10 שירים גדולים של הדלתות – מחווה לזכרו של הקלידן ריי מנזרק

הלילה (שלישי) הלך לעולמו בגיל 74, קלידן להקת הדלתות (Doors) ריי מנזרק, לאחר סיבוכים הקשורים למחלת הסרטן. מנזרק היה שותף להקמת הלהקה האגדית לאחר שפגש את ג’ים מוריסון במהלך לימודי הקולנוע של השניים באוניברסיטת קליפורניה , אי שם בשנת 1965. גם קרוב לחמישים שנה מאז קמה הלהקה, היא נחשבת עדין לאחת מלהקות הרוק הגדולות של כל הזמנים ואלבומיה ממשיכים להימכר בנתונים מרשימים גם היום. בסה”כ מאז הקמתה מכרה הלהקה מעל 100 מליון אלבומים ברחבי העולם, מספרים השמורים ללהקות הגדולות ביותר.

מנזרק נחשב לאחד הקלידנים המוכשרים והמוערכים בעולם הרוק, והיה ידוע גם ביכולתו לנגן את תפקידי הבס בשישי הלהקה באמצעות הקלידים. על אף שג’ים מוריסון היה זה שעמד באור הזרקורים במרבית ימיה של הלהקה, נחשב מנזרק למושך בחוטים ולמוח מאחורי הלהקה. מנזרק וחברו ללהקה הגיטריסט רובי קריגר, אף הספיקו לבקר בארץ לפני מספר שנים ולהופיע בתל אביב עם מיטב שירי הלהקה.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ray Manzarek Archives (@officialraymanzarek) on

רבים מאיתנו גדלו על שיריהם של מנזרק והדלתות, ואין ספק כי מדובר ביום עצוב במיוחד לחובבי מוזיקת הרוק, ולמליוני מעריצים בעולם שעדין שומעים בכל יום את המוזיקה המופלאה והאפלולית שיצרה הלהקה הנהדרת הזאת. אספנו עבורכם כאן 10 שירים שנחשבים לגדולים והפופולאריים ביותר של הלהקה, כמחווה למנזרק. כמובן, אלבומי הדלתות טומנים בחובם עוד אוצרות רבים אחרים שלא בהכרח הפכו ללהיטים או הושמעו ברדיו, ואם עדין לא נחשפתם אליהם, זו ההזדמנות לפתוח את הראש ולהקשיב ללהקה שהיא נכס צאן ברזל בתולדות הרוק.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ray Manzarek Archives (@officialraymanzarek) on

roadhouse blues


Hello, I Love You


People Are Strange


Touch Me


Love Me Two Times


When the Music’s Over


L.A. Woman


Break on Through (To the Other Side)


The End


Light My Fire


לייק לפטריה בפייסבוק