרת רשת להרחקת יונים יהיה מרחב מוגן וליונים לא תהיה דרך להיכנס. רשתות אלו זמינות בגדלים שונים, אך יש להתאים אותן באופן מוחלט למרחב, ולתלות אותן באופן אחראי ובטיחותי, גם לכם, וגם ליונים עצמן.
  • דוקרנים – שלא כמו הרשת, הדוקרנים לא מרחיקים את היונים בצורה פיסית מהאזור, אלא מונעים מהן לנחות במקומות בהן הדוקרנים מותקנים. אם כך היונה תוכל להתקרב למקום, אך לא תוכל לנחות שם, ותמשיך הלאה בחיפוש אחר מקום לנוח בו. חשוב להבין כי הדוקרנים לא דוקרים את היונים, אלא פשוט מראים להן כי זה לא מקום אטרקטיבי לנחות בו.
  • לכידת יונים – לפעמים כמות היונים או המבנה הסובל אינם מאפשרים שימוש באמצעים אחרים פרט ללכידת היונים, מה גם שללכידה יש כמה וכמה יתרונות אחרים. לכידת היונים נעשית בעזרת כלוב ייעודי, הכולל אוכל ומים, ומאפשר לכידה של כמויות גדולות של יונים. היונים בטוחות לגמרי, ולא נפגעות, והלכידה מאפשרת לבצע תהליך חשוב של טיפול בכיני היונים.

מה לגבי טיפול בנזקים הקיימים?

כפי שכבר ציינו, יונים, בעיקר כאשר הן מתקהלות בהמוניהן, מייצרות כמויות די גדולות של לשלשת שיכולה לפגוע אסתטית בכל המרחב. לא רק במראה החיצוני, צואת היונים מייצרת ריח לא נעים שנהפך לחמור יותר ויותר כשהוא מצטבר בכמויות גדולות.

ניקוי צואת יונים אשר התקשתה זה לא כל כך פשוט. הלשלשת הדביקה נצמדת לצבע של הרכב ונאחזת בקירות, וכשהיא יורדת, היא עלולה לקלף את הצבע. כדי לנקות צואת יונים בכמויות גדולות ובצורה נכונה מוטב להיעזר באנשי מקצוע אשר יודעים כיצד לבצע את התהליך כמו שצריך, וכך להימנע מנזקים מיותרים שידרשו השקעה נוספת ומיותרת של משאבים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק