אחת לשניים – איך בוחרים מיטה שתתאים לשניכם?

הכתבה בשיתוף איקאה

בחירת מיטה זוגית דורשת מחשבה. בני זוג נבדלים זה מזה בהעדפותיהם הליליות וכשמדובר במיטה שבה מבלים חלק נכבד משעות היממה, הפשרה צריכה להיות מינימלית.

גודל המיטה

מיטה זוגית משמעה לא רק מיטה לזוג. מיטות זוגיות מגיעות בגדלים שונים, המתאימים לצרכים שונים וסוגי שינה שונים. ישנם בני ובנות זוג שאוהבים לישון מחובקים והיו מסתדרים גם עם מיטת יחיד, אבל רוב הזוגות אוהבים תחושת מרחב בזמן השינה, ויצטרכו לחשוב על מיטה זוגית גדולה יותר מהסטנדרטית. בדרך כלל מיטה גדולה יותר אינה פשרה בשביל אף אחד מבני הזוג, שכן להתכרבל אפשר על מיטה ענקית או על מיטה קטנה. עם זאת יש אנשים שמרגישים בטוחים יותר במיטה קטנה יותר.

הרצון במיטה גדולה לא תלוי רק ברמת ההתכרבלות הזוגית, אלא גם בגודלו של חדר השינה שלכם. חשוב מאוד למדוד את חדר השינה לפני שאתם באים לבחור מיטה. לפעמים אין ברירה והמרחב מכתיב לבחור במיטה זוגית סטנדרטית, ולפעמים יש מקום למיטה זוגית גדולה יותר.

להישען או לא להישען? זו השאלה

כדי לבחור מיטה שתתאים לכם מתוך המגוון הרחב של מיטות שקיים היום, צריך לקחת בחשבון לא רק את פעולת השינה עצמה, אלא גם את כל הפעולות המקדימות אותה. יש אנשים שאוהבים לקרוא לפני השינה ויש כאלה שאוהבים לצלול ישר אל תוך החלומות. לעיתים, שני סוגים אלה של אנשים חיים בזוג. כשבני זוג כאלה באים לבחור מיטה, הם צריכים לבדוק אם יש להם על מה להישען. על פניו, מיטה עם משענת עשויה להיות עדיפה לכולם וגם מוסיפה נופך אסתטי לחדר השינה. עם זאת, לרוב, מיטות עם משענות ראש הן יקרות ממיטות בעלות בסיס בלבד. מכיוון שקניית מיטה זוגית כרוכה בהוצאה לא מבוטלת, חשוב לשקול בכובד ראש אם תרצו מיטה עם משענת לראשכם או לא.

מזרן רך או קשה?

שאלת השאלות כשבאים לקנות מיטה היא באיזה מזרן לבחור. בסופו של דבר המזרן הוא אחד הדברים שהכי משפיעים על איכות השינה שלכם. דווקא בגלל שמזרן הוא פריט כה משמעותי, לכל אדם יש העדפה לגביו והוא מביא את העדפתו לזוגיות ולבחירת המיטה. ישנה קשת כה רחבה של מזרונים, שאין שום סיכוי שבני או בנות הזוג לא יוכלו למצוא את האחד שיתאים לשניהם. מאידך, הדרך למציאות המזרן המושלם עלולה להיות רצופה בהתלבטויות ולכן מומלץ לגלות סבלנות והתחשבות זה בזה.

כך או אחרת, מיטה נוחה וטובה היא מקור לאושר רב בחיינו הפרטיים בכלל ובזוגיות בפרט. זוגות רבים שמגיעים לבחור מיטה זוגית ביחד נדרשים לעשות פשרות והחלטות, אבל בסופו של הדבר ההתלבטויות משתלמות. ככל שתשקיעו בבחירה הנכונה, תזכו לשכר על עמלכם כשתישנו שינה חסרת טרדות במיטתכם החדשה.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק