תופעה: שבוע הכפילים בפייסבוק

אם כבר יצא לכם להיתקל היום בחברי פייסבוק שלכם ששינו את תמונת הפרופיל שלהם, והחליפו אותה בתמונה של סלב כלשהו, אל תיבהלו, החברים שלכם לא הפכו למכורים להוליווד או לערוץ E, הם בסה”כ משתפים פעולה עם אחת המסורות הכי כיפייות בפייסבוק, “שבוע הכפילים”.

בשנים האחרונות הפך שבוע הכפילים למסורת, ויותר ויותר גולשים משתתפים בחגיגה ומעמידים פנים לשבוע שהם אותו אדם שכולם תמיד אומרים להם שהם דומים לו. שבוע הכפילים מתקיים בכל שבוע ראשון של חודש פברואר, ועל פי אתר huffington post, מי שיזם אותו הוא אדם בשם בוב פאטל, שסיפר בראיון שנערך עמו כי הכל התחיל כשחברים מהעבודה טענו שהוא דומה לשחקן והבמאי טום סלק (מוכר לכם גם כריצ’ארד, האקס המיתולוגי של מוניקה מהתכנית ‘חברים’) ולא הפסיקו להטריד אותו בנושא.

עוד בפטריה:
> ספיישל פרסומות סופרבול 2013
> פטריה ישראלית: ראיון עם לוקה שקד

גם בישראל התופעה מוכרת, וגולשים ישראלים רבים כבר החליפו היום את תמונת הפרופיל שלהם לדמות מוכרת. הגולשת שלי דובילנסקי הגדילה לעשות, כשהצטלמה במיוחד לתמונת חיקוי נהדרת, לאחד הממים המוכרים בעולם “First world problems”, שכולכם ודאי נתקלתם בו על קיר הפייסבוק שלכם (תחילה החיקוי (צילום: אורן גלעד, ואחר כל המקור). גם אתם מוזמנים להחליף את תמונת הפרופיל שלכם, ואם אתם רוצים להופיע בפוסט, לשלוח לנו צמד תמונות, חיקוי ומקור למייל הפטריה: [email protected].

לא יודעים למי אתם דומים? קליק כאן כדי לגלותמם אישה בוכה זוג

גם אנה שניידמן מוטרדת רוב הזמן מאנשים שמשוכנעים שהיא דומה לטורי איימוס, ובאופן חד פעמי, החליטה לזרום עם העניין ולשנות את תמונה הפרופיל לזו של הזמרת והיוצרת המוכשרת.

אנה טורי איימוס

זימרה בלכר מסתובבת תמיד בהרגשה שהיא בכלל טלי שרון

שבוע הכפילים זימרה בלכר

רביב גורטנשטיין, דומה לאדורד נורטון. אם כבר, אז לפחות להיות דומה לאחד השחקנים הכי מגניבים בהוליווד.

רביב אדוארד נורטו

וגם בעמוד הפייסבוק עצמו של דוסים מצייצים, הוחלפה התמונה לתמונה של סלב מפורסם, מר שש עם עוגייה, הלא הוא עודד בן עמי, בחיקוי המופלא של טל פרידמן.

דוסים מצייצים

חיים גנדלר, איש יקר וחוליגן דומה שתי טיפות מים ליוני בלוך

חיים גנדלר

יונית פל מספרת שמתקופת התיכון אומרים לה שהיא דומה לירדן בר כוכבא. טוב נו, אולי קצת..

יונית פאכל

שלי וולקן מנסה לתפוס את תפקיד הכפילה של רנה זלווגר

שלי וולקן

גלית צ’לק לא הצליחה להחליט למי היא דומה, אז היא שלחה לנו שלוש אופציות,  אתם מוזמנים להחליט בשבילה :)  היא נמצאת למעלה מצד שמאל.

מיס פיגי

גלעד גזית, כתב ומנהל בפטריה, חושב שהוא הכפיל של ג’סי אייזנברג (תמונה מתוך הסרט – ‘הרשת החברתית’).

גלעד

גם שירה קצלנבוגן עשתה דופלגנגר, אומנם יפה יותר אבל אנחנו משוחדים – קרן ללו כהן

560188_10151324385421848_239806794_n

רועי קזז מוכיח יצירתיות והומור עצמי בזיווג משעשע

שבוע הכפילים רועי קזז

אנגלינה אדנייב VS מולאן

שבוע הכפילים אנגלינה אדנייב מולאן

לייק לפטריה בפייסבוק