זו התגובה המדהימה של חמור שכמעט טבע בשיטפון וחולץ ברגע האחרון

בתחילת השבוע פקד מזג אוויר סוער את אירלנד, עם גשמים רבים שגרמו בין להצפה בנהר שעובר בעיירה הקטנה קילורגלין. חמור מקומי מסכן שכנראה לא הקשיב לתחזית מזג האוויר במהדורת החדשות, נקלע לשיטפון ומצא את עצמו מכוסה מים במרכז הנהר ובסכנת טביעה מוחשית.

Posted by Animal Haven Ireland on Sunday, December 6, 2015

הבעלים של החמור שהבחין בכך שהוא נעלם, פנה במהירות לעמותת AHAR (גן עדן לחיות) האירית, עמותה המסייעת בין השאר לחילוץ בעלי חיים בסכנה. סוזאן גיבונס, נציגת העמותה, הגיעה למקום והבינה שכניסה לתוך המים תסכן את חייה ולכן נדרשת עזרה של סירה כדי להציל את חייו של החמור.

גיבונס לא בזבזה זמן, ופרסמה פוסט בעמוד הפייסבוק של העמותה, אליו צירפה סרטון של החמור במים, ובקשה לעזרה מכל מי שיכול לסייע. למזלו הרב של החמור, אדם בשם מייק פלמינג, חבר במועדון החתירה של העיירה, ראה את בקשת העזרה והתנדב מיד לרתום את עצמו ואת הסירה שלו למאמצי החילוץ.

באמצעות חבל ומצוף שהניחו על ראשו, נמשה החמור המפוחד מתוך המים היישר אל חוף מבטחים על גדות הנהר. החמור החמוד, שנחלץ מסכנת החיים הממשית בה נמצא עד לפני כמה רגעים, לא ידע את נפשו מרוב אושר והחל לפזר חיוכים מאוזן לאוזן שהוא נראה שמח במיוחד ואפילו מעט משועשע מכל החוויה.

Posted by Animal Haven Ireland on Sunday, December 6, 2015

המחלצים הנועזים ייבשו את החמור באמצעות מגבות, האכילו אותו והעניקו לו הרבה חום ואהבה. על הדרך, הם החליטו לקרוא לו מייק, על שם המחלץ האמיץ.

 

החמור בלע לא מעט מים כששהה בתוך הנהר וחלק מהמים חדרו לריאותיו. הוא נלקח לטיפול אצל הוטרינר של העמותה והחל לקבל טיפול אנטיביוטי כדי למנוע דלקת ריאות. למרות זאת, מצבו טוב מאוד והוא יחלים בתוך כמה ימים.

Posted by Animal Haven Ireland on Sunday, December 6, 2015

בהמשך, כשמצבו ישתפר, הוא יוחזר אל הבעלים שלו, שסיפר כי החמור כנראה ברח מהכלוב שלו בגלל הרוחות העזות שגרמו לדלת להיפתח והבהילו אותו. סוף טוב הכל טוב.

עקבו אחרינו גם בעמוד הפייסבוק של הפטריה:

לייק לפטריה בפייסבוק