פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

הסיבה בגללה הפרסומת הזאת של דוריטוס כנראה לעולם לא תשודר בטלויזיה

גם אם בחיים לא החזקתם כדור אליפטי ואין לכם מושג קלוש בפוטבול, אין מצב שלא שמתם לב שהסופר בול מתקרב. ואיך יודעים שהסופר בול מתקרב? טוב, זה קל: כי כולם מדברים על הפרסומות שיוקרנו בסופר בול והגימיקים האינסופיים שסביבן. אחד מהגימיקים הישנים והטובים הוא "קראש דה סופרבול" של דוריטוס, תחרות פופולרית במיוחד במסגרתה הצופים מצלמים פרסומות מגניבות לדוריטוס והמגניבה ביותר זוכה בפרס המטורף: מליון דולר וחוזה עבודה באולפני יוניברסל וכמובן, וגם משודרת במהלך המשחק.

ויש את הפרסומת הבאמת באמת מוצלחת הזאת, שמסיבות שתיכף תבינו, כנראה לא תשתתף בתחרות. היא אמנם עומדת בכל כללי התחרות וגם תואמת היטב את הרוח והמסורת של הדוריטוס קראש: יש בה המון דוריטוס, הרבה הומור וכמובן – טוויטס מפתיע. רק שאת הטוויסט הזה החברים בפפסיקו, החברה שמייצרת את דוריטוס, לא ממש יאהבו:

מאחורי הסרטון הזה, שכמו שהבנתם הוא בעיקר נגד הרס יערות גשם על ידי חברת פפסיקו ובתוכה המותג "דוריטוס" עומד ארגון שנקרא sum of us והמטרה שלו היא "אנשים במקום רווחים". בארגון הסבירו מה הסיפור מאחורי הסרטון, וזה הולך ככה: "בכל יום יערות גשם בכל דרום מזרח אסיה נהרסים כדי לייצר שמן דקלים. מעבר לזה שהשמן מיוצר על ידי עובדים – חלקם ילדים – שמוחזקים בתנאי עבדות, כריתת העצים פוגעת בטבע ובבעלי החיים שביערות". ואם אתם לא מאמינים להם, תשאלו את האורנגוטנים והנמרים הסומטרים שכמעט נכחדו כליל בגלל כריתת העצים.

אז אם השתכנעתם, תשתדלו לזכור את הסרטון המשעשע הזה בפעם הבאה שאתם פתוחים שקית דוריטוס או קונים מוצר של פפסיקו.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...